Ambition Sau Prestige

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ambition Sau Prestige

    In primul rand varianta de motorizare e 1.5 85CP... aku nu styu ce sa aleg intre Ambition care este Ful ... si Prestige .. ..

    prestige are niste chestii in plus + culoarea k barele de protectie sunt in culoarea masinii ... si volanu care este cu finisaj din piele,,,

    ambition are abs 8 ..computer de bord..

    1. Prestige are computer de bord ???
    ce spuneti sa aleg ... sunt foarte nedumerit

    + ca prestige-u are bordu klumea ... adik mie cel putin imi place
    Last edited by Blondinu; 30 March 2008, 19:52.

  • #2
    Singurele chestii in plus la prestige sunt
    - radio cu mp3
    - colant stalp central
    - oglinzi laterale mai mari
    - jante aliaj model specific (inclusiv rezerva)
    - volan imbracat
    daca astea justifica 1000 de euro in plus... iti iei Prestige
    din proprie experinta iti spun ca nu justifica diferenta de pret, radio-CD -ul normal de pe Amb e mai fiabil decat cel cu mp3, si oricum daca il schimbi nu dai 250 euro pe unul nou cat e diferenta pe care o cere Dacia..., husa din piele pentru volan gasesti separat pana in 50 euro (una de foarte buna calitate), si cu prima ocazie cand ii schimbi bara o vopsesti toata si te costa 150 lei
    Cand faci suma la cat merita real chestiile in plus o sa iti iasa numai vre-o 400 euro si nu 1000...
    sigpic
    Ambition 1.5 dc

    Comment


    • #3
      Pe ce loc se afla laureat in comparatie cu cele de mai sus

      Comment


      • #4
        Berlina : ordine descrescatoare : prestige, ambition, laureate, preferance, ambiance
        M C V : ordine descrescatoare: laureate, preferance, ambiance
        D

        eu as alege prestige ( 16v) .
        sigpic

        Comment


        • #5
          Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mam linistit eu am MCV

          Comment


          • #6
            Originally posted by dani030669 View Post
            Singurele chestii in plus la prestige sunt
            - radio cu mp3
            - colant stalp central
            - oglinzi laterale mai mari
            - jante aliaj model specific (inclusiv rezerva)
            - volan imbracat
            daca astea justifica 1000 de euro in plus... iti iei Prestige
            din proprie experinta iti spun ca nu justifica diferenta de pret, radio-CD -ul normal de pe Amb e mai fiabil decat cel cu mp3, si oricum daca il schimbi nu dai 250 euro pe unul nou cat e diferenta pe care o cere Dacia..., husa din piele pentru volan gasesti separat pana in 50 euro (una de foarte buna calitate), si cu prima ocazie cand ii schimbi bara o vopsesti toata si te costa 150 lei
            Cand faci suma la cat merita real chestiile in plus o sa iti iasa numai vre-o 400 euro si nu 1000...
            eu zic sa te mai informezi in privinta diferentei .. diferenta e de 300 euro intre ambition dci 85cp si prestige dci 85cp. nu stiu de unde ai scos tu diferenta de 1000 euro.
            mai ai si varianta kiss fm care e destul de dotata. e ca un prestige dar fara geamuri electrice spate , jante si barele vopsite. in rest are volan de piele si bord de prestige si oglizile le are normale , nu mari ! si e 10505 kiss fm cu culoare metalizata. mai ieftin decat un prestige si decat un ambition!
            Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

            Comment


            • #7
              Nu am facut misto eram bulversat eu cand am cumparat MCV-ul am cerut cel mau bun si sa fie full
              nu ma interesa pretul dar vazand atatea discutii pe tema clasificarii lor ma cam încinsesem am intrat chiar azi le dacia.ro sa ma lamuresc - mam linistit(ma costat 13370 euro)banii jos
              Last edited by DRIVERMAN; 30 March 2008, 21:36.

              Comment


              • #8
                Diferenta dintre prestige si ambition nu e asa mare..asa ca opteaa pt prestige..parerea mea de posesor de ambition 1.5 70cp

                Comment


                • #9
                  Prestige are in plus dotari ce tin de comfort si de aspectul exterior. Si oglinzile mai mari, care asta da, tine de siguranta oarecum.
                  Deci eu as zice Ambition.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    La prestige imi place mult mai mult interiorul ( negru) . da mai bine decat cremu asta sau ce culoare e )
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Dupa 3 ore de intrebat si de dat cu banu ..am ales prestige ... si prestige 1.5 85 cai e 10950 cu TVA ... si Ambition e 10650
                      Last edited by Blondinu; 30 March 2008, 23:24.

                      Comment


                      • #12
                        Ambition 1.5 dCi - 85 CP = 10.650 E
                        Prestige 1.5 dCi - 85 CP = 10.950 E'
                        KISS FM 1.5 dCi- 85 CP = 10.250 E
                        vopsea metalizata - 255 E
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Cine stye in cat timp vine masinnutza ?? Dak fac comanda in 2 sapt..??

                          si app dak nu imi fac garantia pe 3 ani sau 100.000km ..kt am ??

                          si ink ceva .. dak imi pun stopuri clare si angels .. mai are rost so duc la garantie ?? ))

                          Comment


                          • #14
                            Ai sa pierzi garantia pe partea electrica... nici ei nu vor schimba la service-ul lor fiindca cica nu au dreptul de a schimba "licenta" masini... whatever that means ) in fine...

                            Comment


                            • #15
                              Dani030669 prestige-u nu vine si cu roata de rezerva cu geanta de aliaj
                              Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google