Accident Din Cauza Unui Incostient:Probleme cu EUROINS , dauna totala sau nu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    0727 043 993

    suna-ma si merg cu tine sa ne tiganim cu ei,

    esti sigur ca vrei sa o repari la dacia? s-ar putea sa iti para rau ca lucreaza dezastruos
    sigpicMy ride

    Comment


    • #17
      deluxe...dece zici sa nu merg la dacia,e reprezentanta lor cred ca stiu macar sa repare o masina.oricum eu deja o am acolo ca am dus-o direct dupa accident la ei la reprezentanta.oricum daca e cv te sun si ne tiganim cu ei)
      Last edited by Seba; 9 January 2012, 22:46.
      BUBU

      Comment


      • #18
        si eu am fost intr-o situatie similara acum 2 ani, daca sari la cap cu ceva loz, ai sanse sa-ti faca masina in maxim 3 saptamini. Legat de casco total e foarte greu sa beneficiezi, totul depinde de pretul reparatiei, numai daca ai dauna de 85 % numai atunci este posibil. Dar ce vad eu din poza afisata nu cred. O zi buna si o durata cit mai mica in service.

        Comment


        • #19
          Originally posted by kilthek View Post
          niste poze ....
          Aripa fata,semnalizator,posibil far daca are urechile de fixare rupte,usa stag.fata,bandou,telescop,fuzeta,grat,planetara ,posibil punte fata,capota,parbriz...cam atat din ce se vede in poza.Nu seamana a dauna totala.Parbrizul pe dreapta este posibil sa fi fost lovit de capota.
          Important este ca pasagerii nu au patit nimic.

          Comment


          • #20
            bai cum spune si sony o lasam asa pana mi-o repara astia si dupa pun ceva poze cu ea facuta si va zic si care si cum s-a intamplat.ms pt suport.Respect
            BUBU

            Comment


            • #21
              care se pricepe cum se procedeaza cu dauna totala,ce procent si unde pot sa vand si eu epava in cazul in care mi-o va da?!!!
              BUBU

              Comment


              • #22
                bubu a primit deviz...
                Schimbam tema topicului , si haideti sa incercam sa-l ajutam pe om sa-si rezolve dauna sa-si recupereze banii si sa nu se lase fraierit de catre cei de la asigurari...
                Terminati cu discutiile despre constatare amiabila , soferii prosti de pe strazi , calitatea serviceului si tot ce nu tine de asigurator si cum sa obtii dauna totala cu procent cat mai mare

                sigpic

                Comment


                • #23
                  pai sa vedem si noi devizul macar - cum sa-l ajutam? Spune-ne mai mult!

                  Comment


                  • #24
                    momentan nu am devizu o sa merg sa cer o copie si sa o sa va dau detalii,oricum valoarea de pe deviz e foarte apropiata cu valoarea masinii,acum astept sa trimita astia de la asigurare dosarul la bucuresti sa hotarasca aia cat o sa imi dea....
                    BUBU

                    Comment


                    • #25
                      Fa presiuni sa obti dauna totala. Partea prosta ca la dauna totala sar putea sa fie o fransiza. Iar in cazul in care cei de la asigurari iti propun sa pastrezi epava si sa iti dea o suma mai mica sa nu accepti pt ca nu ai ce face cu ea si nu are rost sa iti bati capul incercand sa o valorifici.

                      Comment


                      • #26
                        flipper nu-i chair asa uneori poti sa valorifici epava , o vinzi unui samsar... acum de pinde cum e motoru , cutia de viteze etc... eu zic ca inainte sa accepte orice oferta , sa se duca cu pozele masini pe la diverse serviceuri sigur se gaseste cineva so cumpere si so faca ca noua in maxima o luna o sa apara in obor... problema e ca kiltech nu are copii de la acte , e prima oara cand se confrunta cu asa ceva si nu sia facut copii la acte...

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Nu vreau sa te descurajez dar din ce vad eu in poza nu este dauna totala,in afara de ce se vede la exterior usa,aripa,bara,bandou,etc probabil planetara smulsa,nu cred ca motorul sa miscat din suporti si nici cutia nu cred ca este afectata.Am inteles ca masina este noua,daca vei reusi si vei obtine dauna totala vei primi de la asigurari alta masina noua,in primul an este asigurata la pretul de cumparare,epava o vor vinde cei de la compania de asigurari catre cineva care se ocupa cu dezmembrari,cu care vei face un contract de vinzare cumparare.Stim cu toti ca cei de la companiile de asigurari sunt niste nenorociti,au sa vina la tine cu tot felul de prosti cum ar fi sa iei tu epava si sa iti mai dea ei niste bani,mai stai un pic ca nu stim cum sa iti dam bani chesh su intr-un cont,pregatestete sa rezisti nervos,toate astea daca iti vor acorda dauna totala.Vorbesc din experienta,am avut si eu un preference de 1.4 pe care l-am lovit in fata mai rau decit al tau.Masina avea un an si 3 luni si era asigurata la suma de 6000 de euro,bani pe care iam primit cam in doua luni si jumatate.

                          Comment


                          • #28
                            deci mai am de asteptat din cate vad,eu oricum sunt pregatit mental ca o sa am de asteptat,dar eu o sa fac tot posibilul sa grabesc treburile astea,o sa fac plangeri peste plangeri si la bucuresti si la csa,si mai vad eu pe unde chiar daca nu sunt importante macar sa vada ca nu ma joc cu ei.probabil nu vor avea vre-un efect dar o sa incerc.oricum astept sa vad care e treaba si dupa o sa vad ca nu are rost sa ma ambalez degeaba fiecare caz este diferit.
                            BUBU

                            Comment


                            • #29
                              Din ce se vede nu prea pare a fi dauna totala.Parerea mea este sa iei nota de constatare facuta de asigurator si sa te duci la mai multe service-uri sa-ti faca un deviz estimativ.S-ar putea sa gasesti diferente de pret de la un service la altul.Platesti zilele de stationare unde ai masina iti iei masina si o duci la service-ul cu pretul cel mai convenabil

                              Comment


                              • #30
                                Am si eu o intrebare . Am fost lovit de un turc cu tiru, avea asigurare pe bulgaria . i-am luat asigurarea , am cautat pe net daca are corespondent in romania si am gasit. Am sunat la ei , mi-a trimis o persoana sa constate , s-a deschis dosaru si eu nici in momentul de fatza nu am mashina reparata. Au trecut 5 saptamani de cand s-a intamplat accidentul. Ii sun mereu si ma amana . Ce imi sugeratzi sa fac ? multzumesc
                                STOP ACCIDENTELOR!!!sigpicviata are prioritate

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google