1.5 DCI Albastru Mineral

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    cand te-ai dus sa o ridici ce ti-au zis baieti de acolo? despre masina, cum sa mergi cu ea cata greutate sa pui, cat tine rodajul.... si cum ai facut tu cu rca-ul si cu casco, ca prin astea trebuie sa trec si eu
    Dacia Logan Prestige 1.5DCI cu 85 CP Albastru Mineral

    Comment


    • #17
      Originally posted by Marcy
      cand te-ai dus sa o ridici ce ti-au zis baieti de acolo? despre masina, cum sa mergi cu ea cata greutate sa pui, cat tine rodajul.... si cum ai facut tu cu rca-ul si cu casco, ca prin astea trebuie sa trec si eu
      Eu am avut deja de 1 an si ceva un alt logan 1.5 dci dar de 65 de cp, tot nou.asa ca nu am intrebat nimic de rodaj si nici ei nu au zis nimic.dar regula e asa: in primul rand: fara 5 persoane in masina si porbagajul plin.incearca sa eviti asta.Rodajul la disel se face 1500 de km.oricum performantele reale ale masinii, consum, acceleratie etc, le ai dupa 6000 de km.Alta regula este sa nu turezi mult masina , adica peste 2500 de ture.in oras schimbi viteza la 2000 de ture, si in afara la 2500.deci nu e indicat in rodaj sa mergi cu mai mult de 110 km/h(adica 2500 de ture in treapta 5).
      In ceea ce priveste Casco si Rca, ele sunt facute automat de firma de leasing de la care am achizitionat masina.
      Amandoua sunt facute la generali, cu care am lucrat f bine de 1 an si 4 luni decand am masina cealalta.
      1.5 DC 85 CP

      Comment


      • #18
        mie mi-au tras "ghetzu" ca sa zic asa astia cu masina....
        initial mi-au zis ca la inceputul lui decembrie imi vine masina, dar fara sa-mi dea macar o data aproximativa...si culmea a fost ca am dat din gresela peste seful alora de la reprezentanta si i-am explicat care e situatia....si dupa ce a sunat el acolo m-a sunat de acolo sa-mi bata obrazul ca de ce am vb cu sefu lor...)
        culmea ca in conditiile astea au putut sa-mi comunice data la care iese masina din fabrica si cand tre sa ma duc sa o ridic....partea nasoala e ca "inceputul lunii" s-a transformat in sfarsitul lunii decembrie...:down: si astfel va trebui sa astept vreo 2 luni
        Last edited by balauron; 19 November 2007, 17:41.
        "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !!"

        Comment


        • #19
          DjCool poti pune si tu mai multe poze cu masina, chiar daca este murdara si doresc una cu cotiera de pe locurile din spate ca nu am vazut cum arata, astupa cumva butoanele de la geamuri ?
          Unde ma sfatuiti si pe mine sa fac casco la golan? :d
          Dacia Logan Prestige 1.5DCI cu 85 CP Albastru Mineral

          Comment


          • #20
            Originally posted by Marcy
            DjCool poti pune si tu mai multe poze cu masina, chiar daca este murdara si doresc una cu cotiera de pe locurile din spate ca nu am vazut cum arata, astupa cumva butoanele de la geamuri ?
            Unde ma sfatuiti si pe mine sa fac casco la golan? :d

            Ok!o sa fac azi poze si le postez.sa nu uit de pozele de pe bancheta din spate.
            Casco?Eu, de fapt firma de leasing, a facut casco la masina veche la Generali,de care sunt f multumt.am ajuns la ei de vreo 3 ori intr-un an(pt accidente usoare, zgarieturi, etc) si s-au purtat f bine si au fost prompti cu banii.si mai mult tipul care face constarea chiar mi-a recomandat un service unde sa fac reparatia si care era aprobat de ei, dar nu e pe lista la dacia.La serviceurile dacia ma programau minim in 2 spatamani, iar la astia am rezolvat-o intr-o saptamana.
            Am inteles ca la Omniasig ar mai fi treaba, deoarece se poate face constarea cand te duci la politie(acolo pe calea grivitei), dar eu lucrand cu generali f bine am ales tot generali, chiar daca am ratat nu stiu ce promotie la Omniasig.
            Oricum sa iti faci casco neaparat.am un prieten care nu avea casco, pt ca nu se hotarase unde sa faca casco si a lovit masina destul de urat.o sa il coste reparatia 55 de mil.asa ca sa nu astepti f mult ca doamne fereste ce se poate intampla.
            1.5 DC 85 CP

            Comment


            • #21
              Despre cotiera uite aici http://www.loganclub.ro/forum/cotier...hlight=cotiera , ai poza si din spate unde ar trebui sa fie butoanele pentru geamurile din spate chiar daca in poze nu sunt acele butoane.
              sigpic

              Comment


              • #22
                Salut. Azi mi-am ridicat si eu masina. Prestige 1.5 dci, albastru mineral. Este super (motorul cel putin m-a incantat foarte mult). Am urcat Dealul Negru fluierand cu a 4-a fara sa simt nici un moment lipsa de putere. N-am forjat-o prea tare (de cateva ori pe la 3000 de ture in niste depasiri in panta - asa ca sa vada si un mertzan ce-i poate pielea unui Logan). Azi n-am facut decat 100 de km. Nu stiu ce sa zic mai intai. Parca agata schimbatorul putin in treapta I. In rest mi s-a parut foarte mare la interior, iar oglinzile exterioare sunt super (parca as conduce o utilitara, asa mi se par de mari). La temperatura apei, a indicat tot drumul 2 linii. Doar la depasirile in panta, cand am calcat-o putin, a crescut la 4 linii.. In rest ca sa spun, numai de bine. Am sa pun si niste poze cat de curand cu ea.
                Logan Prestige 1.5 dc 85 CP, albastru mineral

                Comment


                • #23
                  cu oglinzile alea mari mie imi ies parcarile din prima la cativa centimetrii sunt belea....felicitari pentru achizitie...nu pot spune acelasi lucru si de culoare , in fine ... fiecare cu gustul lui ... masina e ok.
                  ps: sa nu-i dai prea tare in curbe
                  http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                  Comment


                  • #24
                    merci "valeriuciprian" tare rau tutoriar-ul, arata bine rau cu cotiera, marti la ora 14:00 ma duc si eu sa ridic masina de la amg si dupa ce platesc numerele rosi si rca-ul, o sa plec cu ea direct la casco, dar nu m-am hotarat la ce firma sa fac :p mai astept poze :d

                    Mi-am luat si presuri de cauciuc pt la el alea gen tavita am dat pe ele 75 lei noi 5 buc inclusiv ala mic de mijloc spate din cora pantelimon, la deler dacia sunt 120 daca nu ma insel
                    Last edited by andrei; 24 November 2007, 12:36.
                    Dacia Logan Prestige 1.5DCI cu 85 CP Albastru Mineral

                    Comment


                    • #25
                      Se da cumva: stingator,trusa medicala si triunghi reflectorizant? sau trebuie sa le cumparam noi?
                      Dacia Logan Prestige 1.5DCI cu 85 CP Albastru Mineral

                      Comment


                      • #26
                        Cele enumarate de tine se dau grartis odata cu masina.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Marcy
                          Se da cumva: stingator,trusa medicala si triunghi reflectorizant? sau trebuie sa le cumparam noi?
                          daca masina e comandata dupa 30.2007,ar trebui sa vina cu urmatoarele gratuitati .... cere info la vanzator pt a fii sigur: carkit, airbag lat, gar extinsa 3ani, DACA masina este in stocul dacia primesti si taxa de prima inmatriculare (asta poti afla numai la dealer-m-as mira sa fie pe stoc). Ce ai enumerat tu se dau la toate masinile noi.
                          Last edited by mdi_pro; 25 November 2007, 23:51.
                          http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                          Comment


                          • #28
                            Da astea le primesc si eu: carkit, airbag lat, garantie extinsa 3ani.
                            Maine la ora 14:00 ma duc sa ridic masinuta :d abia astept :p o sa revin pe seara cu niste poze....
                            Dacia Logan Prestige 1.5DCI cu 85 CP Albastru Mineral

                            Comment


                            • #29
                              cum e carkitul asta ?
                              stiu ca e Parrot dar stie cineva modelul?

                              Comment


                              • #30
                                si mie urmeaaza sa imi vina prestiju' de 85 de cai ....nerabdator ....fiecare cu gustul lui dar albastru mineral rules

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google