Stiri auto de tot felul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca si 1.6 16V o fi nu stiu ce motor fata de 1.0 sce, dar la modul absolut e altceva.
    Normal sa nu puna Renault pe Dacia 2.0T, dar 1.6 e pe modelul de start de la Renault.

    Citeste stirile de ultima ora de pe Observator News. Fii la curent cu ultimele stiri interne, externe, din sanatate, educatie, economice si politice.

    Grupul Renault recheamă în service 245 de maşini cu probleme la frânare. Iar proprietarii autoturismelor Dacia care primesc o notificare din partea firmei trebuie să se prezinte de urgenţă la un service autorizat pentru a înlocui sistemul de frânare.
    Cred ca la astea 245 de masini e albastra treaba, de s-au urnit astia de la Dacia.
    Ca de franat, franeaza toata la limita.
    Last edited by mr.K; 7 October 2016, 09:37. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • arata bine. de ce n-o pune si renault pe duster jante de genu'... ?!

      http://www.4 tuning.ro/masini-noi/din-2017-ajunge-si-pe-strazi-insa-de-ce-sa-nu-vezi-chiar-de-astazi-cum-arata-el-in-realitate-32352.html?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_327511

      Comment


      • Costa. Ajunge si Dusteru' la doaj'de mii, cu tot cu rugina lui de tabla.

        Comment


        • or fi uitat sa lege supapa de vacuum la amplificatorul de franare sau n-au strans vreun surub, sau au vreu gresit furtun si risca sa se agate. m-as mira sa le dea drumul pe strazi fara sa faca un test de franare...

          cat despre tabla de duster, daca nu locuieste in uk, e ok. doar acolo unde ploua de 5 ori pe zi, face rugina dupa 2-3 ani. chiar am vazut la nemti un reportaj despre "ruster" la 100000km si-n afara de jeg la telescoape, plasticuri cu "scart" si centura cica "scamosata" (la loganele mele dupa 110000km arata impecabil pe ambele masini, cred ca au tras de 50 de ori/zi de centura de la duster ca s-o foota in halul ala) n-au avut ce comenta. a, ba da, ca blocul motor e vpsit doar spre partea din fata, in spate rugineste fonta dar nu conteaza. si aia au demontat totul bucati, au desfacut usi, geamuri, bord, motor, cutie, au bagat camera prin lonjeroane sa vada tratamentul anticoroziune si era ok.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • in anglia rugineste din cauza aerului de mare plin de sare.
            au ruginit la noi logane dupa 3 luni. nu cred ca era dusterul mai breaz.
            mai ales ca alea din anglia erau facute in india.
            si depinde in cat timp au facut suta aia de mii. ligheanul meu se apropie de suta de-abia acum, dupa 7 ani. noroc ca a mea e blu navy si nu vad daca a dat rugina sau nu.

            Comment


            • cat despre tabla de duster, daca nu locuieste in uk, e ok
              Duster-ele de la noi aveau aripile spate cu probleme de genul. Oricum, m-am convins ca e o masina care nu merita pretul, indiferent ca e mai ieftina decat concurenta. Ma refer la varianta 4x4 dci, cele 4x2 nici nu merita luate in seama, ar trebui interzise prin lege SUV-urile 4x2.
              Last edited by mr.K; 7 October 2016, 20:49.

              Comment


              • da, suv 4x2 si coupe cocotat pe sasiu de 4x4 ar trebui interzise. oricum cand le scoti de pe sosea, poa' sa scrie si "nasa" pe ele, le da dacia papuc 4x4 de behaie. recunosc ca nu cunosc multe persoane cu duster, dar aia 3-4-5 pe care-I stiu nu s-au plans inca de ele. si unul din astia vine zilnic de la lucru peste camp, ca nu vrea sa stea la semafoare in oras poate ca-i ca si la logan, unele masini din lot conteaza cum le nimeresti, daca au fost facute luni dimineata sau vineri seara, mai bine nu le cumperi
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • "Daca nu se vorbeste despre tine, inseamna ca nu existi"; ori despre dacia se vorbeste intr-una.
                  Dati-i inainte; nici nu stiti cata reclama ii faceti.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Poti ajunge sa nu se mai vorbeasca de tine decat la pomeniri, daca esti unul din proprietarii celor 245 de Dacia cu probleme de franare si ai ghinion inainte sa te prezinti la ei.
                    Stiu, se intampla si la case mai mari.

                    Comment


                    • Volkswagen recheama in service aproape o mie de masini Passat din Romania deoarece pot ramane fara asistare pentru directie si frane.

                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • in mod normal nu-ti tine de cald cand tu n-ai acoperis si ploua, dar si lu vecinu I-a ars casa...dar vorba lui K, se intampla si la case mai mari. nu iau aprarea dacia, dar deja e jignitor sa te compare cineva cu fabricantii de petarde folxvagin.
                        sunt curios despre ce defectiune e vorba, pentru ca daca la masinile de dupa 2013 problemele sunt infinit mai mari si mai multe decat la cele de dinainte, poate ar trebui sa ne reorientam. deocamdata de rabla mea din 2009 nu pot sa comentez nimic de rau, dar daca ma uit pe forumuri la foarte multe masini de dupa 2010 , chiar si la alea de 3-4 ori pretul loganului, iti vine sa mergi cu tramvaiul decat sa-ti arunci munca de cativa ani si dupa aia sa-ti omori neuronii pe-o gramada de fier si plastic si aia rebut de fabricatie.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Una e sa ramai fara asistare la directie si frane, una e sa ramai fara directie si fara frane.
                          Parca ultima perioada cand inca s-au facut masini a fost 2005-2008, nu ma refer la Dacia.
                          Modele noi ale constructorilor dau bine la design, exceptie Mercedes parca care face doar modele pentru femei.

                          aina stirea pusa de Iancu, din martie 2016. Pana acum cred ca au fost conectate toate cele necesare, daca nu erau de prima data, operatia durand 30 de minute.

                          Din aceeasi perioada, ceva de la firma lui de suflet.


                          Renault recheama in service 22 de automobile Renault Clio IV GT si Renault Clio IV R.S. din cauza ca eleronul se poate desprinde de pe masina, iar 107 masini Clio IV, Megane si Fluence sunt rechemate din cauza faptului ca suruburile de la roti pot fi stranse necorespunzator
                          E fain sa vezi ca te depaseste roata.

                          Asta pare mai grava.

                          Un total de 316 SUV-uri Dacia Duster din Romania, cu tractiune fata (4×2), sunt rechemate in service deoarece arcurile spate se pot desprinde de pe masina. Reparatia consta in inlocuirea…


                          Un total de 316 SUV-uri Dacia Duster din Romania, cu tractiune fata (4×2), sunt rechemate in service deoarece arcurile spate se pot desprinde de pe masina. Reparatia consta in inlocuirea arcurilor spate.

                          „Dacia a identificat o posibila neconformitate a arcurilor de suspensie spate. La trecerea peste o denivelare, oscilatiile suspensiei spate pot provoca o alunecare a arcului de pe suportul acestuia, avand drept urmare detasarea arcului de pe vehicul”, a anuntat producatorul auto.
                          Alta care pare mai serioasa.

                          Un total de 2.442 autovehicule Dacia din Romania – modele Logan II, Sandero II, Dokker si Lodgy – sunt rechemate in service deoarece a fost identificata o posibila neconformitate a bieletelor axiale de directie, care s-ar putea manifesta in conditii de utilizare exceptionale, potrivit unui anunt al companiei.
                          Un total de 2.442 autovehicule Dacia din Romania – modele Logan II, Sandero II, Dokker si Lodgy – sunt rechemate in service deoarece a fost identificata o posibila neconformitate a…


                          Cand se vor face toata la marocani, problemele se vor inmulti, aia nu strang macar suruburile cum trebuie.
                          Last edited by mr.K; 8 October 2016, 09:44. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • In concluzie nu dacia-mioveni e de vina ci, renault-maroc.

                            Comment



                            • aina stirea pusa de Iancu, din martie 2016. Pana acum cred ca au fost conectate toate cele necesare, daca nu erau de prima data, operatia durand 30 de minute.
                              Conteaza ca e din martie, sau de ieri?
                              Stirea aia a vrut sa spuna altceva, ceea ce tu nu poti sa intelegi; ce ai inteles e ca trebuie sa-ti continui...programul. Succes
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment



                              • Ford recheama in service un total de 1.003 automobile Fiesta diesel, din cauza unei erori de proiectare care poate conduce la un incendiu. Reparatia dureaza circa 15 minute si este…

                                Toyota Romania recheama in service 1.405 masini – modelele Toyota Auris, Toyota Corolla, Toyota Prius, Toyota Prius+, Toyota Prius PHV si Lexus CT200h – deoarece a identificat un potential pericol…

                                Un total de 435 masini Volkswagen up!, Volkswagen Polo, Volkswagen Golf si Volkswagen Tiguan comercializate in Romania sunt rechemate in service din cauza incuietorilor speciale pentru copii, care ii impiedica…

                                La BMW Seria 7 fabricantul a descoperit ca, in cazul in care se produc accelerari si franari violente, poate sa apara un defect intern al calculatorului pentru airbag-uri, “in cazuri…

                                Si mai sunt.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google