Alarma + Inchidere Centralizata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Alarma + Inchidere Centralizata

    VA SALUT PE TOTI !

    Am "Logan" fara inchidere centralizata (nici macar cu cheie), si asi vrea sa-mi montez de-acum in colo;...... am fost la Caremil IASI si mi-au spus ca ma costa 560 ron o inchidere centralizata cu el.magneti ca cele din comert, nu cu mecanismele originale ca din fabrica. Mi se pare pret de cocaina si asi dori daca stie cineva undeva in IASI mai ieftin.

    VA MULTUMESC !

  • #2
    Incearca la Bras Renault din podul de piatra.

    Comment


    • #3
      Pai inchidere centralizata si alarma gasesti in hypermarketuri la oferte. Montajul poti sa il faci tu sau sa apelezi la un atelier electric auto. Pretul pentru montaj variaza foarte mult.
      GL-22-TOF

      Comment


      • #4
        Vezi ca la bras au alarma-auto-hornet-740t cu 200 ron. Monteaza-ti alarma asta si ai si inchiderea centralizata.

        Comment


        • #5
          Ca sa aiba si inchidere centralizata ii trebuie si actuatoarele de pe usi. Dupa cum a zis, nu are deloc.
          Adica ii trebuie si un kit de inchidere centralizata cu cele 4 motorase si unitatea de comanda.
          GL-22-TOF

          Comment


          • #6
            Daca vrei garantie inca la masina iti iei inchidere centralizata si alarma si tio montezi la ei.Daca nu mai ai nevoie de garantie la sistemul electric te bagi tu sau te duci la un garaj de asta care se pricepe.

            Comment


            • #7
              paula cumpara-ti o alarma + actuatoare(~50lei toate 4) + montaj 100~150 ron si iesi ceva mai ieftin cu vreo 2-3 milioane.
              Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

              Comment


              • #8
                Paula are logan model ambiance si are inchidere centralizata la buton pe consola deci are acele 4 actuatoare.Hai sa iti dau un sfat pentru ca azi mi-am montat inchidere centralizata si sunt multumit. Cum am procedat?

                1. am comandat de pe internet o inchidere centralizata cu cheie tip briceag la pretul de 65 ron. pachetul contine 2 chei tip briceag , cabluri si un modul.
                2. montajul l-a facut un tip care are sediul la poarta 2 C.F.S si m-a costat 60 ron

                Ideea e ca trebuie sa iti pui si un cip pe cheia tip briceag ca sa o poti folosi. Acel cip il poti lua de o cheie originala de la logan (ai 2 chei).

                Respectivul tip mi-a montat si un kit de deschidere portbagaj pe care il pot actiona fie din interior fie de la cheia tip briceag prin simpla apasare a unui buton.

                Sper ca ti-am fost de ajutor.
                Just amd.

                Comment


                • #9
                  Cam tarziu raspunsul, dar dupa cum a zis in primul post, nu are "Ambiance", ci "Logan", versiune care nu are nici butonul in bord si nici motorasele de pe usi.
                  GL-22-TOF

                  Comment


                  • #10
                    Holly crap! Mai au putin si scot scaunele si motorul. Cred ca cea mai buna solutie ar fi montare de actuatoare originale din dezmembrari.
                    http://www.imbunatatiri-logan.weebly.com

                    Comment


                    • #11
                      poi nu trebe naeparat din dezmembrari, cum au mai scris pa'ci, in hipermarcheturi gasesti kit inchidere centralizata si alarma, la oferta si faci inchiderea din telecomanda alarmei;)

                      Comment


                      • #12
                        INCHIDERE CENTRALIZATA -in IASI

                        Salut! Am revenit si multumesc tuturor celor ce si-au dat cu parerea!
                        Am rezolvat cazul, la un atelier din interiorul fostei intreprinderi CFS, intrarea dinspre poarta 2, langa cantina, sau langa depozitul de materiale. Mi-a montat inchidere centralizata compusa din: unitate centrala, 4 actatuare pt usi + 1 pt portbagaj, cablul aferent si 2 telecomenzi. Deci" portiere + portbagaj din telecomanda" la pret de 300 ron. Montajul a durat cca. 2 ore. Are garantie 2 ani si va programati la tel: 0744995372

                        Comment


                        • #13
                          300 RON numai montatul??? cam scump;)

                          Comment


                          • #14
                            da foarte scump...daca e numai manopera

                            Comment


                            • #15
                              Am fost si eu la acel atelier de curand. Lucreaza foarte frumos omuletul. Pe mine m-a ajuns cu tot cu montaj 360 Lei (Inchidere + alarma M.D. 160) montaj + 1motoras portbagaj deschidere din tel 200. Si apoi este ceva de munca ca am stat langa el

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google