Accidente Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accidente Logan 2

    Am zis sa deschid acest Thread in ideea ca ne putem ajuta pe viitor atunci cand se intampla ceea ce speram cu totii sa nu se intample niciodata. Niste sfaturi, pareri, nu strica niciodata zic eu. Sper sa nu gresesc ca deschid aici ... Imi cer iertare in avans daca am gresit ...
    Incep eu primul, ieri seara mergeam linistit 40-50km/h cand o stimabila soferita s-a hotarat sa tasneasca in fata mea fara sa se asigure. Nu vroia sa iasa din parcare, vroia sa intoarca masina s-o ia pe sensul celalalt de mers cand eu practic eram in dreptul ei deja... Claxon, frana, am tras tare de volan stanga, am intrat pe sensul celalalt de mers dar "a venit dupa mine" acolo si mi-a produs paguba din poze. M-a cam luat la tinta ca sa zic asa ... AAAA, si stalpul este impins innauntru, il putem numi indoit, plasticele ating scaunul practic ...
    Si-a recunoscut vina din prima fara discutii, politia nici n-a vrut sa auda de venit la locul accidentului ca nu au fost victime ( pana la urma am ajuns la politie ca nu puteam sa stau linistit ), amiabila la firma de asigurari, maine am prezentarea pentru intocmirea ordinului de reparatii de catre evaluatorul firmei de asigurari... O voi face in reprezentanta Dacia care mi-au spus asa rapid ca-mi schimba cam tot, stalpul se pare ca au prese si-l vor trage ... PS: nu-mi permit sa pun poze cu cealalta masina, era un VW Polo cam din 2005 ceva de genul, o coaja de masina dar o coaja rezistenta care avea doar aripa putin indoita, farul spart, toata grila si bara fata rase si capota indoita. In fine, se prezenta mult mai bine ca a mea... Intr-adevar, se pare ca Logan'urile cam sunt facute din plastilina... Asta e, masina nelovita si femeie... stiti cu totii vorba
    PS: m-am invartit cu masina, adica am ajuns perpendicular pe axul drumului. Poza finala: eu eram pe banda din sens opus, perpendicular pe axul drumului. M-a intors la 90 de grade, dinamica accidentului a fost foarte aiurea ...
    Attached Files
    Last edited by GuGu21; 4 April 2018, 21:16.

  • #2
    Va rog, sa nu va fie frica sa-mi dati sfaturi, ordine, critici, orice mi-ar prinde bine si poate imi deschideti ochii sa fiu atent la niste lucruri ...

    Comment


    • #3
      vezi sa fie trecute inlocuiri de macarale geamuri, balamale, incuietori de portiere si armaturi in portiere. si macar o bucata din montantu` ala ar trebui mai mult inlocuit decit tras si indreptat.

      Comment


      • #4
        Mi se pare nepotrivită comparația. Secțiunea din fața unei mașini trebuie să susțină blocul motor. În timp ce portiera își susține doar propria greutate și este tablă. Nici spatele unei mașini nu este mai breaz. Va intra o mașină ca în brânză în el și atacatoarea va părea ușor atinsă.

        Comment


        • #5
          Degeaba zici tu de Polo ala ca e tanc , daca-i intrai in lateral iti schimbai rapid opinia fata de constructia lui "solida", orice masina in laterale sta foarte slab.

          La tine cam ar fi de dauna totala , daca nu aveai montantul afectat mai mergea dar asa , eu zic ca este cam riscant sa mai mergi cu ea .
          Last edited by prometheus; 4 April 2018, 22:22.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • #6
            Offf, ce nebunie....

            Ce echipare ai?
            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

            Comment


            • #7
              Logan aniversar, navi clima, etc etc...
              Nu e dauna totala, se poate repara cica. Asta e, m-a nenorocit fatuca care acuma are dureri in varful unghiei :-)

              Comment


              • #8
                Intrebasem deoarece nu am văzut protecția aia din plastic negru de pe contra-aripă spate și am crezut că a sărit la accident.

                Sau nu avea deloc? Dacă da, hmmm, curios! Este la fel ca la Loganurile Prestige și la fel de full option, cumpărate de ai noștri la muncă în decembrie 2017. Spun "curios" deoarece eu la SL Plus am așa ceva.

                În fine... Spor la așteptat la service / reparații!
                Să sperăm că nu durează mult...

                Și grijă mare la ce înlocuiesc băieții!
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • #9
                  Nu dau sfaturi. In schimb iti pot da o sugestie: nu-ti mai lua Dacia! Succes.

                  Comment


                  • #10
                    S-au reparat astea 2 și nu se repara asta...





                    Atenție la data postării
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • #11
                      .....

                      Alea sunt renault- uri nu se pune ca au tabala mai groasa

                      Comment


                      • #12
                        Se repara, însă să fi atent la poziționarea ușilor, s-ar putea sa nu mai fie la linie ca în fabrica și sa îți ploua ulterior în mașină. Puține de zis, în astfel de situație, bine ca ești întreg și fierul se repară.

                        Comment


                        • #13
                          Și nu în ultimul rând bine că tanti aia avea asigurare!
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Sifredi View Post
                            Nu dau sfaturi. In schimb iti pot da o sugestie: nu-ti mai lua Dacia! Succes.
                            Impuscate...Serios...

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Aici in severin sunt super de treaba. Daca vrei poti sa stai cu ei de dimineata pana seara. Vorbesc cu tine, lucreaza atent, meticulos.
                              Ca de fabrica nu va mai fi, sau cine stie ... Tot ma gandesc la stalpul central pe care mi l-a impins innauntru. Da e fier, ar trebui sa se traga. In dimineata asta la 10:00 am programarea cu evaluatorul firmei de asigurari
                              Am avut noroc ca sa zic asa ca macar era ok vinovata cu asigurarea si tot, masina de MH. O sa revin si cu o postare cu toti pasii care se fac in asemenea situatii, ce nu se face, cum se face, etc, la ce sa asteptati si de la cine... Revin cu poze de la reparatii, updateuri :-)
                              In acest monent nu stiu ce si cum va fi
                              Aveti grija, feriti-i pe toti, multi care habar n-au ce inseamna o masina pe soselele astea si cum se conduce..

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google