Al Meu Logan B 48 VCK [Castigator campionat "Cel mai tare interior"-2008]

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Al Meu Logan B 48 VCK [Castigator campionat "Cel mai tare interior"-2008]

    Cu toate ca fregventez forumul de mult timp, astazi reusesc si eu sa-mi prezint masina.
    Este un Laureate 1,5dci din 2006 cu 19500 km rulati, caruia i-am adus urmatoarele modificari:
    La exterior nu mare lucru:
    vopsit bari, oglinzi ,clante si bandouri laterale in culoarea masinii,
    imbracat in folie imitatie carbon capota fata, plafon si capota spate,
    montat un eleron si cam atit cu exteriorul.
    Modificari ce tin de siguranta:
    inlocuit cauciucurile Cormoran cu unele Toyo de 215/45/17,
    tot odata am inlocuit si jantele originale cu oxigin full crom,
    coborit garda la sol cu vreo 4,5 cm,
    inlocuit sistemul de frinare spate cu unul pe discuri.
    Modificari ce tin de comfort:
    dvd cu ecran de 7" cu carkit si navigatie incorporat,
    tv tuner digital care prinde posturile tv cristal si la 150km/h
    amplificator kenwood 4 ori 200 w rms
    difuri spate jbl t595 limited 150 rms si fata sistem c608 gti 150 rms tot jbl
    camera pentru mersul inapoi cu displey de 6" in oglinda
    retrovizoare
    senzori de lumina
    senzoti de ploaie
    modificat lumini bord+consola
    imbracat volan in piele
    tapiterie piele
    scaune full electric
    bancheta spate cu cotiera si scaun copil incorporat
    vopsit fete de usi interioare in negru mat
    Modificari ce tin de motor:
    remapare dimsport 85cai+/-, inca nemasurati
    Pentru viitor inca nu stiu ce idei imi mai vin. Am si citeva poze dar o sa rog un moderator care vrea sa ma ajute sa i le trimit si sa le posteze pentru ca mie nu imi iese. Am mai postat si nu s-au putut deschide.

    Inca o poza

    Inca ceva poze
    Attached Files
    Last edited by Cristi_Xp; 19 May 2008, 04:01.

  • #2
    In primul rand...ti`am mai zis-o si o mai zic... discurile pe spate imi plac la nebunie.
    La exterior , ai putea sa renunti la chestia cromata din V ,eventual sa vopsesti manerele in culoarea masinii.La partea din spate,prelungirea aia nu se prea potriveste cu restul masinii,si eventual sa cauti niste ornamente un pic mai groase...
    Stopurile cu LED pe pozitie pe negru ai putea sa le bagi in planurile de viitor.Poate si o prelungire de capota...
    La interior,nu ma bag ca nu ma prea pricep
    Oricum,toata stima...tre sa ii arat si io la taicamiu ca mai sunt oameni de varsta lui care is pasionati de asa ceva,nu doar astia de 20 si ceva de ani )
    Last edited by Cristi_Xp; 19 May 2008, 04:24.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Ce curaj pe tine, in sfarsit te-ai hotarat.Cunosc masina foarte bine si chiar am mers cu ea, masina din punctul meu de vedere este OK, AVAND FOARTE MULTE IMBUNATATIRI atat la motor cat si la confort interior, la exterior, la suspensie, la iluminat, la franare...etc, etc.
      Munca multa la masina si dupa cum te cunosc cred ca nu te vei opri aici. Sa iti traiasca si sa te bucuri de ea(este mai slabut Peugeot decat albastreala ta)
      Last edited by felixb; 19 May 2008, 07:37.
      http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

      Comment


      • #4
        Toata stima,un baiat serios,respectos de la care ai ce invata,cat despre masina... jos palaria,senzorii,jantele si discurile frana spate, fac toti banii.Sa ai grija de masina Paul !
        LOGAN--> <--TOYOTA

        Comment


        • #5
          hombre super tare masina, sa o pastrezi sanatos si sa ai parte de ea. cam care e investitia pana acum?
          Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

          Comment


          • #6
            Fara cuvinte!Discuri,jante,tapiterie,.....o nebunie.Ai descris tu masina putin sambata si chiar eram super curios.

            Asa masini sa tot fie la My car!Avem si noi ce arata...
            Inca odata super treaba si mult respect pentru efortul depus pentru a o aduce in acest stadiu...!
            EX : + =

            Comment


            • #7
              Da este o masina facuta cu bun gust,foarte frumoasa,jantele cat sunt iar la vopsirea panourilor de la usi ce tehnologie ai aplicat?Bafta.
              KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

              Comment


              • #8
                Masina ta e super tare.......ai muncit mult la ea...se vede ca esti pasionat de Frumos.....bravo....multa bafta in continuare....
                ANVELOPE NOI SI SECOND HAND ( IMPORT GERMANIA )

                Comment


                • #9
                  Sigur este logan?
                  Super tare, mai ales tapiteria si jantele.
                  Tot respectul, mult succes!

                  Comment


                  • #10
                    Frumoasa tare. Cat te-a costat sa-ti pui discuri pe spate si cam ce modificari majore a trebuit sa faci?
                    If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                    Comment


                    • #11
                      In primul rind multumesc tuturor, iar in posturile urmatoare am sa incerc sa raspund tuturor intrebarilor voastre.
                      ps.Multumesc lui Cristi_XP ca si-a batut capul cu mine toata noaptea pentru a ma invata sa pun poze. Cristi daca te uiti atent la toate pozele vei vedea ca prelungirea nu mai exista.

                      Inca ceva poze. Minerele sint vopsite in culoarea masinii, dar am pus cromul ca sa se potriveasca cu jantele.
                      Attached Files
                      Last edited by andrei; 19 May 2008, 15:32.

                      Comment


                      • #12
                        SUPER masina ai frate bravo...
                        laureate 1.5l, albastru marin

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by tyger_eye04 View Post
                          hombre super tare masina, sa o pastrezi sanatos si sa ai parte de ea. cam care e investitia pana acum?
                          Exact cit ma dus nu stiu, dar nici nu vreau sa fac socoteli ca imi vine rau si nici nu e bine sa gaseasca nevasta prin casa inscrisuri cu preturi pentru ca ea nu o considera investitie ci cheltuiala si daca se prinde ,am dat de dracu.

                          Comment


                          • #14
                            Imi place mult Masina ta. Respect
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Unde ai facut tapiteria si cotiera spate?Cam in cate chiftele te-a dus



                              Shhhhh....sa nu se prinda nimeni ca vb in Ron'i
                              EX : + =

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google