Amenda Adp Blocat Cu Gheara In Timisoara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    da si culmea ca acea peni`n`sula este situata in fata blocului unde sta adi )
    sigpic

    Comment


    • #17
      Cam prea mare amenta uitati-va la acesta stire http://stirileprotv.ro/stiri/evenime...rea-daune.html

      Comment


      • #18
        cel putin can ii vad pe cei de la adp prin oras le arat degetul !
        sigpic #

        Comment


        • #19
          lasa adi ca nu-i chiar asa de rau, acum ai ocupatie cand conduci prin oras, ai ce vana si sa le arati pretenilor
          imagineaza-ti ce-am simtit io cand am iesit afara si nu mai era masina...
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • #20
            de azi inainte am sa fiu mai atent unde imi las masina....nu am chef sa ai imbogatesc pe astia...
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #21
              mumu tu esti colectionar de posturi?
              sigpic

              Comment


              • #22
                domnu` boris, mi-ai luat-o inainte exact asta vroiam sa zic si eu
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • #23
                  Contesta amenda in contencios pt ca nu e legal ceea ce au facut ei, la faza cu gheara ma refer deoarece in primul rand este sechestru pe bun propiu si in al 2-lea rand Codu rutier spun ca parcarea se poate face total saupartial pe trotuar daca nu afecteaza buna circulatia pietonilor.Spor

                  Comment


                  • #24
                    Juristul2000 daca citeai de la inceput,

                    1. unde a parcat adimrv nu e zona considerata trotuar.
                    2. a fost sanctionat pe o HCL nu pe Codul Rutier, care din cate stiu eu are putere de lege :-) iar treaba cu sechestru pe bunul propriu sper ca ai zis-o in gluma... (asta daca esti jurist intr-adevar); oare atunci cand iti ridica masina cu platforma cum o incadram? Furt calificat ?
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by crististreulea View Post
                      lasa adi ca nu-i chiar asa de rau, acum ai ocupatie cand conduci prin oras, ai ce vana si sa le arati pretenilor
                      imagineaza-ti ce-am simtit io cand am iesit afara si nu mai era masina...
                      Sa stii ca le arat degetul care trebuie.
                      sigpic #

                      Comment


                      • #26
                        Daca tai fieratania si o pun in portbagaj cum o sa demonstreze ei ca eu am taiat-o?
                        Poate au trecut pe acolo niste colorati culegatori de fiare.
                        ECUFix
                        Please don't visit my homepage!

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Silviu View Post
                          Juristul2000 daca citeai de la inceput,

                          1. unde a parcat adimrv nu e zona considerata trotuar.
                          2. a fost sanctionat pe o HCL nu pe Codul Rutier, care din cate stiu eu are putere de lege :-) iar treaba cu sechestru pe bunul propriu sper ca ai zis-o in gluma... (asta daca esti jurist intr-adevar); oare atunci cand iti ridica masina cu platforma cum o incadram? Furt calificat ?
                          Nu am citit cu atentie dar la partea cu sechestru am vorbit serios, daca nu crezi consulta un avocat si o sa fii surprins de ce spune.O seara faina

                          Comment


                          • #28
                            Chiar asa, daca pun flexul pe kktul ala de fier ce poate sa-mi faca? Cum poate demonstra ca am furato? Da poate cineva i-mi fura masina cu tot cu saracia aia la roata, tot eu trebuie sa raspund? Eu unul decat sa le platesc mai bine dau roata jos cu tot cu brat si nu au decat sa i-mi ia "pielea". Mie inca nu mi-a pus nimeni asa ceva pe roata da daca-l prind pe vreunu il musc de gat!!!!

                            Comment


                            • #29
                              @$$ilvviu normal ca nu au cum sa te acuze ca tu ai dat-o jos.

                              Originally posted by vasile78
                              Mie inca nu mi-a pus nimeni asa ceva pe roata da daca-l prind pe vreunu il musc de gat!!!!
                              :-) iti dau aia de la comunitara cu spray lacrimoneg in ochi (vezi cazul consilierului local aici in TM); la cat sunt de tampiti fac uz de forta usor.

                              Eu sunt de acord cu blocarea masinilor si chiar ridicarea lor dar cand se incalca cu flagrant legea (oprire pe spatii verzi, pe interzis etc.);

                              in cazul lui adimrv a fost doar exces de zel. Puteau sa-i puna doar un avertisment si sa ii explice ca e zona de dirijare si nu trotuar acolo ... dar nu stiu daca la noi in RO s-au dat vreodata avertismente, desi in lege sunt reglementate :-)

                              S.
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • #30
                                Se dau, Silviule, dar nici nu-ţi poţi imagina cum trebuie să joci rolul prostului ca să te creadă pe cuvânt şi să zică "bine, mă, nu-ţi dau acu' amendă, da' tre' să-ţi dau un avertisment, că am scris deja pă procesu' verbal şi mă f**e şefu' " (am citat din memorie).
                                The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google