Alarma la Adras

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Alarma la Adras

    Salut. Mi-am achizitionat un Logan Ambition 1.6, si am fost la Adras-ul din Dr Taberei pentru cumpararea si montarea unei alarme. Am intrebat clar daca ei sunt service agreat Dacia, pt a nu pierde garantia la electrica (mentionez ca Adras-ul este concesionar Dacia), si baietii mi-au spus ca nu este nici o problema, ca ei sunt autorizati, si ca nu voi pierde garantia sub nici o forma. Ulterior, am intrat pe site-ul Dacia si m-am uitat de acel Adras, care este trecut doar cu "Masini noi.....etc" si nu este trecut si ca fiind service cum sunt alti concesionari. Acuma mi-este frica ca service-ul lor nu este agreat Dacia si ca tocmai am pierdut acea garantie la electrica. Ce parere aveti si daca stie cineva daca acel Adras este service agreat Dacia. Acest service este chiar fata in fata cu parcul Moghioros....Tnks and help
    Last edited by 1.5 DCI; 5 May 2007, 17:40.
    Logan Ambition 1.6 8V

  • #2
    Stai linistit, altii au montat alarma singuri sau la serviceuri de la coltul strazii si n-au patit nimic. Adrasul, oricum este service autorizat, doar ca au uitat cei de la Dacia sa scrie acolo pe site, in pliantul cu service-uri autorizate este trecut si cel de langa Billa, din Dr. Taberei.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Da, am intrat pe site-ul Adras-ului si cel din Dr Taberei nu are service (mecanica) ci doar montari acesorii auto, unde intra si alarma, parerea mea, asa ca de-aia cred ca nu i-a pus si Dacia pe site-ul lor ca fiind service. In alta ordine de idei, as vrea sa stiu ce parere aveti despre motorul de 1.6 90CP. Eu am un Ambition 1.6 si am doar 130 km cu ea. Nu mi se pare prea infipta, mi se pare destul de lenta, dar am inteles ca dupa 3000 4000 km isi da drumul ca lumea. Ce nu trebuie facut in rodaj si ce alte recomandari imi mai dati? Ms Andrei pentru raspuns

      fara limbaj mirc.
      Last edited by 1.5 DCI; 5 May 2007, 17:38.
      Logan Ambition 1.6 8V

      Comment


      • #4
        In rodaj nu trebuie sa depasesti 3000 rot/min si 130 km/h. Si da, dupa 3000 km isi da motorul drumu', o sa vezi cum o sa mearga.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          3500-4000 rpm si 140 la ora nu ai voie sa depasesti.Dupa 3000 km incepe sa isi dea drumu masina...lenta e si nu e..depinde cum schimbi Normal ca daca schimbi subturat...nu are putere.Las-o mai lejer prima mie km...dup`aia vezi tu
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            Acum nu stiu cum e, dar cei de la dealer spun sa nu depasesti 3000 rot si 130 km/h, si in carte spune de 3500-4000 rot si 140 km/h.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              deci "problema" s-a lamurit. Adras e concesionar Dacia, are doua service-uri (Militari si Salaj) dar monteaza alarme si in Dr. Taberei de unde livreaza masinile.

              pentru rodaj se poate discuta in topic separat la loganul 1.6 8v.

              aici se inchide...
              Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
              10.000 km - 22.01.2007

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google