Ajunge apa aruncata de roata din fata la far?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ajunge apa aruncata de roata din fata la far?

    Salut tuturor.
    Cred ca ati observat ca atunci cand mergem cu golanu' prin ploaie, pe partile laterale ale barei din fata se observa nisip, etc. Eu cred ca apa aruncata de roata ajunge pe bara printr-un mic spatiu care este intre bara si aparatoare de noroi.
    Intrebarea este: Ajunge apa si la tabla de pe langa far? ca daca da sigur o sa rugineasca suportul de far ca la vechea dacie.

  • #2
    nisipu ala fin, si murdaria aia de pe jos cand ploua, se aduna de la masinile care merg in fatza ta, mai ales tiruri dc mergi in afara.

    Comment


    • #3
      Da, intra apa pe sub pasajul de roata si ajunge pe langa far, pe partea de jos. Cel mai bine se poate vedea cand mergeti tare prin balti de apa cu noroi sau nisip. Tabla din jurul farului nu rugineste, pentru ca e tratata corespunzator.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Dar ajunge apa acolo sau se scurge pe bara afara? Si tu crezi ca daca intra acolo apa cu sare (acum iarna) nu o sa pateasca nimic tabla?

        Comment


        • #5
          frate am masina de trei ani si nu a ruginit daca te intereseaza treaba asta,si am mers prin toate felurile de drumuri
          toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

          Comment


          • #6
            Ajunge apa pe langa pasajul de la roata, nu se scurge de nicaieri.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google