Antena 3 si Antena 1 evacuate de ANAF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Antena 3 si Antena 1 evacuate de ANAF

    Vedetele antenelor, disperate dupa ce ANAF le-a dat ordin de evacuare.

    Vedetele de la Antena 3 sunt disperate după ce ANAF le-a dat ordin de evacuare din sediile Antenelor. În 5 zile, Antena 1 şi Antena 3 trebuie să...
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

  • #2
    Eu n-am inteles ce treaba are ANAFUL. N-ar fi fost mai in masura sa se duca la televiziunile care nu achita taxe? Intra in atributiile ANAF treaba asta in cazul in care antenele isi platesc taxele? Daca nu si-ar fi platit taxele si impozitele as fi inteles, dar asa?
    Last edited by Fanez; 15 February 2016, 20:42.

    Comment


    • #3
      Nu are nici o treaba cu taxele, ANAF-ul recupereaza prejudiciile aduse de Voiculescu, asta azi maine iasa din puscarie si statul nu e in stare sa-si recupereze prejudiciile, de toata jena .
      Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

      Comment


      • #4
        Treaba e mult mai ampla si are radacini in trecut.

        „Direcția generală regională a Finanțelor Publice București, în calitate de organ de valorificare împuternicit conform prevederilor O.G. nr. 14/2007, ca reprezentant al statului român-proprietar al imobilelor ce au fost confiscate și trecute în proprietatea privată a statului, libere de orice sarcini, în baza unei sentințe judecătoresti, a notificat astăzi, 15.02.2016, în scopul evacuării, persoanele juridice care ocupau imobilele anterior menționate.

        Notificarea de evacuare s-a realizat în vederea punerii în executare a sentinței penale nr. 701/26.09.2013, rămasă definitivă prin decizia penală nr. 888/A/08.08.2014, pronunțată de Curtea de Apel București, Secția a II-a Penală.

        Termenul pe care îl au la dispoziție persoanele notificate este de 5 zile lucrătoare de la data notificării, așa cum este reglementat la art. 1039 din legea nr. 134/2010 privind Codul de procedură civilă, cu modificările ulterioare„, punctează ANAF.
        Sursa.

        Parca antenele promovau respectarea legilor acestei tari, nu?
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #5
          N-am prea urmarit dar n-am vazut sa fi recuperat statul vreun prejudiciu pana acum. O fi asta inceputul...
          Ar fi bine sa recupereze toate prejudiciile de la toti, nu numai de la unii.

          Comment


          • #6
            Sper ca nu esti unul dintre aia ce au telecomanda blocata pe antena 3?. Si chiar daca ai fi, pe cine intereseaza, nu?
            Sa recupereze toate prejudiciile, cine-i opreste?
            ...
            Vad ca se tot bate moneda pe ...libertatea de exprimare, care cica le-ar fi lezata. Asta-i culmea tupeului.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #7
              Repet:

              Originally posted by Fanez View Post
              N-am prea urmarit dar n-am vazut sa fi recuperat statul vreun prejudiciu pana acum. O fi asta inceputul...
              Ar fi bine sa recupereze toate prejudiciile de la toti, nu numai de la unii.
              N-am telecomanda blocata pe niciun post. Obisnuiesc sa ma uit pe toate canalele pe care le prind (chiar si pentru 10-20 de secunde ).

              Comment


              • #8
                Mda; un subiect exploziv.
                Sunt curios cum vor decurge lucrurile mai departe, pentru ca orice s-ar spune, Antena 3 este totusi un post extrem de urmarit, daca e sa dam crezare surselor.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #9
                  In cele doua minute in care m-am uitat am inteles ca sunt oameni pregatiti sa iasa in strada. Sa vedem ce iese. E cald si frumos afara, unii cauta motiv sa mai iasa din casa, la o plimbare...

                  Comment


                  • #10
                    Mda .....la cat rahat au aruncat Antenele in media, era si momentul sa plateasca. Au spalat creierul la juma de tara, inafara de base si frati-su in fiecare stire nu stiau altceva, asa cum acum RomaniaTV, da stirea cu pensile cu doua trei zile inainte de a venii postasul. Aud de la anumiti oameni tot felul de lucruri de ma crucesc.

                    trimis de pe mobil
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • #11
                      Dincolo de toate mizeriile aruncate in media, sa nu uitam ca unele "mizerii" gen Udrea, M. Basescu, precum si alti politruci, s-au dovedit reale.
                      E nevoie si de o presa care sa nu se pupe cu puterea; evident una impartiala.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • #12
                        Cand ascultam o stire trebuie sa luam in considerare:
                        B1 - pro Basescu, pt restu impartiali
                        Ant - pro Voiculescu, Ponta, Johanis, anti Basescu si clica
                        Digi 24 - pro Johanis, pt restul cica impartiali
                        Realiteatea - pro Johanis, anti RomaniaTV si clica
                        RomaniaTV - anti Base, anti Johanis, pro Ponta, pro PSD

                        trimis de pe mobil
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Oti View Post
                          (...) acum RomaniaTV, da stirea cu pensile cu doua trei zile inainte de a venii postasul. Aud de la anumiti oameni tot felul de lucruri de ma crucesc.
                          De cateva zile, cand nimeresc pe romaniatv, numai despre pensii si salarii se discuta.

                          Nu poti sa spui ca poate fi si pro Ponta si pro Johannis
                          Last edited by Fanez; 15 February 2016, 22:43. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #14
                            Poasturile care cat de cat sunt pe centru sunt B1 si Digi24 dpdv al echilibrului, pe extreme stanga sau dreapta sunt Antenele, RTV, Realit. In rest eu ma uit pe TV5, EuroNews, Discovery.....si la filme din anii 70-80

                            trimis de pe mobil
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • #15
                              Cine-i de centru? B1?
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google