Accident Usor...putina Consiliere Referitor La Reparatie.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Poze cu reparatia completa - ma declar multumit pentru cei 500 lei cat m-a costat toata distractia.

    PS - temperatura din cuptor a fost intre 60 si 70 de grade (am intrat 2-3 minute acolo cat timp era pe la 65* si era o atmosfera placuta ), a tinut-o o ora acolo, apoi inca 15-20 minute in atelier. Dupa aceea am plecat cu ea, maine/poimaine intentionez sa o spal .

    PS2 - am uitat sa fac o poza la prag, cu usa deschisa, dar arata bine si acolo.
    Attached Files
    Last edited by Shakar; 28 February 2010, 20:56.
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • #32
      din poze este perfect

      Comment


      • #33
        Arata foarte bine. Numai bine si sa nu mai ai parte de aceste evenimente neplacute
        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

        Comment


        • #34
          arata chiar foarte bine. si eu am de dres o portiera (am infundat tabla si am zgariat lacul). Sper sa iasa la fel de bine si la fel de ieftin. numai bine!
          Last edited by tzopescu; 28 February 2010, 22:35. Reason: Automerged Doublepost
          Ratacit in spatiu...

          Comment


          • #35
            Multam baieti, si eu sper sa nu mai am parte de astfel de evenimente. Numai bine !

            PS - bafta cu reparatia.
            Last edited by Shakar; 28 February 2010, 22:46.
            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

            Comment


            • #36
              Am o intrebare. Spune-mi, te rog, portiera ai vopsit-o integral sau doar in zona afectata? La fel si pentru aripa.
              Ratacit in spatiu...

              Comment


              • #37
                Portiera am vopsit-o de la ornament in jos. La aripa de asemenea, nu este vopsita toata ci partial, nu stiu exact cat, probabil a urmat linia care traverseaza masina, longitudinal (aia de la manerul de la usa, rezervor care la sfarsit este indreptata in jos, spre bara spate).
                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                Comment


                • #38
                  Pai si nu se vede nici odiferenta daca zici ca nu e vopsita toata portiera si aripa?

                  Comment


                  • #39
                    Nu, nu se vede. Cel putin eu nu am observat. O sa o spal cand o sa fie mai frumos afara, sper sa fie soare zilele astea si o sa vad mai bine.
                    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                    Comment


                    • #40
                      Poza cu masina spalata de azi. Dupa cum se vede, o mica diferenta la nuanta se vede doar daca te apropii foarte mult (sau zoom daca te uiti la poza), cativa centimetri. Oricum, aceeasi diferenta se vedea si daca vopseam toata portiera/aripa, diferenta intre cele 2 portiere sau aripa/portbagaj, etc. Asa am pastrat vopseaua originala de la ornament in sus, am iesit si mai ieftin,
                      Attached Files
                      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                      Comment


                      • #41
                        la ce service ai facut masina?

                        Comment


                        • #42
                          Particularitati Reparatie Casco

                          Am si eu o nelamurire , am gasit masina lovita in parcare , nu este rau , aripa dreapta spate putin infundata ( 10-15 cm ) si putin zgariata usa . Masina are doar 2100 de km si nu vreau sa o las asa , am sunat la reprezentanta si mi sa spus ca nu este nicio problema , doar sa iau o dovada de la politie . Sunt incepator si nu prea stiu ce/cum sa fac , si nu vreau sa ma duc fara sa ma documentez . Cateva sfaturi ar fii excelente . Multumesc

                          Comment


                          • #43
                            Mergi cu ea direct la firma unde ai casco. Daca lasi sa treaca timpul nu ti-o vor mai face pe casco. Nu ai nimic de pierdut, in afara faptului ca ramai 1-2 zile pieton. De aia platesti casco, sa-ti faci orice deformatie. Ce fel de casco ai, cu franciza 0?

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by amigos View Post
                              Mergi cu ea direct la firma unde ai casco. Daca lasi sa treaca timpul nu ti-o vor mai face pe casco. Nu ai nimic de pierdut, in afara faptului ca ramai 1-2 zile pieton. De aia platesti casco, sa-ti faci orice deformatie. Ce fel de casco ai, cu franciza 0?
                              da 0% scrie pe polita (omniasig)

                              Comment


                              • #45
                                Mergi neaparat la reprezentanta. Eu m-am saturat de vopsiri de mantuiala pe asigurare
                                Logan GPL 1.4

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google