1.5 Dci 90cp ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ca o gluma asa... poate vine cu un bradulet la oglinda gata pus din fabrica, pt acei 5 cai in plus (5 cai frumosi din videoclipurile domnului Cristi).
    Cine nu stie despre ce e vorba sa urmareasca clipul.

    EDIT: ori au luat 5 cai de la 1.6 MPI si i-au pus la 1.5 DCI, altfel nu se explica...
    Last edited by PrietenCuTine; 21 November 2010, 21:24.
    sigpic

    Comment


    • #17
      Nu e nimic spectaculos ca au mai bagat 5 cp si ceva cuplu.
      Pana la limita de 110 cp mai au de unde

      Comment


      • #18
        Diesel cu Filtru de Particule. Daca baga tot Dacia Oil 10w40 in motoarele astea, or sa pice filtrele alea mai ceva decat injectia.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #19
          dece nu se poate pune filtru de particule pe euro 3 in germania se poate si se da si bani inapoi de stat filtru vre-o 650 euro+ montat si se trece si in cartea masini de identitate...la noi e totu o vrajala

          sa pus pe un mertan ml 270 si la facut euro 4...simplu de pus...
          Last edited by dakar; 16 April 2011, 09:32. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #20
            Originally posted by darksid3 View Post
            Diesel cu Filtru de Particule. Daca baga tot Dacia Oil 10w40 in motoarele astea, or sa pice filtrele alea mai ceva decat injectia.
            Mai mare prostia ca "dacia oil" nu am auzit Pe logan bagi de renault nu de dacie,ca nu e de dacie motorul

            Comment


            • #21
              Nu mai crede tu ca dacia oil este prost,este acelasi cu elf-ul(ambele fabricate la brasov),aceeasi Marie cu alta palarie,dar romanul n-are ce manca dar se da snob,am la munca logane cu peste 200.000 km care au vazut numai dacia oil si merg brici.
              KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

              Comment


              • #22
                Eu am pus de renault.Am pus ceva ulei special de logan,si negru a iesit,mi-a intoxicat masina

                Comment


                • #23
                  Si de ce te miri ca a iesit uleiul negru ? p-asta n-o-nteleg, uleiul ars prin natura lui e negru, ce ai vrea, sa il scoti mai transparent decat il pui ?
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • #24
                    Pai daca un ulei se-negreste inseamna ca-si face treaba,daca-l dai jos la culoare ca atunci cand l-ai pus este un ulei PROST.Daca ai pus elf nu scria ca-i fabricat de Total Lubricants Romania Brasov la fel ca si dacia oil?Acelasi ulei dar ambalaje si preturi diferite.
                    KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                    Comment


                    • #25
                      Am avut uleiuri care au iesit foarte faine,bine....., mai inchise cum e normal,dar cand a fost cu ulei special pentru logan negru/taciune a iesit,nu a fost bine.

                      Ala negru e ars,sunt uleiuri care se ard mai repede (cele mai de proasta calitate)

                      Nu e bine sa lasi uleiul in masina pana devine negru tare tare
                      Last edited by fanrenault; 16 April 2011, 20:27. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by burtosu View Post
                        Nu mai crede tu ca dacia oil este prost,este acelasi cu elf-ul(ambele fabricate la brasov),aceeasi Marie cu alta palarie,dar romanul n-are ce manca dar se da snob,am la munca logane cu peste 200.000 km care au vazut numai dacia oil si merg brici.
                        Nu mai furniza informatii eronate.

                        - Dacia OIL nu este acelasi lucru cu ELF.
                        - Unele sortimente de ELF se imbuteliaza la Brasov, nu se fabrica, sesizezi diferenta ?
                        - Chiar daca Dacia Oil ar fi ELF, ce ELF ar fi ? Oare ceva premium sau ceva low end ? Conteaza mai mult tipul/calitatea decat brandul.
                        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                        Comment


                        • #27
                          Pana acum pt modelele cu dpf de la dacia (in speta doar unul singur: Duster 1.5dci 110cp) se folosea Elf Solaris (sper sa nu incurc denumirea, un ulei special pt dpf).
                          SUnt curios daca odata cu bagarea si pe logan a motoarelor cu dpf o sa apara si dacia oil special pt dpf sau or sa mearga in continuare pe elf. Inclin sa cred ca a doua varianta.
                          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Shakar View Post
                            Nu mai furniza informatii eronate.

                            - Dacia OIL nu este acelasi lucru cu ELF.
                            - Unele sortimente de ELF se imbuteliaza la Brasov, nu se fabrica, sesizezi diferenta ?
                            - Chiar daca Dacia Oil ar fi ELF, ce ELF ar fi ? Oare ceva premium sau ceva low end ? Conteaza mai mult tipul/calitatea decat brandul.

                            Serios,pe bidoanele de Elf din romania scrie clar "Produs si imbuteliat la SC Total Lubricants SA Brasov Romania" nu Imbuteliat,ce crezi ca aia au doua tevi prin care curge uleiul,una elf si alta dacia oil?Sunt identice.Acum ceva timp am fost cu un prieten la renault la revizia 1 si se mandrea ca i-a pus elf,iar cand i-am aratat ce scria pe bidon s-a mai dezumflat,el credea ca-i frantuzesc.Sunt convins ca un Elf adus de afara este de alta calitate fata de cel de la noi,la fel ca miile de produse care se gasesc in orice super-market care au o alta calitate in vest.Acum fiecare cumpara ce crede,ce buget are dar cred ca prea ne stoarcem mintile cu uleiurile astea.Eu am ajuns la o concluzie pur personala,ce scrie cartea,aia-i pun,mai fac si economie si nici nu ma dau de ceasul mortii,nu mai dorm noaptea ca nu stiu ce marca de ulei sa-i pun.Drumuri bune si SARBATORI FERICITE!
                            KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                            Comment


                            • #29
                              Ati luat-o pe ulei acum, titlul topicului era altul...

                              Comment


                              • #30
                                Corect,scuze,nu mai zic nimic.Sarbatori Fericite!
                                Last edited by 77sky; 8 September 2011, 07:16.
                                KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google