Am Gasit Masina Sparta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eu m-am inhamat cu rabdare,insa ma gandesc daca nu ar fi mai bine sa cumpar eu un set de yale+chei de pe net si sa le duc la aia de la dacia sa mi le schimbe cu alea,Insa unde e indoita un pic fata de usa ce va facut?Kit si etc ?Se vede ca s-a schimbat butucu sau nici nu iti dai seama?

    Comment


    • #32
      Nu stiu de ce va plangeti de asiban....mie mi-a fost spart parbrizu la spaltorie si baietii m-au rezolvat imediat a fost doar chestia sa le dau actele atata tot ...deci chiar nu inteleg...si in service la dacia mi sa spus ca asiban plateste chiar il stiu pe seful lor de acolo si a zis ca plateste fara probleme

      Comment


      • #33
        si pozele ...

        [ATTACH]18757[/ATTACH]

        [ATTACH]18758[/ATTACH]

        [ATTACH]18759[/ATTACH]
        sigpic
        Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

        Comment


        • #34
          Ce neispraviti...inuman.

          Daniel: cred ca depinde si de ce oameni lucreaza la sucursala respectiva de asigurare. Din cate stiu, aia de la Resita sunt ok (Asiban), in alte parti iti vine sa le spargi capatana.

          Comment


          • #35
            Cred ca DACA il surprind asupra faptului... sau

            Comment


            • #36
              Si eu am patit-o la fel, mi-a fortat usa dreapta fata la butuc, mi-a luat playerul. cu butucul am rezolvat-o la autoNesti, care a venit exact in 30 de zile. playerul mi l-am luat eu in aceeasi saptamana si mi-au dat ei banii in 2 sapt. Omniasig e firma de cassco.
              sigpic
              The MVP

              Comment


              • #37
                Nu stiu frate, dar observ ca in Bucuresti se fura ca in codru. Hotii sunt specializati pe Loganuri, au observat ca aceste masini se deschid fara prea mult efort din partea lor, si isi pun in aplicare meseria lor de baza.

                Comment


                • #38
                  Exact ca pe ADY_P m-au lucrat si pe mine la usa din dreapta dar doar au scos butucul inafara putin si au indoit tabla langa el nu au si deschis masina.Cand am fost la Casco mi-au zis aia ca din toata suma jumate tre sa platesc eu(fransiza) si nu mi-a trebuit.De 4 luni stau cu el lipit cu scotch(am alarma).Azi am dat jos fata de la usa si cu ajutoru lu tata am pus butucul la loc perfect(chiar s-a indreptat si tabla la loc) singura urma ca a fost fortat este unde mi-a sarit putin vopseaua.Asa ca decat sa faceti pe Casco sa platiti jumate din operatie voi mai bine munciti juma de ora si gata.

                  Comment


                  • #39
                    La mine e mai aiurea. Cei de la Politie vor butucul pentru expertize ... deci, obligatoriu, trebuie schimbat ... Nu am apucat, inca, sa dau jos panoul de pe usa, poti sa-mi spui daca exista vreo sansa de a intari acea siguranta ce tine butucul sau o alta metoda ce ar face-o mai greu de smuls? Sincer, i-as da si puncte de sudura daca as sti ca nu topesc nimic prin butuc .....
                    Last edited by crististreulea; 26 April 2008, 23:47.
                    sigpic
                    Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                    Comment


                    • #40
                      Nu stiu daca merge facut ceva pentru a intari butucul.Cel mai bine il scoti de tot si il anulezi(nu stiu cum exact dar daca intrebi pe forum gasesti pe cineva sa iti explice).Eu asa as vrea sa faca in viitor si pe ala de la portbagaj(dupa ce imi pun deschidere din alarma).Si il pastrez numai pe ala de la sofer in caz ca se termina bateria sau ceva cam imposibil sa se strice amandoua telecomenzile(alarma+cheia masinii ;))).

                      Comment


                      • #41
                        Chei potrivite...

                        Se potrivesc cheile de Logan.??!?!?
                        Un vecin (de la blocul din fata..cum stau eu) a vazut un taximetrist intrand la mine in Logan...a cautat nu stiu ce...a coborat s-a urcat in taxiul sau (tot Logan ) si dus a fost...deci..Se potrivesc cheile de Logan ??!?

                        Comment


                        • #42
                          Cum sa se portriveasca cheile? Fiecare cheie are amprenta ei, nu exista 2 chei identice in toata lumea, si nici 2 coduri de antidemaraj identice.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by dannyel87 View Post
                            Nu stiu de ce va plangeti de asiban....mie mi-a fost spart parbrizu la spaltorie si baietii m-au rezolvat imediat a fost doar chestia sa le dau actele atata tot ...deci chiar nu inteleg...si in service la dacia mi sa spus ca asiban plateste chiar il stiu pe seful lor de acolo si a zis ca plateste fara probleme
                            poate am eu ghinion da uite aici motive de plangere
                            1. politza d asigurare gresita
                            2. refacerea politzei d asigurare cu una noua care nu figura nicaieri(aici am avut noroc k am avut o copie dupa cea veche si m-au identifica)
                            3. anularea politzei refacute si trecerea iar la politza gresita + o anexa
                            4.gestiunea ratelor lipsa(eu dupa 1 an nu aveam nici un ban la ei in cot si ei nici macar nu au dat un telefon)
                            Din astea 4 d mai sus a rezultat blocarea masini in service vreo 3 saptamani k nu vena avizu de plata si daca nu alergam eu nu o mai luam d acolo . mai rau k in filmele cu prosti a fost aici.
                            5. pierderea documentelor eu nu am nici acum original originalu la politza noua(adik cea veche care se anulase defapt ) nu a mai fost de gasit
                            6.inspectori daune .....(imi spun k imi deconteaza factura in valoare d 200E pt casetofon sau daca nu am bani sa ma duc in sediu si imi dau 130E care nu trebuie sa ii justfic(d data asta ii inregistrez cand ma duc la ei) si dupa ce duc factura primsec scrisoare in care imi spuneau k imi dec doar 420 ron deci .....)
                            6.de timpu care il petreci la coada sa nu mai zic k daca nu esti acolo pana in max 10 jumate sa te treci pe lista nu mai ai sanse treb sa vi a 2 zi
                            deci d 2 ori am fost si niciodata nu a fost bine si ar mai fi d spus.
                            --o sa revin cu altele d actualitate vineri cand ma duc iar la daune k nu s poate sa decurga totul perfect
                            E nesatisfacuta...vrea viteza mai multa...vrea sa atinga 100 in mai putin de 1 secunda

                            Comment


                            • #44
                              Oameni buni acelasi lucru l-am patit si eu, dar numai ca nu au reusit sa intre in masina, presupun ca din cauza alarmei care a inceput sa tipe din cauza socului puternic, bai fratilor ma intreb ce mama naibii or fi gasit intr-un logan amarat ambiance??????? Fata de la mp 3 o am sus, nu aveam absolut nimic care sa atraga atentia pe scaune sau sub scaune....asa ca ma gandesc doar la prostie sau sa-si faca mana. Problema era ca imi iesea butucul 3 mm in afara, dar tabla nu era prea rau strambata, asa ca am fost la un meserias care mi-a indreptat-o a scos furca din spatele butucului a indreptat-o cu doua lovituri de ciocan si gata nu se observa... Dupa toata tarasenia m-am gandit sa-mi scot butucul de pe dreapta (ca oricum nu-i vad rostul, atat timp cat am inchidere si butuc pe stanga, dar asta este o chestie specifica masinilor franceze- NO OFENSE) si sa-i sudez o bucata de tabla si vopsea si gata. INTREBARE: A mai incercat cineva chestia aceasta?

                              Comment


                              • #45
                                ca sa fiu pe ONTOPIC : Am 3 colegi care au la ASIBAN - unul dintre ei a avut masina odata lovita si odata vandalizata - luneta CLIO 3 sparta - s-a rezolvat foarte repede
                                tot la asiban alt coleg i-a fost sparta masina si nu i-au facut nimic . Pacat ca dauna lui a fost prea mica ca sa se complice cu judecata - dar asa se merita sa tragi de ei prin tribunale si sa ceri apoi despagubiri de 423984012835789134 de RON ca sa simta o durere`n`ass Momentan nu mai am dar cred ca o sa optez pt BCR
                                1.6 MPi Icy White

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google