AM Nevoie de Cateva Sfaturi VA ROG

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Te rog sa folosesti limba romana, asa cum e lasata de la "mama" ei. Fara prescurtari gen "K" in loc de "ca"! Citeste Regulamentul!
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #17
      -crull are talonu schimbat :|
      -FARAONw mai am si cartea masini la el .. :| aia as putea sa o dau pierduta ? ar fi cel mai bne iar fiscalu am auzit ca el trebui sa mi-l dea si eu sa il duc la primarie la mne

      Comment


      • #18
        tu ai cumparat masina si nu ai cartea ? daca-ti dispare masina ce faci ?

        eu as zice sa-i dai banii , sa-ti dea cartea si fiscalul si sa te bucuri de masina. oricum la benzinara nu prea conteaza kilometrii , mai important e sa nu fi fost botita.
        au luat alte gaste tepe mai mari ...

        ps:tine-o intr-un garaj pana vezi cartea , ca o cheie duplicat se face usor ... si apoi legal ramane a lui ...
        Last edited by Costi-bc; 18 December 2012, 01:57.
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • #19
          PAI ce sa mai zic ca vroia sa imi opreasca si o chee ) .. mda ai si u dreptate

          Comment


          • #20
            cartea nu o poti da pierduta tu pentru ca nu esti pe carte tu ca proprietar. macar trece in certificat in dreptul la "noul proprietar" numele tau
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • #21
              El este proprietar din moment ce detine un act de vanzare cumparare.
              CI poate fi pe numele altuia, nu anuleaza actul de vanzare cumparare.

              @mitu: mergi cu masina ca e buna. Ce-a fost, a fost. Nu ai ce sa-i faci, pt ca in contractul de vanzare nu ti-a specificat numarul de km. Daca ar fi facut-o, si ai fi putut dovedi ulterior ca nu acela este numarul de km reali, i-ai fi putut depune o plangere pt inselatorie, si dat apoi in judecata pentru a-ti inapoia banii, insa asta ramane strict la latitudinea judecatorului, fiind posibil sa nu o faca ci doar sa-ti restituie o parte din suma pe considerentul ca bunul nu este alterat iremediabil si-l poti folosi.
              Ciudat, dar cam astea sunt situatiile.

              @costi: ba cartea o poti da pierduta, din moment ce ai contract de vanzare cumparare. Nu doar CI / Talonul atesta proprietatea masinii.

              Comment


              • #22
                ata e cu s.h. probabil trebuia s-o patesti ca sa nu o mai faci. mi-am luat-o si eu cu o dacie 1310 acum vreo 20 de ani... m-am jurat ca nu mai iau s.h. si mert daca ar fi.. daca nu ai trecut km. in contract, nasol . in instanta e cuvantul tau impotriva cuvantului lui care mai mult ca sigur va spune ca probabil tu ai umblat la kilometraj. dealtfel baietii sunt profesionisti dupa cate spui si despre certificatul de inmatriculare vezi sa nu ai vreo surpriza sa ramai fara ea, schimba contactul si pune-i alarma

                Comment


                • #23
                  dimineata la 4 plec la arad sper sa ajung in timp util sa te pot ajuta

                  Comment


                  • #24
                    vezi daca poti face semnatura lui si scrie pe talon instrainata catre si "numele tau" si semnatura si data..ai facut vro chitanta ceva ca iai dat decat 5.500 si a ramas sa ii dai restu de bani cand vei primi cartea?daca nu ai facut chitanta poti sa o dai pierduta si iti vei face alta si lui io vei da in mana practic ;)daca el sia batut joc de tine bateti si tu de el
                    Last edited by faraonw; 18 December 2012, 19:01.
                    Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                    Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Acu am venit de la pitesti , am reusit sa imi recuperez carnetul de intretinere care fara el nu ma primea la garantie am facut si revizia cu o intarziere de 3 luni . Cand m-am intors am trecut pe la dacia de pe Iuliu Maniu si mi-a zis ca sunt la limita si nu crede ca o sa am probleme cu astea 3 luni intarziere.. Mecanicu de acolo mi-a zis ca placutele sunt cam uzate pt km pe care ii are.. asta dupa ce i-am explicat si lui situatia si sa o verifice .. in rest masina a zis ca e buna..

                      @faraonw am scris in contractu de vanzare cumparare ca i-am dat doar 5500 si mai urmeaza sa ii dau 600 in schimbu la fiscal si cartea masini

                      @radu cornel Masina e la alta adresa fata de care o stie el + ca nu dispun de bani pt alarma si contact

                      @Nol multumesc

                      @Cezar eu as putea sa dau pierduta cartea sa sa o recuperez si fiscalu dupa cum a zis un coleg ca imi intraa mie automat ar fi perfect da se poate ???
                      Last edited by Mitu Cristian; 18 December 2012, 19:34. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #26
                        Anvelopele in ce stare sunt?Sunt originale?

                        Comment


                        • #27
                          Anvelopele sunt de iarna .. nu sunt originale

                          Comment


                          • #28
                            Nu-ti fa inima rea din cauza masinii,daca e din 2011 multi km nu putea sa faca, ala probabil a masluit km pt a o vinde mai repede si la un pret mai mare.verificai consumabilele, ulei. placute frana si bucurate de masina.Am mers cu o masina de politie locala care avea peste 300 mii km si mergea ca noua.
                            Vorba este de argint iar tacerea de aur.

                            Comment


                            • #29
                              e INCREDIBIL omu asta mi-a cerut inca 50 de euro dak vreau sa imi aduca fiscalu, cartea masini , factura si nici macar nu vrea sa vina el .. il trimite pe unu in vitan si eu ar trebui sa mai fac o chitanta de mana cum ca ii dau 600 de euro asa cu ala cum fac :-?

                              Comment


                              • #30
                                Asta merita putina cafteala... e cam tupeist, asa mi se pare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google