Am Gasit Masina Sparta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am Gasit Masina Sparta

    Asta-zi de dimineata am gasit masina sparta in fata blocului, mi sa fortat butucul usi dreapta fata si mi-a furat mp3-ul, furand casetofonul mi-au ramas urme de la suruberlnita pe bord cum a bagat pe langa bord si casetofon,am fost la politie de dimineata am dat declaratie si a ramas ca maine sa-mi dea o hartie stampilata de la procurator (ceva de genul asta) eu am fost astazi la casco sa-mi deschida dosarul (ASIBAN) astazi era constatori la un service pe colentina augsburg,odata ajuns acolo am completat formularul acela, ajung la constatator i-am zis ca mi-a fost furat mp3-ul si ma intrebat daca am fata i-am zis ca nu,mi la furat cu totul,fata fiind pusa de mine in cotiera,a zis ca daca nu am fata nu-mi poate face nimic dupa ce m-am calmat am zis ok, hai sa facem pt butuc si pt plansa aceea argintie de pe bord ok, cand am ajuns la masina a facut poze si am intrebat daca mi le schimba raspunsul a fost ca nu, cica intra in risc de furt(nu prea am inteles bine ca ma luat crizele) eu i-am zis cum bai nene nu vezi ca mi-a stricat butucul si mi-a distrus bordul el a mai zis ca daca e sa ma duc maine cu hartia aceea de la politie si sa vada daca,daca,daca,daca poate sa faca ceva pt plansa aceea argintie din bord si pt butuc, am ramas masca , am fost astazi in service amg si mi-au reparat butucul usi merge acum,dar pt plansa din bord mau sfatuit sa cumpar una din targ la vre-o 40-50 ron ca la ei costa 700ron,cred ca dau o fuga maine prin targ sa vad daca gasesc sa o schimb ,eu as vrea sa schimb firma de casco (casco este full+ acte de vandalism) ce parere aveti? Ce ma sfatuiti sa fac
    Attached Files
    Dacia Logan Prestige 1.5DCI cu 85 CP Albastru Mineral

  • #2
    Exact asa am patit si eu doar ca nu lasasem nimic in masina. Oricum, nici nu au umblat deloc, nu era nimic ravasit. Fatza de la mp3 o aveam in casa. Mi-au spart butucul, au intrat in masina si atat.

    Vestea proasta e ca am 3 luni de cand sunt cu masina sparta din cauza retarzilor de la renault din franta. N-ai ce-i face!

    Io nu prea inteleg cum adica ai CASCO dar nu se inlocuieste? E idiot ala de la constatari sau ai semnat ceva ce nu ai citit?

    Comment


    • #3
      Daca Playerul este prevazut cu fata detasabila, proprietarul e obligat sa o tina dupa el, e exact cum e cu cheile dac aiti fura masina, trebuie sa le dai pe amandoua ca sa-ti dea banii.
      Deci asta e, o sa-ti schimbe toate yale-le si fatada centrala.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        OPC OPC OPC !Din moment ce ti-au stricat butucul si bordul...Normal ca tre sa inlocuiasca/repare ca doar de aia platim asigurari...
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #5
          Trimite un mail la vocea clientului si te vor ajuta..Oricum alea trebe schimbate pe casco..Nu vor fa ce ti`am zis

          Comment


          • #6
            ASIBAN cei mai mari tepari feriti-va de ei. Va incanta ideea ca platiti mai putin, faceti contract cu un asigurator cu nume. ASIBAN = TZEAPA
            sigpic

            Comment


            • #7
              si apropo, pe mine m-au rezolvat fara sa cracneasca (aceeasi "tepari") intr-o situatie similara. Mai greu cu meseriasii de la dacia care inca nu au gesit/fabricat un butuc nou pe seria masinii mele si eu din decembrie stau cu masina sparta...
              deci se poate rezolva pe asigurare. nu vor, directia spre opc...trebuie sa faca masina, mai ales daca e asigurata contra actelor de vandalism. ce n-or sa rezolve e cd-playerul.usile si bordul trebuie sa le faca.
              Last edited by crististreulea; 26 April 2008, 23:41.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #8
                Si eu inca astept sa primesc raspuns de la omniasig din 22 ianuarie cand mi s-a deschis deschis doasru,am patit exact acelasi lucru(stricat butuc si furat fata mp3 din bord)dar mi s-a zis ca se va rezolva(dar cand?)
                CSEBALYN tata tu cad ai primit raspuns de la casco?Ai facut ceva presiuni sau?Unde ai casco?

                Comment


                • #9
                  Off-topic .... diavolutu incearca sa mai "duci" tu odata devizu de plata pe care sa scrii CLAR numarul dosarului (experienta)

                  Comment


                  • #10
                    Eu am gasit parbrizul spart in parcare,la 8 am fost la politie si la 15 eram innapoi acasa,cu parbrizul schimbat,tot la ASIBAN am casco.Chiar am ramas cu gura cascata cat de repede a mers treaba.
                    LOGAN--> <--TOYOTA

                    Comment


                    • #11
                      @dan.gutu - foarte tare. Poate pentru ca nu esti din Bucuresti ( din fericire :P ). Cu astia nu prea ai cum sa te misti asa repede.

                      Comment


                      • #12
                        @diavolutu: Asibanul s-a miscat instant, politia a fost cea care a pierdut dosarul. asa ca m-am dus la asiban, am refacut hartiile, mers la politie, a doua zi m-au sunat de la politie, am dus personal actele la asiban (din prima au trecut acolo broasca schimbata, usa indreptata si vopsita, iar daca nu se poate repara, se schimba usa). cei de la dacia nici pana azi n-au primti butuc. deci nu din vina siguratorului stau cu broasca scoasa din usa....
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #13
                          Eu te sfatuiesc sa iti faci casco la generali sau alta firma mai serioasa

                          Comment


                          • #14
                            marcy cand ai asigurat mp3 ti-au facut poza?
                            E nesatisfacuta...vrea viteza mai multa...vrea sa atinga 100 in mai putin de 1 secunda

                            Comment


                            • #15
                              Frate pune-ti alarma

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google