Accident David Vs Goliat Sau Logan Vs Passat :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Uitasem cum arata si ca exista Passat...asa scula de masina e!
    Vorba lui PCH, fereasca sfantu' sa dea peste tine vreun Flocus, Passatu' e copil mic.

    Comment


    • #17
      azi am fost sa-mi reinnoiesc polita rca si casco la reprezentanta, ocazie cu care am fost sa-mi ”vizitez pacientul drag”, sa vad ce mai face, cum se mai simte asa ca am mai facut cateva poze mai indeaproape


      e bine ca nu a fost afectat stalpul B, asa cum credeam la inceput, a scapat neatins, deci structura de siguranta nu a avut de suferit

      urmatoarele poze vor fi cu ea reparta, spalata, parfumata etc

      ca fapt divers, ieri mi-a spus mama ca cu o seara inainte de incident a visat ca un nor negru s-a abatut asupra mea dar ca a aparut ca un fel de cerc de lumina in jurul meu si apoi a iesit soarele

      ca o coincidenta, si passatu era tot negru
      Attached Files
      Last edited by cristi....; 5 November 2015, 15:34.

      Comment


      • #18
        Ai avut karma buna. Bine ca nu te-a invartit sa mai faci si vreo tumba sau alte peripetii.

        Comment


        • #19
          asa cum ma asteptam, asiguratorul a inceput sa faca nazuri cand a dat de greu... m-au sunat sa-mi spuna ca dupa calculele lor masina se apropie de dauna totala si mi-au propus o intalnire tete a tete sa-mi arate nu stiu ce si sa vedem ce vreau sa fac cu masina...

          sugestii?

          nu vreau sa renunt la masina, vreau sa fie reparata asa cum trebuie. pana la urma ei ar trebui sa-si recupereze intreaga investitie (casco cu regres) deci nu inteleg care ar fi problema lor...

          daca reprezentanta a umflat preturile asa cum stie ea mai bine, nu ma mir ca se apropie de dauna totala... la 800 de lei elementul revopsit , numai vopsitoria ar ajunge la 5000 de lei...
          Last edited by cristi....; 12 November 2015, 12:18.

          Comment


          • #20
            Dauna totala pe dracu ! ce inseamna sa faci casco la un asigurator mai ieftin! te bucuri la inceput dar daca e ceva uite ce mizerabili sunt.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • #21
              groupama e asigurator ieftin? asta e asiguratorul meu casco

              al vinovatului e city insurance cu care dacia a zis ca nu are ce face


              nici eu nu concep ca asta e dauna totala

              singura chestiune de care s-ar putea lega ar fi contorsionarea portierelor si probabil ca pt a le scoate ar trebui sa taie stapul B, no, ma gandesc si eu, nu stiu. altfel ce pisici ar putea fi?! ca deja mi-au stricat ziua
              Last edited by cristi....; 12 November 2015, 12:31.

              Comment


              • #22
                Era de asteptat, niste nemernici! Eu nu inteleg de ce mai platim rca-uri daca la nevoie nu primim nici un ajutor. Pe noi daca ne opreste garcea si nu avem asigurare gata te ia ca din oala, pe astia de ce mama dracu nu-i ia ca nu-si indeplinesc sarcinile!!!

                Comment


                • #23
                  Fata de Generali sau Allianz da , este ieftin si neserios , ghinionul tau ce sa zic insista totusi ca vrei sa ti se repare masina , ei au ales varianta cu dauna totala fiind constienti ca City Insurance no sa le dea ever suma totala pentru reparatie , asa ca pentru ei ar fi muuult mai ieftin sa-ti dea dauna totala.
                  Last edited by prometheus; 12 November 2015, 12:41.
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • #24
                    Ia banii pe "dauna totala" si zi "merci". Eu asa as face.

                    Pe langa ce se vede in poze, sigur o sa ai probleme cu directie/articulatie/suspensie fata, daca nu chiar lonjeron stramb. La fel si pe spate - punte stramba.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • #25
                      deci eu nu am fost cu nimic vinovat in toata treaba asta, pustanu a intrat in mine nu invers, eu as fi vrut sa-l evit daca as fi avut si cum dar a fost prea din scurt

                      cum cei de la dacia au zis ca city insurance nu e firma serioasa si nu lucreaza cu ei, automat am facut pe asigurarea mea casco, cu regres, singura varianta. no, si acu pai sa vedeti, sa veniti, sa discutam...ce palaria mea sa discutam?!

                      directia nu are nimic, nici puntea spate. cel care a urcat-o pe remorca a remarcat ca directia nu trage nici cum, e perfect tapana; a zis ca daca ar fi avut probleme s-ar fi auzit si ar fi tras puternic dar asa nimic, volanul drept si a mers fara probleme

                      lonjeron ma indoiesc profund, nu a fost impact frontal iar aripa a fost doar infundata, nu a ajuns pana la lonjeron!

                      lor le-ar reveni schimbarea urmatoarelor chestiuni: aripa fata-spate, portiere fata-spate, bara spate, far stanga (s-a descoperit ca are clema rupta), revopsit bara fata si toate elementele mai sus mentionate si 2 balamale +/- chederele portierelor daca au fost afectate. cam asta ar fi in mare pagubele

                      prag, stalp B nu au fost afectate. cand am fost la dacia sa faca poze, asta au zis mecanicii de acolo ca va fi o problema cu portierele, cum sa le scoata si mai trebuie sa si dezechipeze masina ca sa vada ce alte daune mai sunt, daca mai e ceva afectat...



                      eu o sa insist sa o repare si ca ii priveste cum isi recupereaza ”paguba”. din moment ce nu eu am fost vinovat, eu nu ar trebui sa fiu implicat in toata povestea asta
                      Last edited by cristi....; 12 November 2015, 12:44.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by mariusstf View Post
                        Era de asteptat, niste nemernici! Eu nu inteleg de ce mai platim rca-uri daca la nevoie nu primim nici un ajutor. Pe noi daca ne opreste garcea si nu avem asigurare gata te ia ca din oala, pe astia de ce mama dracu nu-i ia ca nu-si indeplinesc sarcinile!!!
                        Pentru ca mai toti asiguratorii sunt niste banditi .
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • #27
                          Eu la Allianz am, nu mi se pare foarte scumpa, 580 de lei pe 12 luni, e ok!

                          Comment


                          • #28
                            Ai luat casco la suma aia pe 12 luni de la astia ?? eu am la generali si am dat pe 12 luni aprox 870 lei.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • #29
                              Daca tot vrei sa ramai cu ea, mergi la un service multimarca si sa iti faca ei devizul care cred ca o sa fie mult mai mic. Chiar si cu piese originale luate de la diferiti distribuitori/impotatori tot iesi mai bine ca la reprezentanta.

                              Comment


                              • #30
                                Mergi si vezi ce-ti prezinta ei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google