Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Cezar View Post
    Hand off.
    Eu vorbesc totusi folosind telefonul ca terminal, doar ca nu ma mai duc sa dau click pe el (de obicei il mai uit prin diverse locuri).
    Imi place si ca pot trimite sms-uri tot de pe calculator.
    Acum, sunt sigur ca exista acest tip de tehnologie de ceva timp, insa mac-ul a reusit sa o faca usoara si pt profani (ca mine).

    Momentan IOS-ul ofera acest tip de alternativa.
    Androidul o face? Intreb pt ca efectiv nu stiu.
    interesant ce zici.
    Nu știu de android dacă oferă un astfel de serviciu... Chiar as fi și eu interesat.
    O nouă tema pentru acasă, ms de pont Cezar.

    Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
    sigpic

    Comment


    • AirDroid !
      Free on GooglePlay

      Transfer fisiere,localizare telefon,sms etc.
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • Nu, altceva zicea Cezar

        Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by ursamajor View Post
          http://mightytext.net/

          Pentru ca tehnologia să funcționeze, totuși, e nevoie de două device-uri Apple.
          Da. Asta ii ziceam lui bgy: suna telefonul, insa raspund de unde lucrez: tableta ori calculator.

          Comment


          • foarte tare chestia, dacă exista pe android rog ceilalți useri sa ne informeze și pe noi :p

            Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
            sigpic

            Comment


            • By enabling iOS 8's Handoff feature on an iPhone and iPad that use the same iCloud account, you can answer your mobile calls on your iPad. I think the iOS de...


              Let's take a look at how Apple is bringing together iOS & OSX in this video. We will take a look at "Handoff" and using your computer to make and receive cal...
              Last edited by Cezar; 14 October 2014, 19:29. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by kubala7 View Post
                PCH dar ai avut si samsung-uri inainte, si le laudai pe aici, chiar mult !
                Am avut S, S plus, S2 si doua bucati S3. Ma enerva lagul, faptul ca se mai blocau uneori, in special s si s plus. Am fost reticent cu privire la iOS, dar dupa cateva luni in care nu s-a blocat, nu are lag, merge de rupe, de ce sa ma intorc la Android? Plus ca aici am telefonul cu 0€ la abonament de 40€. Cum sa nu-l iau? Nu sunt fan iPhone, nu sunt contra Android, fiecare isi cumpara ce-i place sau ce-si permite.

                Originally posted by Andrei.TMT View Post
                PCH e dezamagit tare ca apple a scos telefoane mai mari. Si drept urmare,acum vrea iphone 6 )
                A laudat el peste tot si fordu,lasand deoparte realitatea. Urmeaza laude la adresa iOS-ului.

                Sent from my ZP1000 using Tapatalk
                Am laudat si laud Fordul. La cat il disper si nu cere decat carburant nu am cum sa nu fiu decat bucuros pentru alegere. Care-i faza cu realitatea, ai tu Ford si te a dezamagit? Sau te doare capul de la mirosul de plastic si delirezi?! Vezi de batatura ta ca te iau frontal.

                Ce mor eu dupa papagalii care nu stiu unde e Hala Traian, se incalta cu stangul in dreptul dar isi dau cu parerea despre lucruri sfinte ))
                Last edited by PCH; 14 October 2014, 22:46.

                Comment


                • Acum serios, mai frecati mult buha cu offtopic-ul asta de tot rahatul, sau va mutati in privat?
                  Cezar, pe tine te credeam mai cu capul pe umeri, jur.

                  Comment


                  • Inca este pe umeri. Zic eu ca si spiritual, nu doar fizic
                    Revenind: Android ofera posibilitatea de a conecta dispozitivele intre ele asa cum o face Apple?

                    Comment


                    • Cezar, lucruri cu care Apple se lauda in 2014, le face Android-ul, din 2009: Milionele de pixeli, NFC-ul (care apropo, nu functioneaza decat ca sa platesti), conectivitatea (care si aia e discutabila). In afara de marketing, chiar n-au inventat nimic. POATE la anul, pentru urmatorul afon, vor introduce incarcarea wireless, cu surle si trambite...deja folosita de doi ani pe dispozitive cu Windows si Android.

                      LE: M-am dat pe Moto 360 si nu pot sa spun decat WOW!!!!! Momentan aici se gaseste foarte greu, pentru ca stocurile se epuizeaza in interval de minute, da, am scris MINUTE!
                      Last edited by darksid3; 15 October 2014, 07:06.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Intunecatule:
                        Sorry! Devices on Google Play is not available in your country yet.
                        We're working to bring devices to more countries as quickly as possible.
                        Please check back again soon.
                        Ce voiai sa arati acolo?

                        Comment


                        • Originally posted by darksid3 View Post
                          Cezar, lucruri cu care Apple se lauda in 2014, le face Android-ul, din 2009: Milionele de pixeli, NFC-ul (care apropo, nu functioneaza decat ca sa platesti), conectivitatea (care si aia e discutabila). In afara de marketing, chiar n-au inventat nimic. POATE la anul, pentru urmatorul afon, vor introduce incarcarea wireless, cu surle si trambite...deja folosita de doi ani pe dispozitive cu Windows si Android.

                          LE: M-am dat pe Moto 360 si nu pot sa spun decat WOW!!!!! Momentan aici se gaseste foarte greu, pentru ca stocurile se epuizeaza in interval de minute, da, am scris MINUTE!
                          Unde bre poti sa faci o astfel de conectivitate cu androidele. Pune si matale un link.
                          Incarcare wireless pt utilizatorul de rand? Suna bine
                          Cum se face? prin inductie? Ca altfel nu vad cum. Cel putin nu acum.

                          PS: moto 360 nu e un ceas?

                          Comment


                          • Cezar, exact, prin inductie. E disponibil la nokia Lumia 9xx, 1xxx, Note 3, S5, etc :P
                            Ce-i drept, cand ai luat telefonul de pe placa de inductie, pa incarcare
                            Dar hai sa ne mutam in alta parte

                            Comment


                            • Da Cezar exista încărcare wireless
                              One of the cheaper Qi chargers I could find, but still a very good accessory. http://amzn.to/1jO7ux1

                              scuze pentru linkul de mobile

                              Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                              sigpic

                              Comment


                              • Adica nu-i mai bag mufa telefonului, ci il asez mumos pe placa. Mare branza.
                                Inainte nevoia crea dispozitivul, acum dispozitivul ala imi creaza nevoia de incarcare wireless.
                                Daca e wireless, ce dracu e firu' ala pana la placa?
                                Eu am intotdeauna dupa mine un telefon normal, incarcat, pentru cazuri cand oboseste asta de baza. Sau pentru cand are semnal din parti prin zone izolate, intotdeauna e bun un TELEFON, nu un tele-photo-communication device sau ce naiba sunt sculele astea noi vandute drept telefoane.
                                Last edited by mr.K; 15 October 2014, 10:12.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google