Alarme

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Aaa.. nush ce sa zic de partea cu lucruri bune.. ideea ii ca unde am montato eu aici in cluj la o firma autorizata o zis ca is destul de naspa:| adica are multe functii si ii si ieftina dar. cica se duce foarte repede chipul din telecomanda pai nu stiu ce sa zick de ea pana acuma o fost buna.
    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
    Enter the Matrix

    Comment


    • #62
      pai fiecare service cu parerile lui :p , unde mi-am montat-o si eu si tot la service autorizat am fost, mi-au spus ca este ok alarma,ca si ei au pus pe multe masini,aaa da si mai am un prieten cu tot aceeasi alarma pe un golf 4,de mai bine de un an pusa si nu a avut probleme cu ea!Acum, cred ca depinde cum le nimeresti,dar zic eu ca e mai buna decat un Thor sau alt prosti de prin selgros sau metro, si nici nu am vrut sa investesc atatia bani in alarma ca la anul vreau sa o vand!
      PS:mi-au spus cei de unde mi=am montato ca ar fi si mai buna modelul acela de alarma,tot de la eaglemaster dar care are cutia galbena.
      sigpic

      Comment


      • #63
        ok, o noua optiune enervanta activata la alarma mea, mentionez ca a aparut cand am reusit sa dezactivez optiunea aceea cand deschid usile sa se aprinda avarile.dar sa revenim
        Deci ii o chestie interesanta si am luat la rasfoit manualul dar tot nu am reusit sa imi dau seama,...sa va zic, opresc motorul la masina, si scot cheia din contact,dupa care se aprinde beculetul acela rosu si sta aprins continuu cam 30 de secund,dupa care incepe sa palpaie un pic si se activeaza alarma,dar nu se inchide usile numai se activeaza alarma,si vreau sa va spun ca ii cam nasol, deoarece daca opresc masina si scot cheia din contact,si mai sunt cu cineva in masina, eu trebuie sa dezarmez alarma ca altfel daca incearca aceea persoana sa iasa din masina dupa 30 de secunde sau sa intru eu in masina incepe sa piune!!
        AS vrea sa stiu daca aveti idee cum sa o dezactivez aceasta optiune?!?!
        PS: alarma pe care o am este un eaglemaster CL5100T!ms
        sigpic

        Comment


        • #64
          Functia nu ar trebui sa se activeze cand scoti cheia din contact si nu deschizi nici o usa. E foarte utila functia cand uiti sa incui maisna. Functia se numeste auto-armare sau cvea de genul, cauta in manual si vei gasi.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #65
            Originally posted by wizard24
            ok, o noua optiune enervanta activata la alarma mea, mentionez ca a aparut cand am reusit sa dezactivez optiunea aceea cand deschid usile sa se aprinda avarile.dar sa revenim
            Deci ii o chestie interesanta si am luat la rasfoit manualul dar tot nu am reusit sa imi dau seama,...sa va zic, opresc motorul la masina, si scot cheia din contact,dupa care se aprinde beculetul acela rosu si sta aprins continuu cam 30 de secund,dupa care incepe sa palpaie un pic si se activeaza alarma,dar nu se inchide usile numai se activeaza alarma,si vreau sa va spun ca ii cam nasol, deoarece daca opresc masina si scot cheia din contact,si mai sunt cu cineva in masina, eu trebuie sa dezarmez alarma ca altfel daca incearca aceea persoana sa iasa din masina dupa 30 de secunde sau sa intru eu in masina incepe sa piune!!
            AS vrea sa stiu daca aveti idee cum sa o dezactivez aceasta optiune?!?!
            PS: alarma pe care o am este un eaglemaster CL5100T!ms
            aceeasi chestie a patit-o un amic de-al meu tot aceeasi alarma si tot un logan ,am stat o seara intreaga sa reusim sa o dezactivam functia aia , pana la urma am reusit dar sa nu mai ma intrebi cum sa sincer nu mai stiu.Oricum e taree ciudata alarma asta cl5100
            Captain of the black pearl

            Comment


            • #66
              @wizard24 ideea ii ca daca pui o alarma pe masina.. o pui sa te tina.. cat tii masina nu dupa primu an.. sa te lase si nah merita sa investesti.. si cu alarma are o gramada de functii calumea daca ti`o legat aia de la service.. toate butoanele.. mie nu mi le-o legat o zis.. pai ca tu oricum nu folosesti functia aia.. ca daca vrea sa ti`o fure oricum ti`o fura.. si nah... deci in concluzie nu mi le-o legat toate firele numai alea de baza si nu merg chiar toate functiile
              LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
              Enter the Matrix

              Comment


              • #67
                deci acum pe ultima suta de metri astra sau matt?

                sigpic

                Comment


                • #68
                  eu as merge pe un MAAT 7500 din link-ul asta si costa 480 ron

                  Comment


                  • #69
                    eu as merge pe linku asta de aici unde costa doar 337RON http://www.datasilvergrup.ro/alarmeauto.html

                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      ce preturi bune au pe site-ul tau,e belea,cred ca de aici imi iau si eu viitoarea alarma(Viper 350)

                      Comment


                      • #71
                        da dar au preturi putin mai mari la accesorii/module dar tot iesi mai ieftin ca in alta parte...

                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          Am gasit in manual optiunea la care se activeaza alarma dupa ce scot cheia din contact, se cheama Armare pasiva la inchiderea ultimei usi, am gasito, am dezactivat-o, si ma-m linistit acuma,
                          Acum alarma merge cum vreau eu sa mearga mersi baieti
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by SoNyKeL
                            deci acum pe ultima suta de metri astra sau matt?
                            Eu am avut ocazia sa montez si Astra si Maat. Nici una nu este spectaculoasa, Oricum daca as fi sa aleg intre cele 2 as alege clar astra. Mai ales modelul Astra 10, actualmente Astra 100 cred.

                            Oricum exista si o alarma mai buna decat cele 2, si la aceeasi categorie de pret. Alarma Premier ( Discovery ). Am montat in Tm in prostie din astea si toate se misca "automatic". Nici o problema cu ele. Problema este ca nu cred ca o sa o gasesti in Constanta. Pretul de client era undeva putin peste 300 de lei cu tot cu TVA si montare. La modelul 5600 X.

                            Referitor la Eaglemaster parerea mea este urmatoarea. Daca ai noroc sa prinzi o alarma buna si montarea sa se faca calumea, este norocos. Din pacate un procent important din clienti nu sunt foarte norocosi

                            Comment


                            • #74
                              aByS lucrezi in domeniu? ideea e ca eu nu vreau neaparat din ct ca doar sa inventat curieratu deci pot sa o iau si de pe net...

                              daca poti aByS sa mi arati si mie niste modele de la premier cu pager ma intereseaza
                              Last edited by andrei; 19 December 2007, 14:21.

                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                Cine se pricepe la alarme sa studieze asta CS-FM08 Alarma auto FM cu comunicatie bidirectionala (pager 2-way).A pus de curand un prieten al meu cu 400 roni cu tot cu montaj,m-a lasat cu gura cascata,pleaca de langa masina si la 5m aproximativ se inchide singura, cu cheia in buzunar,daca vine langa masina se deschide,are pager, verificat de mine, la 800m face galagie cand umbla cineva la masina,si multe alte optiuni pe care le-am vazut la alarmele scumpe.
                                LOGAN--> <--TOYOTA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google