Airbag-uri Si Siguranta In Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Si avea partial dreptate mosul. Sunt senzori acclerometrici si de soc in masina. Daca decelerarea e mai mare de o anumita valore se deschid airbagurile. Daca decelerarea e mai mica, dar suprafata de care se loveste e mai dura, si masina se deformeaza mai mult, airbagurile se deschid.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      Asa stiam ca este la masinile straine dar la logan ma cam miram....sincer ma asteptam sa fie ca in filmele cu prosti sa luam o groapa mai mare si sa ne sara airbagul in fata sa ne umple de ketchup ))))))0

      Comment


      • #18
        Originally posted by [.....:::::G3G3:::::.....
        Si la mine in oras la un dealer este loganul politiei asemanator cu ultima poza;))

        Adica asemanator cu aceasta http://www.loganclub.ro/forum/attach...0&d=1184605994
        pai fa-i o poza sa o vedem si noi
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #19
          Ok....Cand mai merg cu tata sa mai intrebe despre loganu care trebe sa ne apara....Incerc sa-i fac o poza....Asta cred ca va fi luni.

          Comment


          • #20
            Ce se intampla cu politia romana. Si la dealerul din Braila erau ultima data 2 Loganuri lovite(de Politie).
            @Andrei Poate AMG are masini de transport vehicule avariate de aceea cele mai multe ajung la ei in curte.
            @ fabulous4u2: Si daca sarea airbagul cred ca tot isi belea rotula (ca doar nu e airbag la picioare).
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • #21
              In Braila erau tot de la rutiera,ca si in Sfantu Gheorghe?

              Comment


              • #22
                Originally posted by Rocri
                @Andrei Poate AMG are masini de transport vehicule avariate de aceea cele mai multe ajung la ei in curte.
                Masinile sunt aduse cu Dacia Asistena sau cu ACR-ul, ei n-au nici o platforma, doar service-ul Dacoserv are o platforma. Si aia e obosita rau, are vreo 10 ani si a fost pe Dacia Asistenta pana au primit masinile noi.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #23
                  Daca ramai cu loganu pe drum si nu ai ce s-i faci si chemi Dacia Asistena trebe platit ceva,daca masina e in garantie?Si daca trebe platit,cat trebe?

                  Comment


                  • #24
                    a si cu transportu astia te umfla la pret pai mie pentru 15 km pana la service imi cereau 1 milion 8 sute ) a pai sa fiu tampit sa dau atat ... m`am suparat i`am dat lu unu 300.000 si m`a tras pana acolo mare chestie .
                    Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

                    Comment


                    • #25
                      pai.....ai iesit mult mai ieftin....si din banii economisiti dai un suc,ca bere nu avem voie la volan

                      Comment


                      • #26
                        eu o impingeam 15km si ieseam si mai ieftin )

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Jonivip
                          eu o impingeam 15km si ieseam si mai ieftin )
                          Pai atunci nu dadeai numai suc....dadeai si pizza

                          La tot clubu logan
                          Last edited by andrei; 29 September 2007, 12:40.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Beleaua
                            a si cu transportu astia te umfla la pret pai mie pentru 15 km pana la service imi cereau 1 milion 8 sute ) a pai sa fiu tampit sa dau atat ...
                            Pai ti-au cerut bine, cei de la Peugeot Asistenta pentru a duce un 206 la service mi-au luat 250 ron pentru vreo 7-8 km. Asta e pretul, n-ai ce sa-i faci.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #29
                              Nu-mi convine faza asta....Mai ales preturile asa mari,adica asa exagerate...ca ei nu consuma motorina/benzide nici de jumate din suma pe care o cer ei.....

                              Comment


                              • #30
                                mai nou unele firme de casco ofera si tractarea... adica faci accident suni la firma vin iau masina si ti-o duc in service si te cheama cand e reparata , cel putin asa zic in ``reclame`` adevaru nu stiu care e... tractarea se poate deconta pe rca-casco cu putin mai mult scandal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google