Antena 3 si Antena 1 evacuate de ANAF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    N-am vazut nici una sa fie de centru, impartiala.

    Comment


    • #17
      Din august 2014 pana in feb 2016 aveau timp berechet sa mute sediul de emisie
      Pai daca erau "baieti" plecau de obraz subtire....
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #18
        Originally posted by IancuMIC View Post
        Cine-i de centru? B1?
        Mai apropiate de centru, impartiale nu sunt niciuna. Toate respecta simpatiile/antipatiile patronatului.
        Ei nu au plecat din sediu ca sa fie scandal, metoda Vadim. Daca as fi in locul lor m-as lega cu lanturi si mi-as da pantalonii jos, sa arat "elefantul".

        trimis de pe mobil
        Last edited by Oti; 15 February 2016, 23:59.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • #19
          Indiferent de simpatiile politice sau lipsa lor, prefer sa nu dispara Antena ca televiziune.
          S-ar crea un dezechilibru pe piata, trebuie sa fie si o voce din alta tabara.

          Pot functiona si in spatii inchiriate, iar ANAF sa vanda ce de de vandut, pentru a recupera prejudiciul creat.

          Comment


          • #20
            Depinde, daca te respecti ca om, jurnalist, meserias. Daca esti ca un pittbull, pt un os din partea stapanului, rupi tot in jur, calci pe cadavre pt binele patronului si interesul personal depasesti conditia de om sau bun crestin. Intre un islamist extremist care vede totul intr-o directie si un jurnalist obedient nu este nici o diferenta.

            trimis de pe mobil
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • #21
              Originally posted by Oti View Post
              Intre un islamist extremist care vede totul intr-o directie si un jurnalist obedient nu este nici o diferenta.
              Ba este o diferenta si este extrem de mare. Islamistul poate sa te omoare si nu prea ai cum sa stii unde si cand o sa actioneze, in timp ce de un jurnalist poti sa scapi foarte simplu - trebuie doar sa apesi un buton pe telecomanda si a iesit din viata ta fara ca acest lucru sa te afecteze in vreun fel.
              Last edited by vitriol; 16 February 2016, 10:42.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • #22
                Originally posted by Oti View Post
                Depinde, daca te respecti ca om, jurnalist, meserias. Daca esti ca un pittbull, pt un os din partea stapanului, rupi tot in jur, calci pe cadavre pt binele patronului si interesul personal depasesti conditia de om sau bun crestin. Intre un islamist extremist care vede totul intr-o directie si un jurnalist obedient nu este nici o diferenta.

                trimis de pe mobil
                Nu vreau sa ajungem ca in Rusia, unde se supara stapanul Putin si inchide tot ce-l deranjeaza, peste noapte.
                Presa independenta n-ai sa gasesti niciunde in lume, in in USA.

                Dar e bine sa fie cat mai multe voci.

                Comment


                • #23
                  Toti inchidem pravalia in lipsa cererii, depinde cum o faci si cand. Publicul tinta al Antenelor sunt oamenii de conditie joasa si f joasa. Daca se inchid este un semn bun, de insanatosire a societatii, astept disp manelistilor.

                  trimis de pe mobil
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • #24
                    Publicul tinta al Antenelor sunt oamenii de conditie joasa si f joasa.
                    Afirmatia o putem extinde la orice televiziune generalista.
                    Asta inseamna ca trebuiesc inchise si ProTV, Prima, Kanal D sau chiar TVR care marseaza in general pe muzica populara ce are ca public populatia din mediul rural cu 4 clase?
                    Sau doar Antena, ca nu-i suporti tu?
                    Daca se inchid este un semn bun, de insanatosire a societatii, astept disp manelistilor.
                    Tocmai ti-am zis ca inchiderea televiziunilor nu e un semn bun, din motive clare.
                    Manele sunt si la Kanal D si in general pe Taraf, cred.
                    Sterge din lista canalele care nu te intereseaza.

                    Eu sper sa existe si pe viitor minim 4-5 posturi de stiri, si sa fie macar 1-2 care sa nu pupe talpile celor de la guvernare in momentul ala.
                    Last edited by mr.K; 16 February 2016, 10:58.

                    Comment


                    • #25
                      Pai pe sistemul asta, sa se inchida si Taraf TV, UTV si Acasa. Eu nu ma uit niciodata la posturile astea, nu ma afecteaza in niciun fel, da' "să să inchidă că așa vrea mușchii mei".
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Oti View Post
                        Publicul tinta al Antenelor sunt oamenii de conditie joasa si f joasa
                        observ ca stii cum sunt jurnalistii antena 3(ca un pitbull pentru sef bla bla bla) deci la care din conditiile de mai sus te incadrezi?

                        Comment


                        • #27
                          E dreptul fiecaruia sa protesteze, ca o avea sau nu succes, nici nu ma intereseaza. Libertatea fiecaruia se termina unde incepe libertatea celuilalt.
                          Last edited by aris86; 16 February 2016, 13:06.

                          Comment


                          • #28
                            Am citit , nu intru in polemica. " Nu sunt destept, dar ce vad in jur imi da curaj"
                            Ion Creanga.
                            trimis de pe mobil
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • #29
                              Eu, din ce vad in jur, raman fara speranta.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by vitriol View Post
                                Ba este o diferenta si este extrem de mare. Islamistul poate sa te omoare si nu prea ai cum sa stii unde si cand o sa actioneze, in timp ce de un jurnalist poti sa scapi foarte simplu - trebuie doar sa apesi un buton pe telecomanda si a iesit din viata ta fara ca acest lucru sa te afecteze in vreun fel.
                                Au fost cazuri de oameni distrusi din cauza unui articol de ziar, unui zvon sau barfe. Alti si-au pus streangul de gat sau au ucis oameni nevinovati.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google