Accident Usor...putina Consiliere Referitor La Reparatie.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accident Usor...putina Consiliere Referitor La Reparatie.

    Pe scurt, a intrat cineva in mine, a cam fost vina mea, ne-am inteles. Acum tot ce vreau e sa imi repar masina cat mai bine. Am atasat poze cu "efectul". Ce ziceti, se poate repara sa arate bine ? Aveti o idee orientativa referitor la pret (indreptare + vopsire) ? O sa o fac in ceva service, sa vad unde gasesc unul care sa nu lucreze exagerat de scump dar lucrarea sa fie de calitate.

    Sper doar sa iasa bine la prag acolo (mai ales partea din interior, vizibila dupa ce deschid portiera), aripa cred ca nu o sa fie prea greu de indreptat. La usa cred ca o sa trebuiasca sa dea jos chestia de pe interior ca sa poata sa o indrepte in partea de jos, sub bandou.

    Daca e cineva din Craiova-Slatina si stie un service bun, as aprecia un sfat. Eu marti o sa ma duc undeva in Craiova sa vad ce parere au baietii de acolo, un pret estimativ, etc.
    Attached Files
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

  • #2
    Fa o poza cu portiera spate deschisa, ca sa vedem cat e de deformata pe interior. Poza si la portiera, si la pasaj,
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #3
      Salut.
      Pot spune ca-i destul de urat panoul(aripa spate).
      Va indrepta ceva,dar va intra si mult chit.E destul de nasol.
      Succes!!!
      Numai bine.
      Un Logan----YNG-----
      Numai bine.

      Comment


      • #4
        Poze =>

        Credeti ca se poate repara ?

        La prag cred ca o sa fie cel mai nasol...
        Attached Files
        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

        Comment


        • #5
          De reparat se repara, nu e asta o problema. Treaba e ca portiera e destul de "arcuita" si nu stiu daca se poate indrepta fara sa fie nevoie de mult chit... Sper sa vorbesc prostii, dar cred ca ar trebui o portiera noua... Iar pragul merge indreptat la cald.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #6
            La portiera ma gandeam ca se poate indrepta daca se da jos panoul de pe interior. Bani de portiera noua nu am...

            LE : Cam cat ar costa o portiera noua ?
            Last edited by Shakar; 16 January 2010, 16:47.
            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

            Comment


            • #7
              Nu neaparat noua, ai putea incerca pe la dezmembrari. Poate chiar ai norocul sa gasesti una de culoare albastru mineral (cum ai tu) si sa nu mai fi nevoit sa platesti pentru vopsit. Dupa cate vad eu in coltul de jos pe interior, e atat de "arcuita" incat s-a creat spatiu intre portiera si fata de usa. Nu stiu ce "meserias" s-ar munci sa indrepte asa ceva...
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • #8
                vaaaaaaaaai n-ai casco? ce pacat
                du-te la un service sa-si dea si ei cu parerea ca aici nu e nimieni tinichigiu de meserie si ...

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Nasol daca nu ai casco , te cam scuturi la buzunar de vreo 1500 ron parerea mea!

                  Comment


                  • #10
                    Cel mai bine te interesezi la cateva service-uri la tine in oras,cei de acolo vor avea niste pareri mai avizate.Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat,eu aveam pe cineva dar sunt mult prea departe de tine.Iti doresc mult succes.
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • #11
                      Se repara doar cu mult chit!

                      Comment


                      • #12
                        Mult chit unde ? In aripa sau in usa ?

                        Sper ca toate chestiile din usa sa fie in perfecta stare de functionare, doar tabla sa fie avariata.

                        Multumesc pentru sfaturi, incurajari si descurajari (1500 lei - chiar nu dispun de suma ca asta acum).

                        Astept sa vina marti sa ma duc la service-ul respectiv, sa ascult ce au de zis baietii aia.
                        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                        Comment


                        • #13
                          Revin cu o intrebare.

                          Care este cel mai mare dezavantaj cand se foloseste chit ? Habar nu am, de aia intreb. Vopseaua nu adera bine, nu o sa se vada frumos, o sa cada chit-ul, o sa fie probleme la spalare, etc.

                          PS - scuze pentru dublu post.
                          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                          Comment


                          • #14
                            Depinde de cantitatea de chit si de calitatea chitului.Daca pune mult,cu timpul crapa.Daca nu e de calitate,aceeasi problema.De chituit va chitui,dar daca pune cu bun simt nu vor fi probleme.
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #15
                              Imi pare rau pentru ce ai patit dar stai linistit ca se repara - diferenta nici nu se va sesiza - asa cum spunea cineva mai sus totul depinde de cat chit se va pune - daca se poate cat mai putin.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google