Am O Dilema

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am O Dilema

    Salut tuturor as vrea sa imi achizitionez si eu un mcv dar inca nu stiu care si cum multa lume zice " Ia-ti benzina sa nu ai probleme diesel ai consum mic dar ai si probleme cu injectoarele " Ia-ti diesel ca ai consum mic ... ce imi recomandati ..?!

  • #2
    Salut.Pai depinde cati km faci anual. Daca faci sub 20.000 de km nu se merita dieselul.

    Comment


    • #3
      BENZINA indiferent de km parcursi anual.
      Si motor cat mai mare .....
      Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

      Comment


      • #4
        Originally posted by Ionut.P View Post
        Salut tuturor as vrea sa imi achizitionez si eu un mcv dar inca nu stiu care si cum multa lume zice " Ia-ti benzina sa nu ai probleme diesel ai consum mic dar ai si probleme cu injectoarele " Ia-ti diesel ca ai consum mic ... ce imi recomandati ..?!
        Benzina + GPL, daca nu ai bani ii pui GPL ulterior !

        Comment


        • #5
          Daca faci peste 20000km pe an ia-ti diesel clar.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Tot in categoria "dilema" - Logan MCV ph2 a avut initial bord de ph1?
            Am vazut un MCV din 2010 cu barele de ph2 si bordul de ph1 iar proprietarul mi-a spus ca initial asa s-au fabricat... asa e?

            Comment


            • #7
              Daca vrei depresii, angoase si sa schimbi pompe, injectoare, etc...alege motorina!

              Comment


              • #8
                Si care-ar fi legatura cu ce-am intrebat eu? (cel care l-am vazut e diesel dar nu ma itereseaza sa cumpar asa ceva - era doar o curiozitate).

                Comment


                • #9
                  Nu sa fabricat masini cu interior de ph1 si exterior de ph2.

                  Comment


                  • #10
                    @Cromatic: Da, asa au fost primele MCV PH2, cu bord de ph1. Proprietarul nu mintea.
                    @ cosmin83: nu dezinformati daca nu sunteti sigur de ce spuneti: cand am luat eu berlina in 2010, MCV-ul avea exact exterior 2 dar interior ph1. M-am uitat bine pentr ca era pe lista de optiuni la cumparare.
                    Haideti sa fim mai exacti pentu a aduce mai multa valoare forumului.
                    Last edited by CeDeBe-L; 1 December 2013, 17:42.

                    Comment


                    • #11
                      Mersi de lamurire, oricum faza e tare, schimbi barele si farurile - hop faceliftul, n-am stiut pana azi, no comment...

                      Comment


                      • #12
                        Cam asta e tot PH2, exact asta si spune: FACE LIFT! E schimbare de imagine si cam atat.
                        Cine analizeaza la rece intelege plus-urile si minus-urile.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by PCH View Post
                          Daca vrei depresii, angoase si sa schimbi pompe, injectoare, etc...alege motorina!
                          Omul intreaba in iulie si tu ii raspunzi in decembrie!!! Adica dupa 4 luni. Dar de, ai zis si tu.
                          sigpic

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google