Accident Din Vina Mea,rog Cine Ma Poate Ajuta.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Daca politistul in procesul verbal de contraventie scrie ca vina a fost de partea ambilor conducatori ce se intampla atunci?
    "light up the darkness" Bob Marley

    Comment


    • #47
      daca nu ma insel se ajunge la judecata?
      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

      Comment


      • #48
        Ce judecata ma, e un caz minor pentru care se va da nup la incepere, ala n-are ce baza solida sa prezinte, e un retardat.
        Da-ne numarul pe forum sa vedem daca ala mai are viata.
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • #49
          Se da NUP. Daca nu s-a chemat salvarea se da NUP. Am patit-o si eu.

          Accident din vina, s-a chemat salvarea pentru ca omul respectiv avea dureri de gat (l-am lovit dintr-o parte). A primit suficiente zile de ingrijiri medicale sa depuna plangere insa a fost corect si nu depus plangere.Nici macar n-a lasat un numar de telefon la politie sa-i pot spune multumesc. A luat RCA-ul meu si dus a fost.
          Din spusele politistului trebuia sa facem o amiabila din moment ce nu am patit niciunul nimic grav insa omul s-a speriat ca-l durea gatul si posibil sa mai fi avut ceva dureri cateva zile.
          Inca o chestie. Faptul ca am avut asigurarea la Allianz m-a scos binisor. Din ce am auzit si citit cat am umblat cu beleaua asta daca ai asigurare la vreo firma neserioasa lumea incepe sa se enerveze si se cheama salvarea,etc. Pentru ca este singura metoda prin care pot forta mana celor de la asigurari.

          NU-i da nici un ban. RCA acopera tot. Politia trebuia sa decida cine e vinovatul si cine nu. Daca politia zice ca esti tu de vina eu zic sa-i dai RCA pentru a evita alte neplaceri.

          Comment


          • #50
            Alt lucru pe care nu l-am mentionat este ca aceea era masina de servici iar din cate inteleg el a avut probleme la munca din cauza asta,de asta a spus ca vreau sa il nenorocesc si nu avrut sa chemam politia.Cred ca era in interes personal sau consumase ceva.Lucrul de care ma tem eu este ca in seara cu accidentul l-am intrebat daca are casco si a spus ca da.Daca masina se va face pe casco si se va ajunge la regres pe polita mea in acest caz voi ceda asigurarea si sa se spele cu ea pe cap.Maine o sa vad si o sa intreb dupa ce aduc si al treilea martor care era in masina,ce si cum s-a stabilit vinovatia.

            dansul nu imi mai raspunde la telefon,probabil este in spital si primeste ingrijiri medicale,vreo perfuzie cu aspirina ceva.

            Voi respecta hotararea politiei.Daca ma declara vinovat fac copie si ii dau rca-ul dar sa imi dea banii pe copie dansul cu accidentul.Eu ma bucur ca am permisul,dovada pentru reparatie si nu a trebuit sa platesc vreo amenda.
            Last edited by john Q; 19 October 2012, 12:59. Reason: Automerged Doublepost
            "light up the darkness" Bob Marley

            Comment


            • #51
              da ..urat!
              sa fi sigur ca faza asta cu durerea de cap si spitalizarea l'a invatat vr'un baiat destept in fata blocului la o bere!!

              Comment


              • #52
                A sunat la munca si probabil ca aia l-au intors inapoi si i-au dat si durerea de cap
                "light up the darkness" Bob Marley

                Comment


                • #53
                  Originally posted by Bodanel View Post
                  Se da NUP. Daca nu s-a chemat salvarea se da NUP. Am patit-o si eu.

                  Accident din vina, s-a chemat salvarea pentru ca omul respectiv avea dureri de gat (l-am lovit dintr-o parte). A primit suficiente zile de ingrijiri medicale sa depuna plangere insa a fost corect si nu depus plangere.Nici macar n-a lasat un numar de telefon la politie sa-i pot spune multumesc. A luat RCA-ul meu si dus a fost.
                  Din spusele politistului trebuia sa facem o amiabila din moment ce nu am patit niciunul nimic grav insa omul s-a speriat ca-l durea gatul si posibil sa mai fi avut ceva dureri cateva zile.
                  Inca o chestie. Faptul ca am avut asigurarea la Allianz m-a scos binisor. Din ce am auzit si citit cat am umblat cu beleaua asta daca ai asigurare la vreo firma neserioasa lumea incepe sa se enerveze si se cheama salvarea,etc. Pentru ca este singura metoda prin care pot forta mana celor de la asigurari.

                  NU-i da nici un ban. RCA acopera tot. Politia trebuia sa decida cine e vinovatul si cine nu. Daca politia zice ca esti tu de vina eu zic sa-i dai RCA pentru a evita alte neplaceri.
                  Cine v-a invatat prostia cu salvarea? Crezi ca aia de la salvare, spital, medicina legala sunt prosti si dau zile de spitalizare din burta lor pentru dureri de cap si de gat imaginare? Totul se face cu documente medico-legale, radiografii, tomograf etc, altfer s-ar trezi toti ametitii sa sune la salvare ca sa-l bage pe vinovat la puscarie, ca asa au citit ei pe Logan Club...
                  Faptul ca ai avut RCA la Allianz i-a folosit pagubitului la reparatie, nu tie, ca nu i-a trecut aluia instant durerea cand ai vazut ca ai tu asigurare scumpa.
                  P.S. Singurul "avantaj" al chematului ambulantei este ca ii obliga pe politisti sa se deplaseze la locul tamponarii.

                  Comment


                  • #54
                    Tovarasul Vasile ti-as sugera daca nu esti bine documentat sa nu mai vorbesti ca induci lumea in eroare.

                    Cauta si tu cu google sa vezi cam de cate ori s-a petrecut asta.

                    Referitor la asigurare: eu m-am referit la Allianz ca acolo am eu. Poti pune. Hai sa ma exprim altfel ca poate n-am fost clar. Ma lovesti tu, tu esti om corect iti recunosti vina iar eu sunt om corect si nu vreau sa ne pierdem reciproc timpul. Vad ca tu ai asigurare la carpatica , ma apuca brusc durerea de gat si chem politia. Imi da politia dovada, eu merg imi fac masina pe Casco iar tu ramai de umbli ca berbecul pe la politie, procuratura etc.

                    Cat timp am umblat cu dovada am vazut si auzit o gramada de chestii de genul asta. Sa mai spun ca am auzit si expresii de genul "imi fac la carpatica, da-l in masa de fraier sa se certe cu asigurarea".
                    Exact asta e motivul pentru care nu toate firmele de asigurari sunt serioase iar cele care sunt serioase sufla si-n iaurt cand e vorba sa repare ceva pe casco.

                    Nu am scris postul cu rautate sau ca un atac la persoana. Am mai taiat din post ca dadeam idei oamenilor rau intentionati

                    PS Chiar a facut cineva faza cu salvarea si daca nu ma insel chiar pe LoganClub a povestit de faza asta.
                    Last edited by Bodanel; 19 October 2012, 14:21.

                    Comment


                    • #55
                      Da probabil de aceea s-a si dat lovit si a facut plangere,am asigurare la carpatica dar cred ca o fi considerat ca e buna pe moment din moment ce a plecat cu ea in buzunar.

                      Probabil cativa din voi ma cam blamati pentru asta dar nu este vina mea ca am asigurarea cea mai ieftina ci a autoritatilor care permit sa existe societati de asigurare dubioase,altfel as avea si eu la allianz poate.
                      Last edited by john Q; 19 October 2012, 14:34. Reason: Automerged Doublepost
                      "light up the darkness" Bob Marley

                      Comment


                      • #56
                        N-am zis ca e vina ta ca sunt ei porci. Ti-am explicat cum face lumea. Dar cand vezi ca omul are asigurare la carpatica si mai este si porc pe deasupra iti cam vine sa-ti campii. Sunt de acord cu tine ca e doar vina autoritatilor ca isi permit asigurarile asa multe magarii.

                        Comment


                        • #57
                          Oricum si colegul politistului si politistul au spus ca pot sa stau linistit ca nu duce nicaieri plangerea domnului cu durerea de cap,faptul este consumat acum si au spus ca altadata sa chem politia nu sa stau in baza altuia si ceva cum ca el are cinci degete la mana dar nici unul nu este la fel.
                          Last edited by john Q; 19 October 2012, 14:51.
                          "light up the darkness" Bob Marley

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by Bodanel View Post
                            Tovarasul Vasile ti-as sugera daca nu esti bine documentat sa nu mai vorbesti ca induci lumea in eroare.

                            Cauta si tu cu google sa vezi cam de cate ori s-a petrecut asta.

                            Referitor la asigurare: eu m-am referit la Allianz ca acolo am eu. Poti pune. Hai sa ma exprim altfel ca poate n-am fost clar. Ma lovesti tu, tu esti om corect iti recunosti vina iar eu sunt om corect si nu vreau sa ne pierdem reciproc timpul. Vad ca tu ai asigurare la carpatica , ma apuca brusc durerea de gat si chem politia. Imi da politia dovada, eu merg imi fac masina pe Casco iar tu ramai de umbli ca berbecul pe la politie, procuratura etc.

                            Cat timp am umblat cu dovada am vazut si auzit o gramada de chestii de genul asta. Sa mai spun ca am auzit si expresii de genul "imi fac la carpatica, da-l in masa de fraier sa se certe cu asigurarea".
                            Exact asta e motivul pentru care nu toate firmele de asigurari sunt serioase iar cele care sunt serioase sufla si-n iaurt cand e vorba sa repare ceva pe casco.

                            Nu am scris postul cu rautate sau ca un atac la persoana. Am mai taiat din post ca dadeam idei oamenilor rau intentionati

                            PS Chiar a facut cineva faza cu salvarea si daca nu ma insel chiar pe LoganClub a povestit de faza asta.
                            Imi pare rau dar eu nu ma documentez dupa google, ce scriu aia "patiti" acolo sunt explicatii pur subiective si nu dau 2 bani pe ele. Eu lucrez in sanatate si stiu perfect cum sunt manageriate cazurile de genul, nu te baga nimeni in seama daca te duci la spital doar pentru ca vrei sa-i faci rau celui ce te-a lovit sau vrei bani de la el, acuzand doar durere. Oamenii ii incurajeaza pe japcari si nesimtiti sa se dea raniti si sa dramatizeze fara motiv, romanul este obisnuit sa-si minimizeze propria vina si sa maximizeze vina altuia.
                            Last edited by Niki; 20 October 2012, 10:39. Reason: Flame

                            Comment


                            • #59
                              Omul respectiv deja a obtinut ce isi dorea,anume timp si bani pierduti,zile pierdute de la servici,constatari benzina si nervi consumati,cand totul se putea rezolva foarte usor daca spunea un simplu da cand i-am cerut sa chemam politia sau chiar si asa cu amiabila.Ok am asigurarea la carpatica dar eu as fi cooperat si pentru o bara sparta si un hayon indoit nu cred ca avea societatea de asiguari ce sa comenteze mai ales ca era si cu decizie de la politie.
                              "light up the darkness" Bob Marley

                              Comment


                              • #60
                                @Vasile78
                                Daca lucrezi in sanatate poate imi spui si mie cum de dau medicii diverse acte doar ca sa fie acoperiti ? Si atat cred ca ajunge.
                                Oamenii ca mine incurajeaza japcari si nesimtiti ? Vezi ca ma cataloghezi fara sa stii prea multe despre mine.
                                Ca unul care a tras de pe urma sistemului medical romanesc eu zic sa o lasi balta. Ca pot sa-ti dau cu sistemul medical in cap doar din experienta proprie insa dau idei japcarilor pe care spui ca-i incurajez desi l-am sfatuit pe om sa nu-i dea nici un ban si sa faca totul legal.


                                @johnyQ
                                Din punctul meu de vedere tu ai fost cat de corect se putea. A primit ce a meritat. Sper ca te-ai tinut de cuvant si ai cerut banii pe copia xerox







                                Mai calm, ca nu aveti nimic de castigat daca va certati si va balacariti ca pe marginea santului.
                                Last edited by Niki; 20 October 2012, 10:38. Reason: Insulte

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google