Ajutor Cumparare Jante Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacă fabrica dă pentru L52 SL10( și Prestige) 6J R16 ET37 4x 100 60,1mm, iar pe oricare X52 de pe orice piață(inclusiv Rusia unde au reciclat o grămadă de jante Renault) nu se depășește ET40, tu vrei ET49.

    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Ma bate gandul sa achizitionez niste Jante d-astea pentru iarna. Am inteles ca sunt ca cele stock si ca sunt bune KFZ dar cica nu foarte (peste ASAM si sub "de origine").
      Merita?

      Comment


      • Incearca de astea. Sunt mai rezistente si mai bine lucrate. Saptamana trecuta au costat 115 ron/buc, acu le-au mai scumpit, probabil este cererea mai mare.

        Comment


        • In afara de pret si cod care e diferenta?

          Comment


          • Sunt mai rezistente, sunt facute sa suporte o greutate maxima mai mare, posibil sa fie folosita o tabla/oțel mai groasa/gros. Le-am cumparat pe acestea acu 1 zile, le-am inlocuit pe cele produse de ASAM.
            Last edited by aris86; 1 November 2016, 12:35.

            Comment


            • Nu iese mai bine cu jante OEM din dezmembrari?

              Comment


              • Daca gaseste, iese, pana una alta costa cam la fel cu celelalte.

                Comment


                • Eu cred ca KFZ7775 sunt mai bune fata de cele OEM, si nu merita sa risti cu sh, se merita sa tai din costuri acolo unde este vorba de siguranta.
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • probabil ai vrut sa zici

                    Originally posted by Oti View Post
                    nu merita sa tai din costuri acolo unde este vorba de siguranta.

                    Comment


                    • Asa este, nu se merita sa tai din costuri, acolo unde in joc este siguranta, o spun eu care am luat anvelope Debita si nu am ascultat de parerile colegilor de pe forum, care atentionau ca nu sunt bune pentru Logan.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • De ce nu sunt bune? Poti detalia? Socrul meu le are pe MCV PH1 si e foarte incantat de ele.

                        Comment


                        • Nu a patit sa se schimbe culoarea semaforului cu 50m inainte de trecerea de pietoni, la 60km/h, asfalt umed (10grd afara), eventual dat si cu vopsea.....ABS a pastrat directia, asta e de bine, dar sa te ia transpiratia rece si tremuratul genunchilor cum m-a luat pe mine......e de rau.
                          Ajungeam la stirile PROTV, daca prin noroc nu se oprea masina la 1m de trecere, cu "idiotii de copchii cu casti in urechi" pe trecere, se mai uitau si tamp la mine.
                          Last edited by Oti; 1 November 2016, 19:31.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Originally posted by Oti View Post
                            .... la 60km/h, asfalt umed (10grd afara), eventual dat si cu vopsea..... fara ABS ....
                            Aici iti dau MARE dreptate cu Debica Frigo 2 (in conditiile de mai sus....Acum 3 ani am pupat fundul unuia din fata.....si poc....

                            In schimb in conditii de zapada se comporta decent... chiar bine de tot..."haleste zapada corespunzator"....
                            La drum "curat" dar umed atentie mare !!!!!
                            Last edited by McDan; 1 November 2016, 19:53.

                            Comment


                            • O parere doresc si eu.Eu am sandero stepway cu roti R16 anvelope 205/55/16.Ce jante de aluminiu(aliaj) as putea achizitiona pentru al doilea set de roti.Nu ma prea pricep in ceea ce priveste dimensiunea rotilor si masina Dacia in general.Multumesc ptr orice raspuns.

                              Comment


                              • Dacă vrei jante cu specificatiile celor din fabrica nu cred că găsești.Am căutat si eu si nimic, ba găseam cu ET mai mare , ba cu alt J, etc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google