Accident Cu Un "bulgar". :D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accident Cu Un "bulgar". :D

    Azi pe Stefan Cel Mare mi-a dat-o un bulgar din spate. N-a vazut stopurile din cauza soarelui. Erau doi agenti in intersectia cu Barbu Vacarescu si ne-au trimis la "tamponari" (allways, libresse..etc ) sector 2. aia ne-au zis ca ii dau amenda lui, +puncte, dupa care ne trimit tot la "aia" din asigurare.
    Ce ma sfatuiti ? ce fac eu cu asta ? Se lauda ca, daca sunt probleme, plateste el ca sa ramana cu carnetul. Lucreaza ca sofer la BGS interventii.

  • #2
    Scoate banu' de la el, si fa-ti masina.
    Ce pagube ai tu ?
    My Ride ! B - 29 - TmT

    Comment


    • #3
      Ce treaba are carnetu' luat cu tamponarea din spate?
      Cand o sa se dumiresca ala ca nu e de luat carnetu', n-o sa mai vezi nimic de la el.
      Trebuia sa fii ferm cu mersu' la politie, altfel doar cu amiabila "bulgareasca' in mana s-ar putea sa ai probleme la asigurator cu plata daunelor.
      Baiatu' te-a facut din texte, asteapata sa treaca 24 ore de la incident si pa...si pussy. stie ca dupa aia nu te mai duci sa declari la politie ptr. ca ramai si tu fara permis.
      Io zic sa-l suni maine dimineata si sa va intalniti la politie inainte de expirarea celor 24 ore.
      Ala ia doar 2-3 pct. amenda si gata, ramane si cu permisu' in buzunaru' de la chept.
      Tu primesti anexa 2 si gata tarasenia.

      Aaaa, si fa poze sa vedem pocinogu'!
      Last edited by Kojak; 18 September 2014, 00:00.

      Comment


      • #4
        nu are de-a face cu carnetu', ci cu punctele.
        ca pagube, bara intoita binisor, capota portbagaj usor deformata, cat sa nu se nai inchida. stopurile si catadioptrii au scapat. maine ne intalnim pe vasile lascar 2. daca incep discutii cu asiguratorii, ii cer banu'.
        e de schimbat bara, indreptat portbagajul, putin, si de vopsit amandoua.
        plus, eventual butuc, care era deja dus. cat ar face ?
        care e treaba cu "anexa 2" ?! ce face ?

        Comment


        • #5
          cel putin 1500 lei la prima strigare, fara butuc. maxim 2000 lei, fara butuc.
          in reprezentanta.

          n-o sa vezi banii astia veci de la el, asculta-ma pe mine.
          E leafa lui p-o luna, sau chiar mai mult.

          daca ti-a dat-o si la portbagaj inseamana ca ala n-a frant deloc, altfel s-apleca a lui de bot in franare si scapai doar cu bara.

          POZE!

          L.E. "anexa 2", e dovada de la politie care ti se elibereaza, hartia fermecata ptr. asigurator. sunt trecute daunele la vedere.
          Last edited by Kojak; 18 September 2014, 00:15.

          Comment


          • #6
            atunci, mai beau niste bere ca sa am ce "turna" pe ea ?!
            mai vine si iarna....
            eu ma gandeam la 2000 cu tot cu butuc.

            Comment


            • #7
              la butuc, nu stiu ce sa zic...sa nu fie nevoie sa schimbi toate incuietorile, si in cazu' asta te duce ceva lovele.
              oricum, butucu' e japaca, nu face obiectu' tamponarii, este?

              Cere-i 2000lei in cap. Daca-i si primesti de la el esti...un caz aparte.

              Comment


              • #8
                e japca, fiindca mi-a fost spart in "gorgeous" Colentina/.
                daca ar decarta din mana , ar fi beton, ca le-as face cu 1000.

                Comment


                • #9
                  aaa, si fii antena: verifica si carenajele rotilor sa nu fie sparte. intra si alea pe deviz daca e cazu'. deci ramanem la 2000 lei (cu TVA si fara butuc)
                  Last edited by Kojak; 18 September 2014, 00:32.

                  Comment


                  • #10
                    acum serios, cum fac eu sa-mi vad masina cum era ? nasos e ca nu se inchide "porbagajul", si eu o ard preponderent prin militari si colentina.
                    sitting duck...

                    Comment


                    • #11
                      cu bani?
                      pe care-i obtii ori de la el, ori prin soc. de asigurari.

                      cu 1000lei, la ce descrii tu (ca nu vrei sa faci poze!) n-o faci cum era, poate doar aparent, pana la iarna, la prima ploaie inghetata.

                      casco, mai ai?

                      ce dracu cauti in colintina, iti faci casa?
                      Last edited by Kojak; 18 September 2014, 00:46.

                      Comment


                      • #12
                        dar am avut vreodata casco ?!
                        in colentina am femeie "da valoare".
                        deci fara 2000 nu merge ?

                        Comment


                        • #13
                          ba merge...da' te lasi furat de miraju' banilor cash pe care speri sa-i obtii de la "inculpat".
                          nu cred ca se va intampla asta (sa ma cauti, sa-mi dai dreptate)
                          ala tergiverseaza treburile ca sa treaca 24 ore. stie ca dupa aia e free si o sa-l doara la banana de tine. pana atunci te ademeneste (verbal) cu cativa lei.
                          cu "bulgarii" nu faci amiabile, te stergi la cwr cu ele, 100% iti platesti dauna din buzunar.
                          poate ai vreo sansa cu varianta "anexa 2" sa scapi fara mari cheltuieli (daca ai noroc si nervi buni)...de fapt asta e cam singura varianta plauzibila.

                          gandeste-te putin, pune-te in locu' lu ala: de ce ti-ar da 10-15-20 milioane in mana cand poate scapa cu...90-135 lei (daca achita contravalaorea PV in 48 ore lucratoare - jumate din minimu' amenzii). sau si mai bine ptr. el: trec cele 24 ore si scapa cu zero lei.

                          ce sa zic, accepta si 10mil. daca ti da si pe aia si restu' ii pui tu. minim.
                          Last edited by Kojak; 18 September 2014, 01:07.

                          Comment


                          • #14
                            Daca vrei, iti pot recomanda eu un service bun, care lucreaza ieftin. Eu mi-am reparat masina la ei, dupa un pocinog asemanator, doar ca in cazul meu eu am fost "bulgarul". Da-mi PM daca te intereseaza.
                            MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                            Comment


                            • #15
                              @ Kojak
                              si ce e mai exact anexa 2 ? cu ce m-ar putea ajuta ? nu vor trece 24 de ore ca ma duc la "tamponari".
                              si tu ce ai face ? ca nu prea vad variante.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google