Aditivi benzina, aditivi ulei. Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aditivi benzina, aditivi ulei. Folositi?

    Deschid un nou subiect, daca este ceva si eu nu am gasit, rog din nou moderatorii sa-si intre in atributiuni Ma bate gandul ca in viitorul apropiat sa-mi iau un aditiv pentru benzina si in viitorul mai indepartat (dupa 30000) un aditiv ulei. Folositi asa ceva? In multe discutii am auzit ca nu se merita (pt benzina) sa pui aditivi, pt. ca iesi scump la benzina. Sunt destule tipuri si marci de asemenea aditivi. Ce am gasit eu, un flacon imi ajunge pt 1000 litri si costa in jur de un milion (vechi). Ce garanteaza producatoru': reducere 3-5 % a consumului, curata injectia, sist de alimentare, optimizeaza cifra octanica si alte cele, defapt cam ce face orice aditiv pt benzina. Dat fiind costul de achizitie si cat tine , mi se pare o investitie buna. Dintr-un calcul rapid, iese cam 0,1 lei/kg in plus. Ce parere aveti?

  • #2
    daca ai calculat si tia dast 0.1lei/kg nu e bine...

    sigpic

    Comment


    • #3
      0,1 lei/litru. Acum e bine. Zece bani in plus nu-i mult

      Comment


      • #4
        Vax albina...reclama...

        Comment


        • #5
          scuze ca am fost rautacios... octavian28 la ce produs te referi??? cumva la Megasel?

          sigpic

          Comment


          • #6
            nu vreau sa fac reclama. Da...

            Comment


            • #7
              nici eu... eu sunt agent de vanzari la firma care produce aceste produse... si nici eu nu vreau sa le fac reclama sincer eu n-am vandut tratamente ptr carburanti am vandut doar ptr motor dar cei care mai sunt in echipa cu mine si au vandut tratamente ptr benzina cica sunt foarte multumiti si mai ales posesori de diesel logan...

              sigpic

              Comment


              • #8
                Cata 65... de ce spui vax albina?

                Comment


                • #9
                  ma bate gandul si pe mine la un tratament pt motor masina e noua dar la prima revizie ma ganmdeam sai bag un superduralube am auzit de la multi k e bun , mai trebuie sa vborbesc ku mai multa lume sa-mi zica parerea lor
                  ym! dorinu2005@yahoo.com
                  BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

                  Comment


                  • #10
                    eu ata timp cat masina este noua pina pe la 80 mii km nu recomand la nimeni aditivi este destul in carburanti si in uleiuri - este doar parerea mea

                    Comment


                    • #11
                      Nu va recomand nici un aditiv, nici de benzina nici de ulei. Nu sunt de acord nici cu unul nici cu altul. Lasati benzina si uleiul sa isi faca ele treaba asa cum stiu, nu le mai bagati voi pe gat "ajutoare".
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #12
                        sunt f bune da dupa un anumit numar de chilometri (multi dupa 60 - 80 de mii)cand intervine uzura cuzinetilor ,segmentilor.......

                        Comment


                        • #13
                          Nici sa n-aud de aditivi, nici in ulei nici in benzina nu pun si nici n-o sa pun.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            Nici daca masina are de la 90000 in sus?
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by andrei View Post
                              Nici sa n-aud de aditivi, nici in ulei nici in benzina nu pun si nici n-o sa pun.
                              chiar crezi ca aia leau facut degeaba

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google