Amendat Desi Am Parcat In Dreptul Portii Casei Mele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Amendat Desi Am Parcat In Dreptul Portii Casei Mele

    Buna ziua, pe strada unde locuiesc (am o casa) parcarea este cu plata. Eu mi-am parcat masina fix in dreptul punctului de access auto, fix in fata portii unde locuiesc. Am parcat-o cu "botul" inspre accesul auto (poarta mea) , era pe trotuar (un trotuar foarte mare) insa nu era nici un milimetru pe drum.

    Azi ma trezesc cu o amenda, desi, repet, am parcat-o fix in fata portii mele. Pana acuma nu mi se intampla nimic, JOIA e interzisa parcarea iar restul masinilor erau ridicate insa niciodata a mea.

    Nu mai inteleg nimic, rog lamurii.

    Amenda data de cei de la Primaria Oradea estee ingrozitor de mare, mai bine dadeam la unul in cap ...

  • #2
    Pai pentru ce ai fost amendat? E posibil sa fi fost amendat ca ai parcat pe trotuar, nu pentru ca era parcarea cu plata in zona.
    Distanta pt pietoni ramasa dupa ocuparea trotuarului de masina ta era mai mare decat cea reglementata de lege??
    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

    Comment


    • #3
      ne spui si cat e amenda? asa ca fapt divers...
      Keep walking...

      Comment


      • #4
        Pai cere, bre, lamuriri la Primaria Oradea.
        Pe forum cam greu, in cazul in care n-o avea si Primarul cont.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • #5
          Inainte sa ceara lamuriri de la autoritati, care este un demers destul de anevoios ce necesita timp si nervi de otel, sa puna mai bine o poza cu masina parcata si articolul de lege mentionat in procesul verbal, pentru care a fost amendat, si il lamuresc eu imediat.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #6
            Poate e interzis sa blochezi trotuarul daca ai parcare langa sau o poti baga in curte?
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • #7
              Mi-au dat amenda pt. PARCAREA IN LOCUL CU PLATA... fara sa platesc, INSA in fata portii mele nu este marcat loc de parcare !!! Eram intre doua spatii de parcare ... insa unde eram eu nici un marcaj. Era sa primesc 500 lei , insa mi-au scazut-o la 50 si refuza sa-mi dea poza! Deseori amendau in masa, insa pe mine ma iertau , ce se intampla? lol
              Last edited by 77sky; 2 June 2014, 18:05.

              Comment


              • #8
                eu am auzit de un caz real...omu isi baga masina in curte...si a lovit usor in gard...nu stiu cum si ce fel...politistul era pe zona, l-a vazut...si i-a dat amenda +permisul luat!
                Keep walking...

                Comment


                • #9
                  Au zis ca poza doar in Instanta...

                  Comment


                  • #10
                    @Gioni, daca cetateanul care si-a lovit masina era matrafoxat, da, e posibil, altfel nu exista niciun motiv pentru care sa ramana fara permis.

                    @baiatu' rau baiatu' bun, ne pui o poza cu masina parcata + procesul verbal, sau ne apucam sa discutam despre legedele olimpului?
                    Last edited by vitriol; 2 June 2014, 14:33.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • #11
                      nu servise nimic omu`...a mers apoi la militia municipala...si si-a recuperat permisu`! se pare ca militianu fanel habar nu avea ce face!
                      Keep walking...

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by vitriol View Post
                        @Gioni, daca cetateanul care si-a lovit masina era matrafoxat, da, e posibil, altfel nu exista niciun motiv pentru care sa ramana fara permis.

                        @baiatu' rau baiatu' bun, ne pui o poza cu masina parcata + procesul verbal, sau ne apucam sa discutam despre legedele olimpului?
                        nu exista nici proces verbal, iti da doar o hartie/recipisa ca la restaurant, sau ca la baietii de la firmele de curierat... pusa frumos intr-un pliculet "zip" de plastic primaria m-a amendat nu politia nationala

                        Comment


                        • #13
                          Atunci pune poza cu hartia.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • #14
                            Eu mi-am parcat masina fix in dreptul punctului de access auto, fix in fata portii unde locuiesc. Am parcat-o cu "botul" inspre accesul auto (poarta mea) , era pe trotuar (un trotuar foarte mare) insa nu era nici un milimetru pe drum.
                            Ai parcat pe spatiu public, ce e in afara portii nu-ti apartine.

                            Amenda minima e de 100 de lei cu 50% platibili in 48 de ore.
                            Acum, amenda ca amenda, e modica, dar intr-o zi o sa nu-ti indoaie cineva tabla de la portiere, ca-i obstructionezi deplasarea pe trotuar.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google