Ajutor!!!!inele mdf

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ajutor!!!!inele mdf

    Cum se prind inelele mdf?trebuie sa dau fata usii jos?la ele nu mi-a venit nici un fel de prindere,multumesc

  • #2
    Daca esti mai explicit ce inele te ajut cu drag nu inteleg depre ce e vb.

    Comment


    • #3
      Trebuie dat gaura prin ele si prinse in niste suruburi de tabla de la usa?Si o parte a inelului ii mai groasa si o parte mai subtire,vin prinse cu partea mai groasa in sus?

      Comment


      • #4
        Pune o poza cu inelele sa vedem cum se prezinta.Dar in general, trebuie sa dai fata de usa jos, sa gauresti tabla si sa prinzi inelele de tabla usii.Apoi prinzi boxele in inelele de mdf.Ca sa nu gauresti tabla cred ca ar merge sa lipesti inelele de usa cu vreo solutie,dar nu cred ca se prind foarte bine asa pentru ca tabla nu e plana.
        Edit:Ti-am vazut inelele la sectiunea "My ride".Orientezi inelele astfel incat sunetul de la boxe sa "bata" in sus,spre urechile tale,deci cred ca vin cu partea groasa in jos.Iar ca metoda de printere, cred ca va trebui sa gauresti usa.
        Last edited by gxg; 12 July 2008, 21:37.
        MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

        Comment


        • #5
          Inelele MDF se monteaza in locul suportilor de plastic,care la randul lor sunt intro parte mai grosi, deci vei pozitiona inelul asa cum este si suportul vechi,cu partea mai groasa spre bord,daca il pozitionezi alt fel nu se mai lipeste fata de usa,care in prealabil trebuie data jos.
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • #6
            Mersi gxg si dan,m-am prins care ii faza,am desfacut suportu de la boxa si l-am scos afara sa vad cum ii inauntru,sunt 4 gauri in tabla(unde sunt prinse boxele originale)deci gauri voi mai da in inele,trebuie data si fata de la usa jos ca altfe nu am cum sa prin inelele,si asa ii dan...Partea groasa a inelelor trebuie orientata catre bord,fata de la usa de da greu jos?

            Comment


            • #7
              Fata de usa are 3 suruburi(in lateral-sus,la cotiera si la clanta) dupa ce desfaci suruburile tragi de fata de usa ca e prinsa in niste cleme. Gauri tot o sa dai ,in tabla ,pentru ca cele originale sunt pentru boxe cu diametru de 13 cm, iar inelul de mdf are 16.5
              MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

              Comment


              • #8
                Mersi gxg,cred ca ma apuc azi sa imi pun boxele ca au ajuns,sper sa reusesc

                Comment


                • #9
                  pune-ti si voi o schem a cu dimensiuni etc.. schita de a crea aceste inele.. mersi

                  Comment


                  • #10
                    Sal! Dupa lungi cautari pe google despre cum realizezi aceste inele am gasit ceva site-ul asta http://www.reno.ro/Inele-MDF-t89869.html
                    Sper sa va fie de folos

                    Comment


                    • #11
                      Nu stiu de ce a fost asa de indelunga cautarea. Uite si aici: http://www.daciashop.ro/audio/inele-mdf
                      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                      Comment


                      • #12
                        salut am si eu o intrebare am 2 difuzoare de 17cm si gaurile de pe haionu din spate sunt de 13cm si asi vrea sa pun difuzoarele astea pe spate si nu vreau sa tai din tabla sau sa o gauresc....asi putea pune inele MDF sub capitonaju de la haion si sa prind boxele in el ? pot pune aceleasi inele mdf care se folosesc pentru usile din fata ??
                        CL 93 TAV

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Aurash View Post
                          salut am si eu o intrebare am 2 difuzoare de 17cm si gaurile de pe haionu din spate sunt de 13cm si asi vrea sa pun difuzoarele astea pe spate si nu vreau sa tai din tabla sau sa o gauresc....asi putea pune inele MDF sub capitonaju de la haion si sa prind boxele in el ? pot pune aceleasi inele mdf care se folosesc pentru usile din fata ??
                          da mister, asta este solutia perfecta, cauta la userul Dragman la my ride, el a facut asa ceva ! ! !
                          sigpic
                          The MVP

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by B-64-MVP View Post
                            da mister, asta este solutia perfecta, cauta la userul Dragman la my ride, el a facut asa ceva ! ! !
                            Multumec domn'u MVP!
                            CL 93 TAV

                            Comment


                            • #15
                              Stiti pe cineva din Iasi care are inele mdf de vanzare?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google