Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Mai da-l dreaq de iPhone ca tot in China e facut, cu aceleasi componente, de aceeasi chinezi platiti cu 2 dolari/ora
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #17
      vorbesti de IGO de parca ar fi implementat in android
      Eu am termen de comparatie Galaxy S al Ancai iar dupa 1-2 sapt mi-am cumparat eu Iphone 4.Pot sa spun ca pana primele 3-4 luni nu cred ca l-am restartat de 3-4 ori,nu-mi amintesc sa se fi blocat vreodata de cand il am,plus ca bateria tine undeva la 4-5 zile cu vorbit finut, si la 3 zile cu vorbit,pe cand Sul se trezea cu el dimineata stins, nu putea sa raspunda la telefon ca se bloca touchul,se restarta.Am facut update la urmatoarea versiune de android,aceeasi problema.Bateria tine 2 zile,asta pana l-am root-at si am schimbat tot sistemul cu ceva optimizat,d-atunci merge cat de cat acceptabil.Ambele sunt telefoane bune,la Iphone bineinteles ca platesti un pic marca,dar sunt si telefoane care isi mentin pretul ,vezi 3g sau 3gs care si acum se vand destul de scump,daca sunt in stare buna.S2 deja duce mult catre tableta si nu cred ca aia se vrea de la un telefon.Cat despre aplicatii platite si neplatite,si in market sunt o gramada pe bani iar dupa ce ca dai bani pe ele nu ai nici vreo siguranta ca sunt ok,plus ca nr de aplicatii in appstore e cu nemiluita,plus S e 90% o clona dupa 3G iar S2 dupa 4 si nu-mi plac chestiile wannabe.
      Dezavantaj aifon ,e ca pica jos si datorita greutatii cred ca se face bucati si lasa si o gaura in gresie,deci tre sa te porti cu el cu manusi,bumpere si alte porcarii.
      @cos_min_i
      Instalat skype pe ios 5.0.1, atentionat ca merge doar pe versiuni nemodificate ,al meu e jailbreakuit, incercat sa fac apel video skype, MERGE fara probleme !
      De ce as instala alt skype in afar de appstore, cand e gratis in appstore ? )
      Last edited by Cristi_Xp; 23 February 2012, 20:12.
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #18
        Asamblat in China! ....respectand normele de calitate, excelenta si profesionalism Apple!

        Comment


        • #19
          Inseamna ca eu sunt mai norocos. Pe versiunea Froyo (2.2), gaseam telefonul oprit. Cu versiunea Gingerbread (2.3) merge de luni de zile fara nici un fel de problema. Cu siguranta conteaza ce softuri instalezi.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #20
            iphone e marca, atat, consacrata zici... din 2007, nu e. e doar scumpa si sa nu crezi ca e cel mai bun penteu ca el costa mult. am facut un test real cu un SGS si un iphone 4, mai exact doar eu am facut testul cu sgs ca tipul cu iphone nu a avut curaj sa Il lase sa cada din mana. Admirati cat vreti un iphone, eu am avut si 2g 3g si 4, 2g e cel mai rezistent 3g I se crapa singura carcasa spate si 4 scapa-l din mana daca vrei sa faci un test. ecranul costa 375ron si 50ron la mine sa il schimb. e trist ca toti zic ca iphone-ul a inceput tot. e clar ca nu a vazut palm treo sau hp ipaq. in fine, iphone e ingradit de softwareul sau sa nu poti sa ii faci multe decat cam ce te lasa apple sau ce reusesc altii sa decodeze. la Android nici macar nu se discuta de JB. daca iti place iphone si zici ca sunt bune aplicatiile, te provoc sa cumperi pe bani (reali) tot ce am eu pe Android free.

            Sent from my Optimus 2X using Forum Runner

            Comment


            • #21
              vezi aici gresesti .
              La android se root-eaza telefonul, ca nu ai drepturi depline de root in telefonul TAU , personal ,adica nu esti superuser si ai o gramada de restrictii
              @darksid3
              gingerbread am instalat si eu si tot la fel .
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #22
                Android Assistant si-l optimizezi de acolo.

                PS: NU folositi softuri killtask, iti elibereaza memoria dar sistemul devine mai instabil.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #23
                  pai instalezi skype de pe appstore. am si zis. daca Il iei de pe installous ai sa vezi ca o sa caraie. in fine descarca si tu field runners free, mobile mouse...

                  nu are rost ... este o discutie interminabila
                  Ginger e depasit... CM7 CM9 sau IceCream, ati incercat sa vedeti diferenta?

                  Sent from my Optimus 2X using Forum Runner
                  Last edited by cos_min_i; 23 February 2012, 20:29.

                  Comment


                  • #24
                    Pana sa cumpar iPhone4 am vazut asta http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw dar tot nu m-a facut sa renunt
                    LOGAN--> <--TOYOTA

                    Comment


                    • #25
                      e din cauza greutatii ca are fierotaniile alea , cum ziceam mai sus , ai toate sansele sa sparga si gresia
                      cosmine,versiunea din appstore e 1.0.3 ,poate era un bug de versiune iar installous e 1.0.2 .Inca odata nu vad la ce ai descarca din installous unde sunt deja umblate prin ele de crackeri ,cand e free si il poti descarca din appstore.Installous nu e nimic oficial,sunt fisiere crackuite,umblate prin ele,surse pe care le iei din appstore pe bani etc.
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #26
                        android pe nokia 6110
                        Vand piesa auto logan originale si aftermarket

                        Comment


                        • #27
                          probabil...

                          Sent from my Optimus 2X using Forum Runner

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by PCH View Post
                            Pai este mai scump pentru ca Iphone este o marca consacrata in acest domeniu si nu a facut cifre cu televizoare, masini de spalat si cuptoare cu microunde, asa cum fac cei de la Samsung. Singurul avantaj al telefoanelor samsung - unele dintre ele il reprezinta ecranul super-amoled. Plus ca o firma care scoate un produs concurent mai bun decat "rivalul" imediat dupa acesta, este egal cu zero pentru mine. Sunt curios care va iesi primul, Samsung Galaxy S3 sau Iphone 5! Cica odata cu noul Iphone 5 lucrurile vor sta altfel. Din nou.
                            De ce postezi doar de dragul de a posta cu informatii TOTAL eronate ?

                            Iphone marca consacrata in domeniu ? Tu faci misto acum ? E consacrata in rahat, e fix pix, Apple face telefoane de fix 5 ani de zile cand a aparut 2G, Samsung face telefoane cam din 1996, asta ca tot vorbeai de firma consacrata si cifre. Telefoanele Samsung au multe avantaje, de aia este posibil cel mai bun producator la ora actuala iar la vanzari, nu doar iFail rupe ci si Samsung, uita-te pe statistici sa te convingi.
                            Unde este bolduit m-ai facut sa rad, acum ce ai vrea, sa discute firmele si sa lanseze telefoanele in fix aceeasi zi, eventual aceeasi ora GMT nu ? Cand Iphone scoate un telefon de 1000$ iar peste cateva saptamani sau cateva luni Samsung vine cu un telefon mai performant la 1/2 din pret e nasol, rau de tot.

                            Sa nu mai spun ca astia de la Apple au scris incomplet pe spate si anume - Designed in California, Made in China. Au uitat sa scrie with Korean (sau Japanese) technology fiindca cel putin jumatate din telefon e de fapt Samsung/LG/Sony, elemente gen senzor camera, hdd, memorie, etc.

                            PS - nu, nu am Samsung sau ceva din topic, am BB.
                            Last edited by Shakar; 23 February 2012, 20:58.
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • #29
                              shakar foarte frumos spus...dar pe de alta parte eu ma gandesc ca el a zis ca e marca consacrata in domeniu pentru ca ei au facut smartphonurile si eu au revolutionat tehnologia touch screen si dupa ei s-au luat si ceilalti...la asta e posibil sa se fi referit PCH...daca s-a referit la asta avea dreptate daca nu vorbea doar baliverne

                              Comment


                              • #30
                                vai dar ce copii sunteti )
                                Shakare, sa inteleg ca aipalu doar ansambleaza telefoane cu componente samsung,lg,sony?sau le proiecteaza si le trimite mai departe spre productie exact dupa specificatiile aipal ? Sa va amintesc un mare fail in domeniul telefoanelor ? Samsung Omnia cu windows mobile ))))))))) ,telefon din cauza caruia nu mi-am cumparat telefon cu touchscreen vreo 3 ani.
                                Cu atata experienta in domeniu,n-au fost in stare sa faca un telefon cu un touchscreen la care sa nu trebuiasca sa apesi pana spargi ecranu,la care sa vezi cand e lumina afara si care costa 20 mil la vremea lui.
                                Un alt fail e Nokia,care la fel cu ani de experienta in "connectig pipal" n-au mai scos un telefon de doamne ajuta de cand lumea.Ultima oara am dat 10 mil pe un e52, un telefon finut,modest, dar in afar sa imi citesc mailu pe el n-aveam ce face cu el si la acre ii schimbam fata odata pe sapt ca se zgaria stand in buzunar.La banii aia imi luam acum un galaxy S ,sau un aifon mai vechi.
                                Toti va razvratiti ca epalu e asa, ca e pe dincolo,eu mi-am spus parerea ca utilizator de amandoua troci si in urma utilzarii uneia , am luat decizia sa merg pe aifon,pentru un design finut,select,pentru un sistem de operare bine pus la punct cu o gestionare a resurselor impecabila si prin simplul fapt ca nu-mi plac wannabeurile
                                Chiar a revolutionat conceptul de smartphone si cum nicicare n-au fost in stare sa conceapa ceva nou,au copiat la randul lor, vezi Siri de pe 4S, la care s-au incercat o gramada de versiuni fail de copiere.
                                Last edited by Cristi_Xp; 24 February 2012, 00:33.
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google