Acte Necesare Pentru Omologare GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    depinde ce instalatie vrei si pentru ce masina...de la 1500 la 3000 lei.

    Comment


    • #32
      Salut.
      Eu am pus landi renzo cu rezervor toroidal(42l/util) si ma costat in iunie 24mil.
      Numai bine.
      Un Logan----YNG-----
      Numai bine.

      Comment


      • #33
        vreau sa montez pe logan 1,4 si sa fie ceva accesibil la pret - care ar fi consumul de gpl la 100km ?

        Comment


        • #34
          eu as zice sa muti discutia pe alt thread care se ocupa de asa ceva..sunt vreo 2 mai jos de asta

          Comment


          • #35
            Mie in Martie 2010 cand mi-am omolag GPL-ul la RAR, cei de la SPCIV-Prahova, nu mi-au trecut in talon (talon nou-european) Nici instalatia de GPL si nici anvelopele. La observatii am decat masa totala autorizata. Port dupa mine o copie dupa cartea masini, pt orice eventualitate.

            Comment


            • #36
              esti de tot rasu....ce treaba are RAR-ul cu talonul aka certificatul de inmatriculare?

              ca sa iti treci GPL-ul in talon te duci frumos la politie cu : talonul vechi, CIV si copie dupa CIV, CI si copie dupa CI, o declaratie de la xerox prin care ceri preschimbarea talonului, o chitanta de la CEC de 37 lei pentru preschimbare talon si copie dupa prima pagina din cartea de ti-o da cand iti monteaza GPL-ul....si in maxim 2 saptamani iti vine talonul prin posta acasa

              Comment


              • #37
                CIV-carte identitate vehicul
                C.I-carte de identitate

                poate nu stie ce inseamna,fiecare
                Numai bine.
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • #38
                  azi mi-a venit si talonu...s-au miscat repede

                  Comment


                  • #39
                    nu e nevoie neaparat sa schimbati talonul. eu nu ma fost decat la rar sa o treaca in cartea masinii. si port o copie xerox dupa mine. m-au oprit , le-am aratat si am plecat mai departe.
                    Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by scriosteanuc View Post
                      nu e nevoie neaparat sa schimbati talonul. eu nu ma fost decat la rar sa o treaca in cartea masinii. si port o copie xerox dupa mine. m-au oprit , le-am aratat si am plecat mai departe.
                      Taxa RAR = 145 RON
                      Programare RAR
                      acte instalatie
                      CIV Original
                      CI Original
                      Timp =3ore

                      Comment


                      • #41
                        gpl in talon

                        pana la urma cum o fi mai bine?

                        am fost la rar sa imi treca in civ instalatia gpl. tipu' care mi-a verificat mie masina zicea sa nu mai merg si la politie e suficient sa am cartea masinii. langa mine altcineva tot cu un logan cu gpl. cel care ii verifica lui masina spunea ca tb mers la politie pt talon.

                        am intrebat un politist, un cunoscut, mi-a spus ca tb sa trec in talon gpl-ul.

                        am fost la politie, iar la informatii mi-au spus ca nu se trece in talon. ei imi schimbau talonul dar tot nu mi-ar fi trecut gpl.

                        e cam 2-2.

                        Comment


                        • #42
                          Am o mare intrebare sau chair problema.
                          Mi-as pune o instalatie GPL dar cu fac cu trecerea in CIV a instalatiei fiindca CIV este la banca fiindca a fost cumparata masina prin BRD Finance?

                          Comment


                          • #43
                            banuiesc ca faci cerere sa ti-o "imprumute" ca sa o modifice rar-ul. suna la banca

                            PS: o sa va lamuresc eu uitandu-ma in certificat maine
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • #44
                              Am mai fost la banca sa ii rog sa imi dea CIV pentru ca voiam sa incerc sa omologhez niste jante pe 16 si mi-au spus ca trebuie platita integral si apoi mi-o pot inmana .
                              P.S.Mai am de platit pana in 2013

                              Comment


                              • #45
                                Cand v-a verificat instalatia gpl, noxele, actele la RAR , s-au interesat si de starea tehnica a masinii ? cum ar fi directia , frane , articulatii ?
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google