Accident Usor...putina Consiliere Referitor La Reparatie.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am fost la un service in Craiova si am vorbit cu un tip de acolo (il stie al batran' de cativa ani). A zis ca ma costa ~ 600 lei, inclusiv vopsit + manopera. Astept sa se indrepte vremea si o sa ma duc la el sa vad ce iese. O sa vad daca sa stau langa masina cat timp o indreapta.

    Apropo, cand masina o sa fie la cuptor (dupa vopsit), trebuie date jos bornele la baterie ? Ce alte masuri de precautie trebuie luate ? N-am idee ce temperatura este acolo dar presupun ca destul de mare.
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • #17
      Salut. Imi pare rau ce ti s-a intamplat. Temperaturile in cuptor stai calm ca nu sunt de 70 - 80 grade. De obicei baietii folosesc temperaturi de 30-45 grade. Iarna la noi la munca cuptorul nu putea sa ridice mai mult temperatura de 30 grade ( afara erau -18 grade ), nu putea sa faca fata temperaturii scazute de afara. Pragul se indreapta. Daca este un service mai de doamne ajuta acestia au si aparat de tras tabla se mai numeste si extractor electric sau scorpion. Tinichigiu bun sa fie si sa aibe in dotare aparatul asta. Sunt multe service uri care nu au aparatura de ultima ora, inca mai folosesc ciocane si alte obiecte pt indreptat tabla si normal sa intre mult chit. Nu poti indrepta tabla numai din ciocan , ajuta foarte mult si acel extractor electric. Sa auzim numai de bine
      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

      Comment


      • #18
        pacat pt intamplare,din experienta unui prieten care a incercat(in service) sa intrepte o portiera spate ti as spune ca nu se merita,e foarte greu de indreptat din cauza dubluri,iar daca se va face eforturi va iesi cat de cat bine,cel mai indicat ar fi sa cauti o portiera la dezmembrari de aceeasi culoare,referitor la prag cum zicea si @Christnacht se poate indrepta.

        Comment


        • #19
          dute la un service bun si ti-o face ca noua... stiu din propria experienta
          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

          Comment


          • #20
            Se pare ca sambata la 9 ma duc sa o repar, o sa revin cu poze cu rezultatul. Reparatia o sa ma coste in jur de 600 lei, indreptat, vopsea, manopera. Sper sa iasa bine...
            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

            Comment


            • #21
              Aceiasi problema am avut-o si u. Numai ca a fost putin mai rau. S-a lasat cu inlocuirea portierei si a aripii spate dreapta. Noroc ca am casco. Deviz reparatie 3800 lei. Nu are deloc kit . reparatia a iesit perfect.

              Comment


              • #22
                cand ai lovit-o puteai sa te duci sa fac casco, si dupaia sa te intelegi cu celalalt. si o faceai pe casco. 600 nu e mult la cum arata. era totusi bine sa schimbe aripa spate, asa au facut la mine sa nu incarce cu chit. asteptam rezultatele

                Comment


                • #23
                  Mai bine asa. Daca o schimba automat era sudura, asa ca mai bine putin chit.
                  Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                  Comment


                  • #24
                    Sudura in puncte.

                    Comment


                    • #25
                      Ehe asa stim noi dar in service-uri nu se respecta aceasta operatie si se sudeaza normal, le este mai usor asa, le este lene sa foloseasca aparatura speciala pt sudarea in puncte. Poate or mai fi si service-uri serioase dar nu prea cred, lucrez in domeniu si vad multe chestii.
                      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                      Comment


                      • #26
                        Mie baietii din Campina mi-au sudat-o in puncte.

                        Iti dai seama ca am verificat la sange lucrarea.

                        Comment


                        • #27
                          Atunci e bine ca sunt si service-uri care intreadevar se respecta, bv lor dar multe fac investitii in fel si fel de aparate si nici macar nu le pun in aplicare dar in fine.
                          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                          Comment


                          • #28
                            Am fost azi cu ea la indreptat si dat cu kit (cand a inceput sa dea eu am plecat, am lasat masina acolo), maine pe la pranz e gata si vopsitul.

                            Sunt destul de multumit de cum a iesit, la cum arata nu cred ca o sa bage prea mult kit. Nu au fost cine stie ce meseriasi cu unelte de ultima ora dar a iesit rezonabil mai ales daca punem si pretul in ecuatie, 500 lei - indreptat, kit, vopsea + manopera. Am mai scos 50 lei de la indreptat si 50 lei de la vopsit asa ca din 600 a devenit 500 lei .

                            Poze cu lucrarea terminata pe probabil duminica.
                            Attached Files
                            Last edited by Shakar; 26 February 2010, 19:03.
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • #29
                              In a patra poza mai sunt infundaturi pe acolo ? Sper ca nu le acopera cu kit direct, alea se fac usor. Le trebuia un scorpion electric. In general a iesit bine fata de cum arata
                              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                              Comment


                              • #30
                                La mana se mai simteau mici denivelari pe ici pe colo dar era imposibil sa iasa din ciocan si alte unelte asa high tech ca in fabrica, putin kit tot intra dar sunt erau mici denivelarile. Azi pe la ora 13 ma duc sa o ridic dar plec la tara, poze duminica.
                                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google