Ajutor Cumparare Jante Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Să sperăm ca totul este în regulă. Am doi ani garanție pentru eventuale vicii de structură si dacă am și noroc poate mă țin mai mult de 3 ani.Nu am de gând sa mă apuc de raliuri iar mașina are ca destinație naveta și poate ceva concedii. Ar trebui să reziste zic eu..!?!?.

    Comment


    • Tot din alea am si eu, iar inscriptia este identica. Tot de la Emag! Am facut cu ele cam o mie de km. Par de buna calitate si prelucrate bine!
      Last edited by DannyMC; 5 December 2015, 10:24.

      Comment


      • Originally posted by DannyMC View Post
        Tot din alea am si eu, iar inscriptia este identica. Tot de la Emag! Am facut cu ele cam o mie de km. Par de buna calitate si prelucrate bine!
        Acum ca suntem doi(deci deja mai multi) propun să le ținem sub observație..ha ..ha. Danny -dincolo de glumă- m-ai mai linistit.

        Comment


        • Cat a fost bucata?
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • Originally posted by micutzu666 View Post
            Cat a fost bucata?
            Sper să nu fim admonestați de moderatorii forumului pentru reclamă.... Prețul a fost de 132 ron și transport gratuit.

            Comment


            • Cam asa arata jantele KFZ dupa doua ierni,janta din imagine a fost pe puntea fata,cele de pe spate nu au ruginit atat de tare.Nu am folosit capace peste roata si spal masina o data pe saptamana.
              Cele de pe Logan,din fabrica,tot dupa doua ierni cu tot cu capace arata impecabil.
              Attached Files
              Last edited by masinamica; 5 December 2015, 18:18.
              Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

              Comment


              • Nu arata deloc rău și dacă poți să ne spui din punct de vedere mecanic cum se comportă. Sunt ceva modificări?

                Comment


                • Se prezinta foarte bine,sunt rezistente,undeva in dreapta sus se vede muchia ruginita.Acolo s-a intalnit roata cu o bordura la 50km/h cand o tanti a schimbat banda peste mine si ca sa evit sa-mi vopsesc repere am preferat sa franez tare si sa ma apropii de bordura numai ca am muscat-o putin.
                  Per total sunt rezistente,adica nu stau cu frica iarna ca daca iau o bucata de gheata dejantez, dar ar fi putut fi mai bine vopsite,au ruginit cam repede.
                  Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                  Comment


                  • De aceea eu am mai dat 2 straturi de vopsea peste cea din fabrică

                    Comment


                    • Originally posted by micutzu666 View Post
                      Cat a fost bucata?
                      Eu am dat 138.
                      @momo_ovi le tinem, domnule!

                      Comment


                      • Masinamica,asa arata si KFZ mele,masina neruland f mult iarna..ma refer la rugina...
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • Pentru ca e sâmbătă după-amiază și nevestele sau prietenele ne dau pace mă trezesc eu cu o problemă... Se dau 4 buc. jante, 4 buc. senzori de presiune și 4 buc. anvelope de vară.
                          1- în ce condiții de presiune se activează senzorii?
                          2- montajul componentelor și umflatul pneurilor la 1bar(pentru conservare) sau 2 bari are ca rezultat activarea senzorilor?
                          3- în zona noastră iarna durează și 6 luni iar pentru a economisi din bateria senzorilor ar trebui să fac montajul și implicit activarea senzorilor la data venirii primăverii?
                          4-pe scurt ...fac acum montajul sau mai aștep?

                          Comment


                          • Originally posted by masinamica View Post
                            Cam asa arata jantele KFZ dupa doua ierni,janta din imagine a fost pe puntea fata,cele de pe spate nu au ruginit atat de tare.Nu am folosit capace peste roata si spal masina o data pe saptamana.
                            Cele de pe Logan,din fabrica,tot dupa doua ierni cu tot cu capace arata impecabil.
                            Sunt mai bune cele de origine. Ale mele, au ruginit mai mult pe partea din interior, decat cea din exterior, de spalat o spal iarna, o data la 2-3 saptamani sau dupa un drum in afara localitatii.

                            Comment


                            • Culmea e ca pe interior sunt impecabile,doar pe exterior am rugina de suprafata.La 165 lei bucata nu ma plang,cred ca originale sunt peste 250.
                              Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                              Comment


                              • Buna seara, sunt posesorul unui Logan II Prestige (dec 2015) si am niste nelamuriri in legatura cu achizitionarea unui set de jante aliaj.
                                Am gasit un set de jante marca Renault R16 cu 6,5 J si ET49. A mai montat cineva aceasta dimensiune de janta, agata pe undeva bineinteles cu anvelope de 195*55 r16 ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google