Ajutor Urgent

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ajutor Urgent

    salut am si eu o problema foarte grava.am cautat in toate thread-urile si nu am gasit nimic folositor.am schimbat basculele la logan,amortizoare capete de bara bucsi bara torsiune si tot am un joc mare in directie.am verificat si caseta de directie stand pe loc si miscand volanul si nu are nici cel mai mic joc.am facut geometrie echilibrat roti si degeaba.
    jocul se manifesta la viraje sau pe drum cu denivelari si e ca si cum rotile ar face viraj dar volanul ramane fix.
    va rog dati.mi un sfat nu stiu ce sa mai schimb la ea nici in service nu au gasit nimic

    de mentionat ca la accelerare se aude un scartait si parca volanul da sa fuga ba intr-o parte ba in alta.
    Last edited by biancamarius5; 16 December 2015, 21:14. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    Fa o geometrie in alt service?

    Comment


    • #3
      Simptome de asteaa am avut la un fiat, bucsele barii stabilizatoare erau cauza

      Comment


      • #4
        Le-am schimbat pe toate, asa credeau si mecanicii.
        Last edited by 77sky; 18 December 2015, 21:16.

        Comment


        • #5
          bieletele de directie

          Comment


          • #6
            Un service autorizat dacia sigur o rezolva.
            https://www.rca-broker.ro/

            Comment


            • #7
              Sa nu ai probleme cu capetele de la planetare, si alea mai fac joc !!!


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              sigpic
              The MVP

              Comment


              • #8
                Cauciucurile ?

                Comment


                • #9
                  cauciucurile sunt noi de iarna pe fata si pe spate de anul trecut

                  Comment


                  • #10
                    Ar putea fi din cauciucuri:
                    Incearca sa le umfli mai tare cam (2,4 - 2,50) s-ar putea sa aiba talonul prea moale (pereti subtiri) si sa joace din deformarea lor. Si eu am Motrio (noi) si am apelat la solutia asta.

                    Comment


                    • #11
                      defectiune gasita,joc in caseta de directie doar pe partea stanga.multumesc tuturor ceror care m-au ajutat cu sfaturi

                      Comment


                      • #12
                        Si cum ai rezolvat?
                        Ai inlocuit caseta sau ai reparat-o?
                        Mama mia...ce mecanici...au schimbat toata "fata" pt. un defect la caseta de directie...Doamne fereste si apara!!!

                        Comment


                        • #13
                          M.am program pe 5 la un baiat din curtea de arges sa o repar,atunci a putut cel mai curand.baiatul mi.a descris prin telefon simptomele ce le are o caseta defecta k sa vada dak acel mecanic a avut dreptate.va tin la curent cu operatiunea dar pretul este fff bun 150 de lei cu totul plus garantie 6 luni

                          Comment


                          • #14
                            Un salut prietenesc tuturor!
                            Profit si eu de thread-ul colegului si vin cu o mare rugaminte:
                            Azi am reusit sa rup stutul din imagine...
                            A mai ramas un ciot de 5-6 mm.
                            Ma puteti ajuta cu vreo idee...
                            Attached Files
                            Logan 1.2 16v 2012

                            Comment


                            • #15
                              Fa o poza mai in detaliu ! ce s-a rupt mai precis ? este vorba de intrarea furtunului pentru vapori carburant ce duce la canistra de carbon ?
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google