Ajutor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ajutor

    Buna si bine vam gasit.
    De curand sunt proaspatul si fericitul proprietar al acetui tip de masina.
    Foarte multumit de ea.
    Ieri insa am facut o prostie. Ave-am un filtru de polen-habitaclu in masina (nemontat). mi-am zis sa-l schimb ca nu e mare lucru, insa mai rau am facut. Am stricat carcasa in care se introduce acel filtru.
    As vrea sa stiu daca acea carcasa se poate inlocui?
    Astept cu nerabdare opinii.....

  • #2
    In ce sens ai stricat locasul acela , i-ar de schimbat se schimba tot ansamblul de la aeroterma dar nu cred ca vrei sa stii cat costa?
    sigpic

    Comment


    • #3
      nici nu ai vrea sa sti cat costa ansamblul ala, tu ai cumva aer conditionat si ai reusit sa spargi vaporizatorul?
      ar fi bine daca ai putea sa pui o poza ca sa ne putem da seama mai bine, poate se mai poate improviza ceva
      sigpic

      Comment


      • #4
        Daca nu este afectat vaporizatorul si decat plasticul se poate face o tiganie si lipii sa nu mai scape aer pe acolo. Cel mai bine sa pui o poza , si mai multe detalii.
        sigpic

        Comment


        • #5
          pai aia zic si eu, daca nu e spart ala se poate tigani ceva, cel mai bine e sa mearga sa faca o poza, doua
          sigpic

          Comment


          • #6
            Din pacate am rupt buza de jos,poze nu am acum dar maine promit. Din cate am vazut eu,mare lucru nu se mai poate face. legat de vaporizator,,,ce simtome ar avea daca ar fi stricat? Singura problema e ca sufla mult aer pe acolo si nu mai vine destul unde trebuie. Clima merge. Daca aveti idee spuneti-mi si cat ar costa tot ansamblu,,poate gasesc second la un shrot de loganuri. merge si de la alta motorizare?

            Comment


            • #7
              din cate stiu eu, ar merge si de la alta motorizare, dar cel mai bine sa iei de pe unu care a avut ac (daca tu ai) sau fara, daca nu ai
              apropo, vezi ca sunt firme specializate in lipitura in plastic, totusi zic sa pui o poza ca sa intreb pe cineva care se ocupa cu lipiturile astea daca se mai poate face ceva
              sigpic

              Comment


              • #8
                pune o poza, eu unul nu mi-am dat seama despre ce e vorba exact .
                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                Comment


                • #9
                  acum merg pana la masina si incerc sa fac o poza,,poate merge si daca nu e prea mare lumina.

                  Comment


                  • #10
                    eventual ia o lanterna sa faci mai multa lumina
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Nu arunca banii aiurea pune o poza si daca nu sunt alternative mai ieftine atunci apelezi la unul nou , plus ca trebuie bordul jos ca sa il montezi pe cel noi.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        daca ma ajutati ,,,nu pot sa le pun. imi cere un url. ce tre sa-i dau sa le iau de pe desktop?

                        Comment


                        • #13
                          ca sa incarci poza apesi unul din cele doua butoane incercuite
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            sper ca am reusit si ca se vede cat de cat.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #15
                              Ai taiat cat de cat binisor , si nu intra filtrul acolo ? , sigur este de logan sa nu sunt universale?
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google