Ag-07-tpw

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ag-07-tpw

    Salutare dragi colegi,posesori de autohtone si nu numai!

    Numele meu este Sergiu, am 22 de ani si conduc un autoturism Dacia Logan modelul Laureate, 1.4 MPI, din 2005, care nu se poate compara cu majoritatea modelelor detinute de colegii de aici insa pe care m-am hotarat sa-l prezint chiar si asa. )

    Cum nu sunt prea multe modificari aduse masinii, sper sa nu fie un post prea lung.
    In primul rand, masinuta are aprox. 113.000 de km si la momentul in care a fost achizitionata de catre tata , in 2009 , arata destul de bine. Intre timp au aparut urme de rugina in cateva locuri, care probabil ca se vor vedea si in poze..
    La interior, nu a suferit modificari seriose:
    - inele aeratoare si manere usi gri
    - maciulie schimbator cu ornament cromat
    - litere cromate DACIA pentru volan
    - cotiera cromata rabatabila ( care inca rezista )
    - cateva luminite din plafoniera, pozitii si lampa numar inlocuite cu alte cateva led-ulete

    La exterior , de asemenea nu are modificari serioase:
    - aplicat folie light black peste ornamentul cromat din jurul grilei, precum si peste ambele sigle Dacia
    - tot folie light black a fost aplicata si pe faruri.
    - folie light blue pe proiectoare
    - becuri faruri OSRAM Cool Blue Intense ( fac treaba buna in ciuda foliei negre care estompeaza putin lumina)
    - stopuri putin innegrite,inca vizibile
    - jante aliaj BBS 4x100, 15", 6J, achizitionate de curand
    - ornament evacuare amarat
    - cateva stickere

    Dupa cum se poate observa si din descriere, simplitatea accesoriile precum si a masinii in sine este sporita. . Urmeaza totusi cateva schimbari in viitorul apropiat printre care, bara fata de MCV , bara spate berlina, capota portbagaj si usi 'clean' , vopsite bineinteles intr-o singura culoare, folii pentru geamuri, arcuri sport (neaparat) si ceva modificari de luminite si audio.

    In orice caz, aceasta este masinuta si mi-a facut placere sa v-o prezint.
    Attached Files

  • #2
    Becuri albastre la numar, pentru ce ?
    Folie neagra pe faruri, la ce te ajuta ?
    In proiectoare ai Xenon sau doar folia aia albastra ? Sa stii ca n-ai facut absolut nimic cu ea, vezi ceva cu proiectoarele alea pe ceata ? sau mergi noaptea cu ele aprinse ?
    Stopuri inca vizibile, daca te loveste unu din spate poate sa zica ca nu ti-a vazut stopurile si nu iti mai da nicio asigurare.
    Sigla aia de Stepway... chiar nu are sens.

    Pana ai dat bani pe chestiile astea, mai bine iti puneai niste folii pe geamurile din spate.

    NU o zic din rautate, e critica constructiva. Bafta in continuare. Si drumuri bune fara incidente.
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • #3
      La numar e un led alb cu tenta de albastru. Folia pe faruri precum si cea de pe proiectoare nu ma ajuta la nimic dar nici nu ma incomodeaza nici pe mine si cu siguranta nici pe ceilalti participanti la trafic. Lumina din triple se vede foarte bine. Am facut toate aceste verificari inainte de orice operatiune. Cele cateva stickere vor fi dezlipite atunci cand voi schimba barile si voi revopsi. Oricum, apreciez parerea.

      Trimis de pe al meu Philips_S398 folosind Tapatalk

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google