4 x 4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    land rover freelander , santa fe, rav 4, tucson, x-trail, majoritatea fabricatie pana in 2005, sunt multicele variante
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • #17
      Dupa parerea mea o masina ieftinica si buna de offroad e Lada Niva. Nu e ea prea confortabila dar isi face treaba

      Comment


      • #18
        Originally posted by Cromatic View Post
        Nissan Qashqai sau Suzuki SX4.
        Mai bine Matiz decat ce ai enumerat tu mai sus.

        O sa radeti dar mie imi place Suzuki Jimmy . Masinuta este chir de teren .

        Dusterul trebuie sa fie 4x4 si eventual Dci ca sa zici ca ai ceva 4x4, daca nu am zis mai sus..... mai bine Matiz ca este usor si il impingi repede .

        Puntile rigide definesc un 4x4 adevarat .

        Ai aici o filtrare dupa niste criterii bune.

        http://www.autovit.ro/index.php?sect...268&order_by=p
        Last edited by cosmindan; 7 February 2012, 13:18.
        real power..... diesel power by

        Comment


        • #19
          Cea mai economica e fiat panda 4x4,dar e chiar mica. am ramas masca atunci cand am vazut ca masini precum nissan navara sau mitsubishi l200 nu plecau de pe loc pe gheatza fara lanturi, iar panda mergea lejer, din cauza ca e foarte usoara cred.

          Comment


          • #20
            Cum spuneau 2 colegi mai sus in legatura cu Lada Niva. Si eu as alege asa ceva pentru necesitate. Cu mici modificari cred ca este o masina foarte buna pentru off-road
            Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

            Comment


            • #21
              sau din cauza ca nu se aventurau ca prostii din cauza ideii ca "am 4x4,nu ma intere"
              Asa vad zilnic prin oras cate un x6 care abia iasa din nameti ...
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #22
                eu m-as interesa in primul rand nu sa scrie 4x4 pe spatele masinii, ci sa aiba diferentiale blocabile neaparat. dusterul nu are blocabile si n-are nici diferential central, ci un fel de ambreiaj electric. e bun pana pierde aderenta la o roata din fata si una din spate. imi place dusterul cum arata, dar nu stiu, mie personal nu mi-a placut cum se comporta in off road serios.
                lada are un interior spartan rau, dar vine standard cu dif blocabil.
                internal combustionizer

                Comment


                • #23
                  parerea mea low cost si doar pentru iarna asta Suzuki Jimmy sau Suzuki Samurai ... ieftine si ambele 4x4

                  Comment


                  • #24
                    Eu unul recomand suzuki jimmy .. am mers cu una off-road pe zapada si prin apa si nu imi venea sa cred ce poate sa faca .. var-miu cu un l200 in spate nu a putut sa urce o panta care am urcat-o cu suzuki ..

                    Comment


                    • #25
                      pentru ca lada chiar e facuta sa treaca diverse terenuri, pe cand dusterul e facut sa treaca prin gropile patriei
                      am mai vazut ceva descurcandu-se onorabil : pajero pinin
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by cosmindan View Post
                        Mai bine Matiz decat ce ai enumerat tu mai sus.
                        O sa radeti dar mie imi place Suzuki Jimmy . Masinuta este chir de teren .
                        Omu' nu vrea un 4x4 veritabil pentru off-road nici nu are buget pentru asa ceva, decat una cu 10+ ani vechime ca sa se incadreze in buget si sa-l rupa la taxe si impozite mai bine una gen indicata de mine(nu neaparat alea) dar mai noua, cu motor sub 2l sa se incadreze in buget si sa-si faca treaba pentru care a fost cumparata-parerea mea.

                        Comment


                        • #27
                          Ady , are andreea un prieten de are o lada niva, este pur mecanic si este multumit de ea , te scoate din toate rahaturile expuse de tine.
                          cu niste gume adecvate nu ai probleme , asta daca iti doresti o masina micuta.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Cromatic View Post
                            Omu' nu vrea un 4x4 veritabil pentru off-road nici nu are buget pentru asa ceva, decat una cu 10+ ani vechime ca sa se incadreze in buget si sa-l rupa la taxe si impozite mai bine una gen indicata de mine(nu neaparat alea) dar mai noua, cu motor sub 2l sa se incadreze in buget si sa-si faca treaba pentru care a fost cumparata-parerea mea.
                            Despre ce vorbim ?
                            http://www.autovit.ro/suzuki-jimny-C22628779.html

                            Isi poate lua chiar 2 .
                            real power..... diesel power by

                            Comment


                            • #29
                              fofu a punctat perfect, fara gume adevarate nu faci nimic, orice 4x4 ai avea
                              de asta mica ce zici ? a ? impunatoare !
                              Attached Files
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • #30
                                samy0388 - cel care a deschis acest thread doreste cu totul si cu totul altceva decat ii arati tu. Arata-i masini pe care sa le poata cumpara in bugetul detinut . Cu 8000 euro nu cumpara decat o roata de la Toyota aia Hilux.
                                real power..... diesel power by

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google