ajutati-ma cu un sfat !!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ajutati-ma cu un sfat !!!

    Buna ziua !
    Am un Logan Laureat mcv 1.5 luat in data de 27.07.2007, la care am urmatoarele probleme:
    - stergatorul fata dreapta sterge cca 1/2 din geam, astfel incat pasagerul trebuie sa se aplece ca sa vada toata soseaua
    - CEA MAI MARE PROBLEMA: in 24.8.2007(dupa nici o luna !!!) am fost cu ea intr-un Service, pt ca mi s-a rupt pur si simplu "ornamentul" -am inteles ca asa este denumit la ei- ornament care acopera portbagajul interior al masinii
    Mi s-a refuzat inlocuirea, am sunat la Vocea Clientului, am solicitat expertiza, si azi, 28.8.2007 mi s-a raspuns de la vocea clientului ca "ORNAMENTUL A FOST ROS DE CAINE !!!" in conditiile in care NU s-a facut nici o expertiza, ba mai mult, mi s-a spus ca "NU SE FACE EXPERTIZA LA CEREREA CLIENTULUI PT ASA CEVA, SI CA SUNT SINGURUL CAZ LA CARE S-A INTAMPLAT ASA CEVA !"

    VA ROG MULT, DACA A MAI PATIT CINEVA ASA CEVA, DATI-MI ORICE SFAT !!!

    VA MULTUMESC FOARTE FOARTE MULT !!!

  • #2
    te referi cumva la mocheta?

    Comment


    • #3
      Originally posted by doyna
      - stergatorul fata dreapta sterge cca 1/2 din geam, astfel incat pasagerul trebuie sa se aplece ca sa vada toata soseaua
      La toate Logan-urile se intampla asa, deci nu e o porblema tehnica.

      Originally posted by doyna
      - CEA MAI MARE PROBLEMA: in 24.8.2007(dupa nici o luna !!!) am fost cu ea intr-un Service, pt ca mi s-a rupt pur si simplu "ornamentul" -am inteles ca asa este denumit la ei- ornament care acopera portbagajul interior al masinii
      Da, asta intr-adevar, este o problema destul de mare. Du-te la OPC si reclama faptul asta, si spune-le ca nu au facut nici o expertiza cei de la Dacia, se va rezolva sigur problema, te asigur.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Originally posted by doyna
        Mi s-a refuzat inlocuirea, am sunat la Vocea Clientului, am solicitat expertiza, si azi, 28.8.2007 mi s-a raspuns de la vocea clientului ca "ORNAMENTUL A FOST ROS DE CAINE !!!" !!!
        ai caine?

        Comment


        • #5
          Sigur ai sunat la Vocea clientului??? Pai atunci cum mortii mamii lor sa-ti raspunda ca "ORNAMENTUL A FOST ROS DE CAINE !!!"

          Eu zic sa nu te lasi, te duci la OPC, suni de 2 ori pe zi la Vocea clientului si le spui ca problema ta va fi popularizata de ziarele centrale, televiziuni s.a.md. daca ei nu vor sa te ajute. Cateodata (de multe ori) ajuta si astfel de "amenintari". Bafta tie!!!

          Comment


          • #6
            In legatura cu stregatorul, incearca sa intorci lamela de la stergatorul cu pricina. O desfaci din brat, si partea care venea in sus o pui cu capul in jos. Nu stiu cat de mult m-am facut inteles, dar la mine a functionat chestia asta.
            Cu stima, FLO.
            , sunt cu ochii pe voi !
            :thumbsup:

            Comment


            • #7
              Originally posted by doyna
              Buna ziua !
              Am un Logan Laureat mcv 1.5 luat in data de 27.07.2007, la care am urmatoarele probleme:
              - stergatorul fata dreapta sterge cca 1/2 din geam, astfel incat pasagerul trebuie sa se aplece ca sa vada toata soseaua
              - CEA MAI MARE PROBLEMA: in 24.8.2007(dupa nici o luna !!!) am fost cu ea intr-un Service, pt ca mi s-a rupt pur si simplu "ornamentul" -am inteles ca asa este denumit la ei- ornament care acopera portbagajul interior al masinii
              Mi s-a refuzat inlocuirea, am sunat la Vocea Clientului, am solicitat expertiza, si azi, 28.8.2007 mi s-a raspuns de la vocea clientului ca "ORNAMENTUL A FOST ROS DE CAINE !!!" in conditiile in care NU s-a facut nici o expertiza, ba mai mult, mi s-a spus ca "NU SE FACE EXPERTIZA LA CEREREA CLIENTULUI PT ASA CEVA, SI CA SUNT SINGURUL CAZ LA CARE S-A INTAMPLAT ASA CEVA !"

              VA ROG MULT, DACA A MAI PATIT CINEVA ASA CEVA, DATI-MI ORICE SFAT !!!

              VA MULTUMESC FOARTE FOARTE MULT !!!
              asculta-i pe andrei si zenit;)!e bine ce zic ei!
              Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google