Stiri auto de tot felul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ba da, dar nu cred ca se vor prezenta pentru reparatii. in fond, masinile merg foarte bine, dar polueaza.
    si aici intervine "cui ii pasa ?!:

    Comment


    • Nu da nimeni un scuipat pe poluare.

      Comment


      • Originally posted by IancuMIC View Post
        Grupul vw va plati 13.5 mld dolari americanilor, in scandalul dieselgate; europenii in schimb nu vor vedea nici un sfant, primind doar promisiunea ca vor fi reparate...
        Daca la unele modele va fi suficienta doar o resoftare, motoarele de 1.6l vor primi ca...bonus un filtru ...
        Pai am zis si eu ca :


        Originally posted by Fanez View Post
        ...VW solicitat de C.E. sa plateasca despagubiri si clientilor din UE cum plateste clientilor din SUA. VW refuza pe motiv ca n-are bani .
        Nu stiu daca se va duce cineva la "reparat". Una e sa-ti dea banii inapoi (sau o parte din ei sau alta masina noua) si alta e sa-ti mai puna un filtru de particule in plus. E ca si cum te-ar pedepsi dupa ce te-a pacalit.
        Last edited by Fanez; 29 September 2016, 22:14.

        Comment


        • Pana una alta masinile alea masluite nu sunt tocmai in regula, in legatura cu emisiile de azot.
          Comisarul pentru justiție, consumatori și egalitate de gen, Vera Jourova, s-a întâlnit cu un membru al Consiliului de Administrație al Volkswagen, care a dat asigurări că până la sfârșitul anului va fi prezentat un plan pentru informarea clienților cu privire la necesitatea reparațiilor, astfel încât mașinile să îndeplinească normele UE privind emisiile de oxid de azot.
          Speriati de aceste "reparatii", e foarte posibil ca detinatorii acestor vehicule sa ignore notificarea; doar gandul ca pe viitor s-ar putea sa apara anumite probleme la testul de noxe, e posibil sa-i faca sa se razgandeasca, desi nu cred.
          In fine o treaba mizerabila; si nu vorbesc despre poluare.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • o sa aiba probleme cu noxele la noi ?! taximetristii fac itp-ul la fiecare 6 luni, si vezi o gramada cu capota de la portbagaj neagra de la fum.

            Comment


            • Fum nu este egal noxe. Depinde si ce contine fumul ala.

              Am auzit ca
              ...vor incepa sa reduca productia de motoare diesel si in cativa ani le vor scoate din productie. Franta va interzice corculatia lor in Paris si dupa aia in toata Franta( sunt primi din UE) , probabil si alti le vor urma exemplul.
              . Citisem ca renault renunta la motorizari diesel dar nu si ca va interzice circulatia dizalurilor in Paris (pentru inceput). E destul de veche stirea asta dar zic si eu ca personajul ala din bancul cu Mihai Viteazu, eu acum am aflat.
              Last edited by Fanez; 30 September 2016, 21:40. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • stai linistit. n-o sa vezi asa ceva.

                Comment


                • Vezi Elvetia.

                  Comment


                  • da, aia sunt izolati de lume. ei au gauri si in branza.
                    i-a copiat cineva din europa ? in europa merge la munca, uneori sute de km.
                    elvetienii stau acasa si fac branza si ceasuri.

                    Comment


                    • Branza si ceasurile sunt de acoperire, ei fac bani din bani altora, ascunsi la ei.

                      Dieselul nu cred ca mai e de viitor, pe termen lung, pentru autoturisme.

                      Comment


                      • nu cred ca mai fac atat de multi bani din banci de cand nu mai pot invoca confidentialitatea conturilor si a tranzactiilor, daca sunt intrebati de fiscurile din diverse tari, de cand cu scandalul conturilor.
                        tot un hacker i-a facut.

                        Comment


                        • Nu mai pot unii de fisc. Inclusiv evazionistii de la noi isi tin banii in Elvetia. Fata de Caraibe si alte paradisuri, Elvetia ofera siguranta. Pentru bani. Ca masia nu e chiar ok sa ai in Elvetia.

                          VAG incearca masnile electrice.

                          Primul model futurist promis de producătorul german este Volkswagen I.D Concept, care ascunde sub capotă un motor electric de 125 kW, adică echivalentul a 170 CP. Autonomia totală a conceptului este undeva între 400 și 600 de kilometri cu o singură încărcare a prizei, însă versiunea de serie este așteptată abia în 2020.
                          Producătorii s-au întrecut anul acesta pentru a prezenta cele mai îndrăznețe modele și concepte de autoturisme electrice, care promit o autonomie de până la 500 de kilometri pe un singur plin de la priză ori puterea unui supercar în kW. De la motoare pe bază de hidrogen, până la concepte futuriste și hibride care tremură de cai putere, toate aceastea au trecut pragul Salonului Auto, relatează News.ro la Paris.
                          Last edited by mr.K; 1 October 2016, 13:37.

                          Comment


                          • de cand s-au aflat toate conturile si au fost obligati prin lege sa dezvaluie ogranelor de cercetare toate detaliile, nu prea mai e asa.

                            Agentia Nationala de Administrare Fiscala (ANAF) va verifica averile a 50 de romani care au conturi secrete deschise la HSBC Elvetia, dupa ce a primit datele de la institutia similara din Franta, potrivit unor surse guvernamentale, citate de Digi24.ro.


                            Ştiri de ultimă oră, disponibile online. Gândul iti ofera ştiri externe si interne în timp real, ştiri politice, ştiri economice, mondene, sociale si din sport.


                            Ştiri de ultimă oră, disponibile online. Gândul iti ofera ştiri externe si interne în timp real, ştiri politice, ştiri economice, mondene, sociale si din sport.

                            Comment


                            • Stiri auto?
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Daca nu va satisfac motorizarile de pe Logan, aveti ca optiune, noul Megane sedan;
                                Preturi Renault Megane Sedan. Noul sedan compact al mărcii franceze a sosit pe piața din România, înlocuind în gama Renault fostul Fluence. Odată cu noua
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google