Am Nevoie De Ajutor... Sugestii...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    nasoala treaba. radiatorul chiar daca nu aare nimic, si are rupt vreun pinten...se schimba.. Din cate vad eu acolo....reparatia in reprezentanta costa undeva in jur de 120-180milioane. asta pe casco......cash.....te duci undeva in jur de 18-20 milioane.
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

    Comment


    • #17
      Nu a fosf nici o driftuiala(in poligon se duc scolile de soferi din oras la primele lecti si eventuali viitori soferi care nu au permis inca...credema ca p`acolo nu e lat cat sa faci scheme, sunt doar 3 liniute asfaltate cu latimea de 1 banda juma` iar trecerea de pe una pe alta se face pe prundis... (nu am interesul sa mint, si daca imi era de drift, dadeam colegul jos sa ma filmeze si ma vedeati pe youtube)alimentasem si m`am dus in poligon sa ii dau ture ca aveam ceva benzina cu apa de cand alimentasem in prealabil de la tzara de la peco(imi mai ramasese vreo 4-5 litri) si incepuse sa traga in suturi la turatii mici... innainte de critici genu"sa nu o lasi niciodata pe rosu, etc.", nu o las, dar am vrut sa uzez cat mai mult din benzina inmultita innainte sa alimentez...

      Cauciucuri de iarna am inca din prima zi de cand am luato...

      @cristi3775: cum adica 120 mil pe casco so 18 cash?...Asta chiar nu o inteleg... De pintenii de prindere a radiatorului nu stiu ce sa spun, dar traversa sub care e radiatorul e indoita, deci cred ca o schimba cu totul...
      Last edited by phanes; 14 January 2012, 19:05.
      sigpic
      Show your car off in public, ride her hard in private...
      http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

      Comment


      • #18
        Astea mi le schimba mai mult ca sigur...
        Attached Files
        sigpic
        Show your car off in public, ride her hard in private...
        http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

        Comment


        • #19
          Ai sa o faci pe CASCO fara probleme...e asigurare facultativa si nu conteaza cine-ti conducea masina sau daca era pe drum public sau nu deasemeni nu conteaza daca aveai sau nu cauciucuri de iarna asta daca nu faci tu sau altcineva sesizare la politie caz in care probabil vei fi sanctionat pentru lipsa cauciucurilor de iarna...in rest pacat de masinuta frumoasa pe care ai avut-o indiferent in ce service o vei face nu va mai fi ca inainte de accident.
          My ride

          Comment


          • #20
            Traversa NU se schimba,....la ceea ce ai tu acolo..ti-o leaga cu lantu si ti-o trage de-un copac ceva. Ti se pare mult?!...de aeea e primul tau accident cu reparatie pe casco.. Eu cand am lovit un caine (el n-a patit nimic), eu: bara fata inlocuit+vopsit, far stag inlocuit, suport proiector stg + proiector inlocuit, cablaraia pt proiectoare inlocuita (asa zic ei), radiator inlocuit (era rupa o clema da fixare, si de aeea se schimba) total deviz casco = 60 milioane. Ai? ce zici de asta......pai numa radiatorul e 950 ron (pe casco), farul 350 ron......cam astea preturi se practica cand sunt vb de polite.
            Acu ai inteles de unde scorurile astea?
            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

            Comment


            • #21
              acu` am prins ideea... La mine merge toata partea electrica, nu mi s`au spart proiectoarele, nici suportii, doar sticla farurilor s`a spart...
              Din poza atasata anterior, cred ca imi schimba piesele 1 si 2(din cate imi aduc aminte, traversa nu s`a indoit)... Dar pe langa faruri, radiator si piesele 1 si 2 din schita, mai am bara fata, aripa dreapta si capota...
              sigpic
              Show your car off in public, ride her hard in private...
              http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

              Comment


              • #22
                si e posibil sa mai ai pe dreapta si pe la suspensie ceva,deoarece pe partea dreapta cand ai intrat sub zid ti`a ramas comprimata suspensia la maxim.si pe acolo e posibil sa mai fi stricat ceva(eu eram pasagerul din dreapta )

                Comment


                • #23
                  vad maine la inspectie...
                  sigpic
                  Show your car off in public, ride her hard in private...
                  http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

                  Comment


                  • #24
                    La cine ziceai ca ai casco??
                    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                    Comment


                    • #25
                      grupama
                      azi am fost la constatare... 1200 ron... bara fata, capota, aripa dreapta, ambele radiatoare, grup electro-ventilator, farurile, traversele si lonjeronul stanga...
                      sigpic
                      Show your car off in public, ride her hard in private...
                      http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

                      Comment


                      • #26
                        "Cauciucuri de iarna am inca din prima zi de cand am luat-o..."

                        Daca ai luat masina noua si aia de la reprezentanta te-au pacalit ca ti-o dau cu cauciucuri de iarna pe ea, sa stii ca ai cauciucuri de vara!

                        Comment


                        • #27
                          cauciucuri nu aveau la reprezentanta... am luat din oras, de la un service
                          cauciucurile din fabrica sunt "mixte"(asa mi-au sp)... Cineva interesat sa le ia? )(noi, au doar 3 km rulati )
                          Last edited by phanes; 22 January 2012, 13:03.
                          sigpic
                          Show your car off in public, ride her hard in private...
                          http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by cristi3775 View Post
                            nasoala treaba. radiatorul chiar daca nu aare nimic, si are rupt vreun pinten...se schimba.. Din cate vad eu acolo....reparatia in reprezentanta costa undeva in jur de 120-180milioane. asta pe casco......cash.....te duci undeva in jur de 18-20 milioane.
                            Originally posted by phanes View Post
                            grupama
                            azi am fost la constatare... 1200 ron... bara fata, capota, aripa dreapta, ambele radiatoare, grup electro-ventilator, farurile, traversele si lonjeronul stanga...
                            Deci......ce ziceam?!?!.......la suma si piese..
                            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by phanes View Post
                              grupama
                              azi am fost la constatare... 1200 ron... bara fata, capota, aripa dreapta, ambele radiatoare, grup electro-ventilator, farurile, traversele si lonjeronul stanga...
                              Sincer imi pare foarte mica suma acordata.Nu-ti pune piese de origine?Numai o capota motor este aproape 800 ron iar o bara 450.Calandru motor nu este afectat?Si ala e vreo 1400 ron.Oricum chiar daca n-are nimic calandru daca mai adaugi far radiatoare si ce mai ai tu,manopera la tinichigerie si vopsit nu te incadrezi in 12 milioane.

                              Comment


                              • #30
                                Am vorbit azi la reprezentanta si devizul final e... 15000 ron.
                                Mi`a zis baiatul k daca am nevoie urgent de masina, o puteam lua azi, dar trebuie sa ii mai vina joi o sonda lambda si ornamentele de pe bara... I-am zis ca nu am nevoie de masina, numai sa o faca si mia sp k o pot lua ori joi seara, ori vineri... depinde cand sosesc piesele...
                                sigpic
                                Show your car off in public, ride her hard in private...
                                http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google