Amenda Adp Blocat Cu Gheara In Timisoara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Amenda Adp Blocat Cu Gheara In Timisoara

    Am parchat si eu ca omul pe trotuar ca oricum nu ai unde sa parchezi la mine la bloc si cand vin dupamasa acasa vad gheara galbena pe roata stanga fata.
    Unde am parchat eu e un trotuar unde pietonii pot trece lejer,nu am stiut ca e insula de dirijare a circulatiei si am muscat o amenda cu tot cu desfacutul ghearei in valoare de 400 lei,ce ziceti? uite poze.
    Attached Files
    sigpic #

  • #2
    ce sa zicem...nasol..ai mai multa grija pe viitor.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      eu nu am inteles un lucru: pana la urma acolo e un trotuar sau nu? si daca e trotuar si este loc pentru pietoni ca sa circule, de ce ti-au blocat roata?
      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

      Comment


      • #4
        Ceau Adi,banuiesc ca au dat la toti amenda care au parcat acolo sus???N-ai un flex sa le tai fierotania si gatul in acelasi timp?

        Comment


        • #5
          ca sa aiba si ei o paine )si sa se vada ca militia comunitara isi face treaba pe banu platitorului de taxe si impozite
          sigpic

          Comment


          • #6
            trebuie sa fie minim 1m disponibil pentru pietoni ca sa nu primesti amenda iar din poze el a parcat pe diagonala si a blocat tot trotuarul.

            S.
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • #7
              E simplu sa o desfaci. Iei un flex si o tai.
              sigpic
              Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

              Comment


              • #8
                Cica nu e doar trotuar ci e insula de dirijare a circulatiei si atunci sari cu banu ca pe spatiu verde,daca e trotuar simplu nu ai treaba.
                sigpic #

                Comment


                • #9
                  pai sincer sa fiu nu puteai visa ca e insula acolo. Ar trebui sa faci contestatie. Nu trebuie sa o marcheze special ?

                  daca intrebi 100 de oameni zic ca e trotuar :-))

                  S.
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • #10
                    este trotuar? este pe unde sa treaca pietonii? este abuz ca sa faca si ei bani? daca da, baga contestatie.
                    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                    Comment


                    • #11
                      Sorry de patanie. In hartia de la ADP scrie ca nu trebuie sa-l furi sau sa-l distrugi. Nu scrie ca nu poti sa-l desfaci. Amenda ai fi luat-o oricum, dar mai faceai o economie de 100 lei. Barem te-ai uitat la chestia cu care ti l-a desfacut, ca sa nu mai o musti o data?
                      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by TopCat View Post
                        este trotuar? este pe unde sa treaca pietonii? este abuz ca sa faca si ei bani? daca da, baga contestatie.
                        este o insula de dirijare a circulatiei :-) si e la fel ca si cum ai parca pe spatiul verde doar ca aceste "insule" nu sunt semnalizate si daca te uiti la locul respectiv poti sa juri ca e trotuar :-))

                        S.
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • #13
                          fratilor suntem romani deci suntem inventivi. cine are "pile" sa faca rost de o cheie cu care sa desfacem ghearele. se poate?si o multiplicam. se va vinde ca painea calda.
                          fara

                          Comment


                          • #14
                            Da, mai spanule, sunt perfect de acord cu tine, dar cheile nu sunt identice in fiecare oras (am vazut cu surub excentric s.a.m.d). Ideea e buna, dar aplicabila exclusiv local...
                            The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                            Comment


                            • #15
                              Eu am primit 500 de lei acu vreo 2 ani pt ca o roata era pe spatiul verde, facea umbra la iarba, am platit-o si de atunci vanez chestiile in uniforma care se plimba cu pejo prin oras, le arat semnul prieteniei de fiecare data cand ii vad, prietenii stiu care

                              L.E: Chestia e ca in ultimul timp am vazut o gramada de masini cu gheare la roti, chiar azi dimineata puneau cateva pe Calea Martirilor si ridicau vreo 2 masini. Garcea era la datorie si incurca circulatia de zor.
                              Last edited by lau_swat; 10 July 2009, 11:32.
                              No, apoi blana
                              Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                              ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google