Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu am schimbat stergatoarele din fabrica cu unele valeo din Carrefour. Surpriza, nu mai scartaie, in schimb scartaie doar de la hayon, o sa ma gândesc sa caut unul si pentru spate.

    Comment


    • .................
      Attached Files
      Last edited by 77sky; 31 March 2015, 22:48.

      Comment


      • Modelul de brat de stergator se poate da inapoi? Deoarece am si un Renault Clio 3 cu acelasi tip dar ma enerveaza ca nu le pot da inapoi.

        Comment


        • A disparut "celebrul" triunghi?

          Comment


          • brațul ștergătorului de la șofer
            pentru noi
            288818609R (ștergătoare normale sau aero)

            pentru BR
            288819808R (ștergătoare normale sau aero)
            288814104R (doar ștergătoare normale )


            brațul de la șofer din poza asta (apropo parbrizul e pentru mașină cu volan pe dreapta)
            288816122R (clio 4) (doar ștergătoare aero)
            Attached Files
            Last edited by 77sky; 31 March 2015, 22:47.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • La logan 2 nu mai apare triunghi ca la L1.

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                brațul ștergătorului de la șofer
                pentru noi
                288818609R (ștergătoare normale sau aero)

                pentru BR
                288819808R (ștergătoare normale sau aero)
                288814104R (doar ștergătoare normale )


                brațul de la șofer din poza asta (apropo parbrizul e pentru mașină cu volan pe dreapta)
                288816122R (clio 4) (doar ștergătoare aero)
                Cum adica parbriz pentru masina cu volan pe dreapta?

                Comment


                • Dacă te uiți cu atenție la poză vei vedea 3 puncte în zona de jos a parbrizului pe partea șoferului. Acolo e poziția de parcare a ștergătorului pasagerului din stânga(UK).

                  Verifică și la tine prezența acelor puncte, câte 3 pentru fiecare ștergător.

                  Problema punctelor, cu poze





                  Last edited by t0rquemada; 1 April 2015, 00:17. Reason: Automerged Doublepost
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Da, si are si stergatoare de diesel )
                    Last edited by Ionut Ciprian; 1 April 2015, 09:41.

                    Comment


                    • Originally posted by panselin4 View Post
                      am cumparat si montat azi antifurturi de roti (prezoane) din targ nemtesti cu 40 de lei,am mai luat o tava pt portbagaj la 60 de lei si presuri pt picioare tip tavita din cauciuc la 115 lei
                      si am mai cumparat si pus obturatoare praf la portiere
                      am pus si coliere de plastic (soricei) la capace
                      mai trebuie sa caut si sa montez cheder la motor
                      Atentie la acele "coliere de plastic (soricei)". Joi noaptea am ramas fara capace, iar sistemul de prindere mentionat mai sus a fost taiat foarte usor. "Soriceii" erau lasati in dreptul fiecarei roti..... Presupun ca au facut un test cu ceva vreme in urma, cand am constatat lipsa unui soricel la una dintre roti, iar acum au actionat. Ciudat este faptul ca senzorul de perimetru nu a reactionat in niciun fel..... In concluzie, urmatoarele capace vor fi cu antifurt.

                      Comment


                      • Asa am avut si eu capace cu soricei si inainte de craciun i-am gasit taiati pe toti, desi cu o luna inainte incercase unu sa mi le fure si am fost lenes sa merg sa cumpar antifurt. Oricum, e mai greu de furat cu antifurt, mai ales, ca sunt gaurite si nu prea mai prezinta interes la vanzare.

                        Comment


                        • Bare originale portbagaj!

                          A mai patit cineva asa ceva? Am aceasta problema la toate usile, la cealalta din fata mult mai rau decat in poza! Barele au fost cumparate de la un mare dealer dacia. Sunt barele pentru noul logan!
                          Attached Files

                          Comment


                          • daca tot ei asigura garantia pt dacia, ce mai stai, sari pe ei......! revopsire...etc....poate si un bonus.
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Pune niște poze mai mari.
                              Last edited by t0rquemada; 18 April 2015, 19:55.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Originally posted by Oti View Post
                                daca tot ei asigura garantia pt dacia, ce mai stai, sari pe ei......! revopsire...etc....poate si un bonus.
                                Poate un sut in fund!
                                Ca sa vezi: Am fost in service. Acolo am aflat ca am facut o eroare profunda sa-mi montez singur barele. Mi-au facut o demonstratie cum se monteaza barele de catre profesionisti! (dupa demo mi-au trebuit minute bune sa-mi revin ). Dupa asta mi-au transmis ca anunta la dacia si sa vedem ce raspund cei de acolo, dar sanse ZERO sa fie pe garantie! Eu stiu si de la ce a sarit vopseaua, dar nu vreu sa influentez forumistii! Sunt curios daca sunt singura oaie neagra!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google