-1.5 Dci Se Opreste La Ralanti! Dacia Logan : Probleme Tehnice Probleme tehnice Logan : probleme motor,probleme cutie viteze ,probleme ambreiaj ,probleme frana ,probleme bord 1.5 Dci Se Opreste La Ralanti! - Dacia Logan Forum
Dacia Logan Forum

Inapoi   Dacia Logan Forum > Forum Dacia Logan > Dacia Logan : Probleme Tehnice

Dacia Logan : Probleme Tehnice Probleme tehnice Logan : probleme motor,probleme cutie viteze ,probleme ambreiaj ,probleme frana ,probleme bord

Atentie ::
Bine ai venit pe forumul LoganClub.ro Pentru a posta pe acest forum iti trebuie un user. Apasa aici pentru a-ti face un user. Dupa ce iti faci user nu uita sa activezi contul accesand casuta ta de email unde vei gasi un link. Daca vrei doar sa urmaresti discutiile fara a interveni selecteaza un forum de mai jos sau foloseste functia de search Pentru mai multe informatii legate de buna functionare a forumului va rugam cititi cu atentie aici

1.5 Dci Se Opreste La Ralanti!

Dacia Logan : Probleme Tehnice

Raspunde

Thread Tools
Vechi 16th February 2017   #1
ioanradu83
Incepator

Data inscrierii: 07-01-2014
Motorizare : 1.5 DCI
Varsta: 33
Posturi: 5
Membru :
[Incepator]
Implicit 1.5 Dci Se Opreste La Ralanti!

Salutare! La un logan van 1.5 Dci 70 CP se opreste motorul la ralanti la cateva secunde dupa ce a fost eliberata acceleratia. Am pus diagnoza pe ea si imi da codurile DF125 - Main relay control circuit permanent lower level
DF 137 - Rail presion regulator function at max. limit
DF137 - Rail presion regulator function hight flow curent above max.
DF 137 stiu ca sunt legate de regulatorul de pe pompa sau pompa in sine (trebuie sa o schimb) dar asta DF125 nu stiu cum sa il interpretez adica unde e buba! Daca cine dintre voi ati mai avut asemenea problema un sfat e bine venit! Multumesc!

Chiar nimeni?

Last edited by ioanradu83; 17th February 2017 at 16:13. Motiv: Automerged Doublepost
ioanradu83 e offline   Reply With Quote
Vechi 20th February 2017   #2
bogdan83
Junior

Data inscrierii: 01-11-2014
Motorizare : 1.5dci
Posturi: 71
Membru :
[Junior]
Implicit

Salut
DEF 125 Circuit comanda releu principal
1.nivel scazut permanent
2.nivel ridicat permanent.
Ce poti sa faci e sa verifici siguranta de 30A a releului din compartimentul motor a releului.Sau mai poti verifica bransarea si starea releului de alimentare al calculatorului de injectie.Mai trebuie sa verifici si niste pini(continuitate,izolare si absenta rezistentei parazite) dar sfatul meu e sa te duci la un electrician auto care stie sa faca anumite verificari.
Bafta si o seara buna!
bogdan83 e offline   Reply With Quote
Vechi 21st February 2017   #3
popavlm
Loganist de 5 stele

popavlm's Avatar

Data inscrierii: 23-01-2011
Motorizare : dci + dimsport stg2
Varsta: 35
Posturi: 2,146
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

io zic sa pui alt regulator de presiune si sa vezi daca mai face... a mea daca o turam peste 4000 de rpm se oprea cand revenea la ralanti... am schibat regulatorul de presiune si nu mai am probleme
Vechi 23rd February 2017   #4
ioanradu83
Incepator

Data inscrierii: 07-01-2014
Motorizare : 1.5 DCI
Varsta: 33
Posturi: 5
Membru :
[Incepator]
Implicit

Am inlocuit injectoarele ( doua din ele dadeau f mult pe retur), faza e ca nu se mai opreste deloc la ralanti , inca nu am pus diagnoza pe ea sa vad presiunea in rampa , injectoarele acestea puse acum sunt provizorii deoarece au mai fost pe masina si cam dau si ele mult pe retur! Oricum multumesc !
ioanradu83 e offline   Reply With Quote

Raspunde

Sari la Forum

Tags
dci, opreste, ralanti

Thread Tools

Reguli de Postare