Ajutor Cumparare Jante Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Oti View Post
    razvanamza, multumesc pentru raspuns! cred ca latimea este 7j, merg cauciucurile 185/65/R15 pe ele? nu cunosc ET, sunt probleme cu partea mecanica, stabilitate, etc? nu ma intereseaza aspectul legal - doamne ajuta.....
    Anvelopele de 185 merg pe jante cu latimea maxima 6,5.
    Am avut jante de Opel Astra dar aveau latime de 6, exact ca la Logan, iar ET-ul de 42 (parca) si se potriveau fara probleme. Eu personal as merge pe chinezarii noi decat pe jante care trebuiesc indreptate, roluite etc
    Last edited by YOGI81; 5 November 2014, 21:01.

    Comment


    • #32
      Cum pot verifica o janta de aliaj? se vad urmele de indreptare, roluire....sa ma feresc de cele care arata foarte bine...vopsite, lacuite, etc, urmele de reparare se pot acoperi? Vreau in perioada urmatoare sa ma uit pe la vulcanizari si pe la cei care vand jante SH ca sa-mi fac o parere....dupa voi trage concluziile....
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • #33
        Eu as cauta niste jante de Megane 2 pe 15'', cred ca se potrivesc fara nicio modificare, se gasesc sh la preturi bune, sunt multe modele aratoase...

        Comment


        • #34
          @ Oti : Am eu un prieten care a spart o janta de aliaj ( buza externa unde se aseaza talonul anvelopei ), a incercat s-o indrepte si bucatica aia indoita s-a rupt cu ocazia incercarii de indreptare, ca urmare ce s-a gindit el : s-o lipeasca cu superglue, dupa care le-a scos pe toate de pe masina, le-a dus si le-a tras o revopsire de ziceai ca sint " aproape " noi si le-a vindut in talcioc. Dupa revopsire reparatia cu superglue nu se mai cunostea, cine le-a cumparat nu putea sa-si dea seama.
          Asa ca mare atentie ce si de unde cumperi lucru SH.

          Comment


          • #35
            Ok! m-am lamurit.... am vazut pe net pozele cu jantele china, design fain, pretul vs de cele SH, riscurile, plus accesoriile ce se ofera dau un avantaj clar pentru jantele made in china......
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • #36
              Poate cineva sa-mi spuna daca janta de MCV II este identica cu cea de Logan II? Ma refer la J, ET...

              Comment


              • #37
                Cu excepția lui Bcross52 și L52 SL10 care au 6J R16 ET37 4x 100 60,1mm, restul x52 au 6J R15 ET40 4x 100 60,1mm

                x52 = B/Bcross/L/K52
                B = Sandero
                Bcross = Stepway
                L = Logan
                K = MCV
                SL10 = serie limitata 10ani
                Last edited by t0rquemada; 6 November 2014, 18:01.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • #38
                  Baiatul meu are opel astra si se potriveste roata mea de sandero la fix are aceeasi gaura 60,1 eu am luat jante de aliaj pentru vara care scria pe cutie ca sunt pentru opel
                  Attached Files

                  Comment


                  • #39
                    arata bine jantele, la ce pret au fost?

                    Comment


                    • #40
                      Luate de la piese auto 1300 lei

                      Comment


                      • #41
                        Modelul este Dezent V silver si se gaseste la preturi de la 300 lei la 350 lei bucata. Si mai misto mi se pare modelul V black, disponibil la aceiasi bani.
                        Aveti grija la cele de Opel, daca le luati de pe net, sa nu fie cu 5 prezoane.

                        Comment


                        • #42
                          Mi-a venit si mie masinuta
                          Vad ca cei de la Dacia ne lasa sa punem ( cel putin pe SL10 ) 205/55/R16
                          Attached Files

                          Comment


                          • #43
                            Altul care începe...
                            Stiker-ul de pe ușă e comun pentru L52/B52/K52/Bcross52/L52 SL10.

                            Ce scrie în CIV ? nu cumva ai doar 195/55R16 91H
                            Attached Files
                            Last edited by t0rquemada; 1 December 2014, 17:54.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by t0rquemada View Post
                              Altul care începe...
                              Stiker-ul de pe ușă e comun pentru L52/B52/K52/Bcross52/L52 SL10.

                              Ce scrie în CIV ? nu cumva ai doar 195/55R16 91H
                              Nu a venit CIV, numai ce-am luat-o. Sa-nteleg ca in carte scrie altceva decat ce-i pe masina ? Daca da, imi cer scuze, neseriozitate din partea Dacia ...

                              Comment


                              • #45
                                O sa scrie 195/55/r16 si 185/65/r15.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google