Amintiri din copilarie ...by Seba,Tavi & cine mai vrea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pai aici se scriu ideile principale...Lasa-ti oamenii sa povesteasca...
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #17
      Xp, pai nu te duci tu un pic dracului ? nu de tot si nu repede, asa, incet, sa savurezi peisajul...
      @ omu' din umbra: la inceput faceai misto, dar recunoaste ca guma turbo ti-au dat lacrimile si ti-a picat laserul din mana....
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #18
        Am prins o parte in comunism si apoi DUPA, dar intradevar vremurile alea sunt cele mai frumoase si ar fi singurul motiv pentru care as da timpul inapoi!Ma refer la copilarie nu la Regretatul Odios!
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #19
          Corect. Copilaria merita retraita/rememorata, dar nu restul vremurilor respective...
          oricum, a fost frumos, cu bune si rele. Mai frumos decat ceea ce numesc copii de azi "misto". Astia in loc sa bata mingea pana se umplu toti de jeg, stau pe messenger...Nu stiu sa mearga cu bicicleta "blana" prin parcuri, sa joace "cacica" si sa sparga geamuri fara intentia de a face rau...Nu mai zic mai multe, ca incep sa ma enervez...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #20
            Bah da sotron stii sa joci ?)
            cacica am jucat si io ...Si miutza...Si nemtzeasca...(sau 21) ... Si pase pase gol toata ziua pe strada la noi...Acu ii vad pe astia mici in birturi de dimineata pana seara...
            si sa nu fim offopic...sa ii lasam pe Seba si pe Tavi sa ne povesteasca "Amintiri din copilaria" lor...
            Last edited by Cristi_Xp; 10 September 2008, 02:09.
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #21
              Tot ce spuneti este realist si moralizator. Continuati,va rog !

              Comment


              • #22
                Domnilor dar fructe de prin pomii vecinilor nu ati furat? Le furam de crude si mancam pana ne taia diareea. Bineinteles toata activitatea asta "infractionala" numai noaptea o faceam, ziua parca nu avea farmec.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • #23
                  Mie mi s-a parut mai buna guma Action Man, avea mai multa guma de guar. Apropo am dublura niste Ferrari Enzo , Bugatti Veyron si inca mai cateva, schimb pe Oltcit 12 Trs, Dacia 500. Accept variante.
                  No, apoi blana
                  Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                  ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                  Comment


                  • #24
                    Guma turbo a aparut dupa 89 de la turci eu imi aduc aminte de guma "tin i tina" in forma de tigari cu actibild in pachet.... Eurocrem...Tigari vikend ( fumate in buda scolii )

                    brifcorul cand il gaseai era sarbatoare. Pepsi doar sub mana, coca cola de la sarbi sau unguri.....

                    vorba lu' seba noi ne jucam alergam dupa minge pana de tocea si mingea si bascheti de dragasani copii de azi tocesc tastele de pe tastatura.....

                    ce fai a fos sa fi copil ...
                    ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                    YO2MKL
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Mancam fructe cu mainile murdare, struguri furati stropiti, beam suc cate 3 insi dintr-o sticla si n-aveam nici pe dracu. Azi se imbolnavesc copiii din orice.Pai noi stateam toata ziua in praf, noroi, ploaie si nu se atingea nici o boala de noi...Ce vremuri

                      Comment


                      • #26
                        Bine acuma compari si tu CIP 03 sau HC 90 de pe vremea aia cu quad core si alte avioane de compuri care sunt acuma. Normal ca bat clapele copii din ziua de azi ca e trendy, ce sa vorbeasca ziua urmatoare la scoala in afara de ce headshot-uri au mai dat la "cantar straic".
                        No, apoi blana
                        Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                        ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by bog_82_ABO View Post
                          Mancam fructe cu mainile murdare, struguri furati stropiti, beam suc cate 3 insi dintr-o sticla si n-aveam nici pe dracu.
                          Noua cand ne era sete beam apa direct din Dunare(din locuri unde era mai limpede) si nu am avut nici pe dracu.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • #28
                            Nu aveati tunci dar acuma se vede ca ati baut direct din dunare
                            ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                            YO2MKL
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Stiu ca am mers odata cu un vecin sa furam cirese de la o vecina,si am intrat prin gradina...Si ne-o prins baba,a luat-o la fuga dupa noi,si mi-am pierdut un papuc,eram mic...S-a intors asta mai mare dupa el,abia l-a gasit
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • #30
                                Fratilor, ma faceti sa cad in butoiul cu melancolie! Dar 'hotii si vardistii" nu jucati? Stateam vara pana la 22-23 seara pe afara, fara nici o teama, nici macar nenea militianu' nu se lega de noi. Intram prin scarile de blocuri si sunam la aia de la parter si dupa aia ne piteam prin gradini si-i vedeam cum ies afara si boscorodeau pe nesimtitii care le sunau la usa. Si cate si mai cate. Basca practica CSEBALYN! Ati uitat de "practica" la rosii, struguri sau cine stie ce alte legume? Cand ne mai faceau control sa nu luam prea multe acasa.
                                LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google