Ajutor Alegere Difuzoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ajutor Alegere Difuzoare

    Vreau sa achizitionez un set de difuzoare ce vor fi si amplificate si m-au atras doua seturi kenwood, dar nu ma pot hotara pe care sa il iau.

    / Difuzoare auto coaxiale cu 3 caiDiametru difuzor: 7" x 10"Putere maxima: 400WPutere RMS: 160WCon din carbon si polipropilenaMagnet din feritaSensibilitate: 93dB/W/mRaspuns in frecventa:


    sau

    / difuzoare ovale, 3 caidiametru difuzor: 6" x 9"putere RMS: 130 Wputere maxima: 300 Wraspuns in frecventa: 50Hz-25kHzimpedanta: 4 Ohmisensibilitate: 89 dBcon din carbon-polipropilena


    Rog colegii ce se pricep in domeniu daca ma pot ajuta in alegerea unuia din ele.Multumesc anticipat

  • #2
    sal

    salut, sfatul meu, pereche de difuzoare componente, in fata, spatele nu pui nimic, un player din gama Alpine, Pioneer, usile insonorizate cu material dedicat, compenentele cumpara de 16.5cm , cumperi inele adaptoare mdf ,poti merge activ direct din player, am incercat si asta a fost cea mai buna varianta, bafta, drumul e lung dar frumos

    Comment


    • #3
      In spate sunt niste sony ordinare, montate de cel ce a avut masina inainte, pe fata deja am luat dls de 16.5 pe componente, acum mi s-a pus pata pe knewood-urile astea si nu stiu ce set sa il aleg.Plaierul este mai vechi, este un alpine 9812rb, dar sunetul redat de el este super.

      Comment


      • #4
        Zuzu85 stai relax, fa usile nu pune nimic in spate playerul nu e rau, subwoofer ai? Pune niste banuti si gandeste te la niste amplificatoare pentru componente si altul pentru subwoofer si esti ok pentru o perioada dupa care upgrade dar treptat cand iti mai obisnuiesti urechea tu singur o sa alegi SPL sau SQ fiecare cu cheltuielile de rigoare ,pe pm pot sa dau cateva referinte, spor la treaba ma bucur ca ai un inceput bun

        Sent from my SM-N910F using Tapatalk

        Comment


        • #5
          am inteles, mersi mult de indicatii.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google