alarme auto informatii preturi.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • alarme auto informatii preturi.

    aveti intrebari despre alarme si echipanente auto audio punetile aici si va voi raspunde . sunt electrician si montez alarme casetofoane boxe

  • #2
    ce zici se merita sa-mi montez un matt 7500? sau sa raman la ceva cu telecomanda dar cu mai multe functii cum ar fi avarii la marche-alier , am inteles ca matt 7500 nu stie asa ceva...
    ce parere ai de modulul ridicare geamuri am inteles ca forteaza motorasele

    sigpic

    Comment


    • #3
      buna,in cateva zile imi vine masina nu are alarma si m-am gandit sa cumpar de la dacia ei cer 450 lei pentru o alarma fara telecomanda asa cum imi trebuie mie+150 lei montarea .va rog sa imi spuneti daca fac bine sau nu.va multumesc cu respect marcel

      Comment


      • #4
        Originally posted by SoNyKeL
        ce zici se merita sa-mi montez un matt 7500? sau sa raman la ceva cu telecomanda dar cu mai multe functii cum ar fi avarii la marche-alier , am inteles ca matt 7500 nu stie asa ceva...
        ce parere ai de modulul ridicare geamuri am inteles ca forteaza motorasele
        mat 7500 este buna te costa cam 500 cu tot cu montat . la alarma cu pager poti pune ridicare de geam dar nu are pentru masalier. Mai ai un avantaj la alarma cu pager, te anunta cand masina suna in parcare.
        Singura problema la maat este reglarea senzorului de soc.
        in afara de mat mai exista si: Securitech , Discovary , Astra 777.
        Nici una nu are pentru masalier.

        In legatura cu modulul de ridicare de geam trebuie sa sti urmatoarele :
        1- de fiecare data cand pui alarma acesta va comanda inchiderea geamurilor.
        2 -daca sunt inchise el sesizeaza un consum de curent mai mare decat in mod normal si se opreste .
        3-modulul pentru doua geamuri te costa pentru un logan 80 lei cu tot cu montaj.
        4- pana acum nu au fost probleme cu defectarea motoraselor din cauza modulului de ridicare geam.

        Comment


        • #5
          stai un pic tu miai zis niste preturi foarte rezonabile de unde sunt?

          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by marcel 1976
            buna,in cateva zile imi vine masina nu are alarma si m-am gandit sa cumpar de la dacia ei cer 450 lei pentru o alarma fara telecomanda asa cum imi trebuie mie+150 lei montarea .va rog sa imi spuneti daca fac bine sau nu.va multumesc cu respect marcel

            De principiu sunt inpotriva alarmelor pe chieia masini deoarece raza de actiune a telecomenzi este de maxim 10-15 metri fata de masina. In momentul in care va suna alarma va trebui sa te apropi de masina ca so poti opri . o alarma buna bate de la 50-90 metri, deci o poti folosi din casa.
            In plus nu ai nici functii cum ar fi :
            1- coutare in parcare
            2-scoaterea senzorului de soc din telecomanda
            3-armare silentioasa
            4- activarea luminilor de semnalizare la mersul cu spatele ( obligatoriu dupa noua lege)
            5- inchiderea usilor la punerea contactuluisi deschiderea la oprirea motorului

            Pretul este unpic cam mare daca este pentru un logan.
            Poti pune o alarma foarte buna cu 250 lei montaj inclus.

            Daca esti din Bucuresti vino la mine. tel 0724 803 722
            Daca nu esti din Bucuresti alege o alarma din astea ; Prenier, Discovery , Tesor , Securitech,

            Comment


            • #7
              Originally posted by SoNyKeL
              stai un pic tu miai zis niste preturi foarte rezonabile de unde sunt?
              Le am eu . Daca poti veni in Bucuresti. daca nu pot sa iti trimit alarma dar montajul in general in orasele unde este un singur service esre mai mare.
              0724 803 722

              Comment


              • #8
                eu sunt din constanta... id-ul meu de mess e adi_sonyk hai sa vorbim acolo sa-mi dai o oferta ceva...

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Si eu as vrea o alarma....ceva cam de 500 lei aproximativ.
                  mihai8509i-mi poti sugera una buna....daca da spune un pret si daca i-mi convine pot sa o iau si din bucuresti nu e problema

                  Comment


                  • #10
                    va consult si eu in legatura cu urmatoarea problema:
                    Am montata alarma MAAT 679
                    Detalii alarma
                    Nu am reusit sa regasesc functia COMANDA 15 SECUNDE PTR RIDICARE GEAMURI ma ganadesc fie nu e programata functia si nush cum se face sau ca mai trebuiesc montate module de ridicat geamurile.... masina stie asa ceva?
                    trimit si manualul de instructiuni
                    Va astept cu intructiuni
                    Attached Files
                    http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                    Comment


                    • #11
                      da mai trebuiesc montate niste module separate

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Trimit si schema de montaj
                        Attached Files
                        http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                        Comment


                        • #13
                          e cam aiurea cu alarma,nu mai bine dati banii astia pe full casco? si bagati in casco tot ce puneti pe masina ?
                          Mie nu imi place alarma,din cate am obs toate sunt sensibile,cum trece cate un nebun cu masina urland pe langa...se declanseaza...
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #14
                            nu e asa varza asta ... o tin la 30 de cm de stada se trece pe aici cu masini grele nu s-a declansat accidental pana acum, chiuie doar daca tragi sau umblii la oglinda. privitor la declansare depinde cum sunt reglati senzorii
                            http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by RADU_LYN
                              Si eu as vrea o alarma....ceva cam de 500 lei aproximativ.
                              mihai8509i-mi poti sugera una buna....daca da spune un pret si daca i-mi convine pot sa o iau si din bucuresti nu e problema
                              daca vrei doar alarma fara montaj pot sa o trimit eu prin posta . Daca vrei sa o si montez trebuie sa vi in Bucuresti. i-ti dau preturile cu tot cu montaj presupunand ca este un Logan.

                              Discovary1-250lei
                              Discovari2-270lei,
                              Premier5600X-250lei,
                              premier5600xl-300 lei
                              ,Maat675-220lei.
                              Maat679-290lei,
                              alarma cu pager Discovari500-500lei.
                              Maat7500cu pager-500lei.

                              Daca o vrei prin posta te costa in functie de localitate intre20-30lei pentru transport, iar din preturile afisare voi scoate manopera de instalare .
                              mihai8509@yahoo.com

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google