1.4 mpi cel mai...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    dci ul este f bun nu se compara cu mpi eu am un 1.4 si sunt multumit trage bine e intradevar o masina de familie

    Comment


    • #32
      este normal ca motorul 1,4 sa fie mai puturos decat 1,6 pt. trage aceeasi greutate. lafel 1,4 solenta este mai nervos decat loganul si pt. ca este masina mai usoara. singur in masina pe dn2 buc - afumati nu ma depaseste decat cate un bmw, vw... masini. cand suntem 3, trebuie se tragi unpic de ea (schimbi mai tarziu), iar 5 + ac in oras iti plingi de mila. nu pleaca de pe loc. prima data cand am patito nu mi-a venit sa cred. in afara nu sunt probleme

      Comment


      • #33
        Este foarte ok pentru o masina de familie. Nu are acceleratii spectaculoase, dar se intinde bine la drum lung. Pentru oameni linistiti care se multumesc cu o viteza de croaziera de 140-150 km/h (oricum la drumurile noastre nu poti mai mult) este ideala
        sigpic

        Comment


        • #34
          eu zic ca ar putea fi si o masina buna de familie, acum normal ca orice masina daca e mai incarcata merge mai greu, dar cand e goala zbarnaie:P, totusi tin sa precizez ca viteza cea mai mare am prins-o cand veneam de la munte cand eram 4 insi in masina plus portbagaju` arhiplin, am prins 180 km/h, depinde si de drum acum
          Last edited by Cristi_Xp; 1 March 2008, 05:53.
          ---== LoGaN dRiVeR ==---

          Comment


          • #35
            acuma m-am jucat cu un loganel 1.4..daca ii dai talpa se infige saraca.
            a 2 a..70 km..a 3 a 110..a 4 a 150 ..este o masina de firma..si pot sa-i fac ce vreau

            Comment


            • #36
              Fratilor, nu mi-as lua 1.4 nici mort... am fost asta iarna afara din tara... 4 persoane + bagaje si se comporta ca si vechea berlina (din 86) in depasiri .... intre timp mi-am tras dci 85cp care, spre deosebire de 1.4, se comporta exemplar (in depasiri si in rest, 4 persoane "bine" in masina + bagaje full).
              Concluzie : 1.4 nu e masina de familie.... de 1-2 persoane sa zicem, dar mai multno way.
              Although people think so.... Kurt is not dead !!!!

              Comment


              • #37
                E buna ca masina de familie(nu de figuri).E spatioasa,consum bun,cost mic de intretinere...Iti poti face treaba cu ea.

                Comment


                • #38
                  Este masina de familie !In cazul meu trei persoane,90+50+25kg+bagaje.Cand suplimentam cu soacra+purcel+etc se schimba situatia,dar nu imi permit sa o compar cu dacia 1310 care la aceiasi greutate gemea rau de tot.

                  Comment


                  • #39
                    Am avut si eu ocazia sa ma dau cu un 1.4 mpi , ce sa zic ca masina de familie consider ca e ok mama tata 2 copii cred ca merge , eu cand am mers cu ea eram 5 in masina in depasiri nu prea m-a incantat , dar aici e fiecare cu parerea lui ,poate uni sunt fani benzina uni nu...asta depinde de nevoile a fiecarei persoane in parte.
                    Bart: I am through with working. Working is for chumps.
                    Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

                    Comment


                    • #40
                      E bune domle cum sa nu fie buna
                      ...mai taiem putin din viteza de croaziera data de Mareom (140-150) si e ok, se intinde bine la drum, taxe mici, intretinere ieftina, motorul e fiabil, in depasiri tre' sa ai grija, sa nu-ti fie mila sa dai tr 4 sau tr 3 cand depasesti un tir si gata...e ok.
                      1.4 e un motor fara pretentii de sportivitate (depaaarte) sau concursuri.

                      Comment


                      • #41
                        in nici un caz nu e cea mai buna motorizare daca ai o familie,nu are putere motorul asta pentru gabaritul masinii.
                        eu consider ca cea mai buna motorizare pentru o familie este dci-ul de 70/85CP sau benzinarul 1.6 sau 1.6 16v.

                        Comment


                        • #42
                          eu cred ca e cea mai buna alegere

                          atunci 1,4 mpi pentru ce e ?
                          Last edited by Seba; 3 March 2008, 01:23.
                          sigpic Alexandria

                          Comment


                          • #43
                            inseamna ca si golf 4 cele cu motor de 1.4 benzina si 75 de caluti nu sunt bune .. sau poate sunt bune pt o singura persoana fara incarcatura ca atunci trage bine .. eu unu sunt foarte multumit de 1.4 trage bine pt greutatea masinii
                            Its just a car ...

                            Comment


                            • #44
                              eu unul nu prea am vazut golfuri de 1.4.... cele mai multe tdi de 1.9 sau mai rarut 1.6, dar de 1.4 chiar nu am vazut nici unul...
                              si cristy plus, inainte de a alege 1.4, ai mai incercat/testat si alta motorizare, sau ai mers direct la 1.4? sau ai cumparat-o in functie de buget?
                              1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                              Comment


                              • #45
                                sunt golfuri de 1.4 destule ia sa te uiti pe site-uri la vanzari .......e adevarat ca cele mai multe sunt 1.9 tdi .....deja asta a devenit o boala pt oricine .....isi ia sh TDI de cativa ani cu kilometri putini ) asa zic ei
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google