Antena Radio

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Multumesc prietene

    Comment


    • #32
      Da, ala e pretul.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #33
        Tot ce pot sa zic e ca e aberant pretul
        Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

        Comment


        • #34
          De ce imi merge radioul in oras bine si inafara orasului prost de tot.?. O fi din setarea radiocasetofonului . Maidemult mergea fara probleme dar de la un anumit timp cand parasesc orasul nu mai prinde postrurile. Antena mai e la locul iei. (Radio e original de la fabrica montata de Dacia).
          [SIZE="3"]

          Comment


          • #35
            Imi ziceti si mie va rog pe unde vine firul de la antena in masina??Cum pot ajunge la el sa il intind sau sa-l izolez cu ceva k face un zomot teribil de enervant in contact cu caroseria(la plafon in partea dreapta)

            Comment


            • #36
              Firul vine pe sub capitonajul plafonului, in partea din fata.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #37
                Originally posted by andrei View Post
                Firul vine pe sub capitonajul plafonului, in partea din fata.
                ms andrei,zi-mi te rog,pot sa ajung la fir fara sa dau capitonajul jos,are ceva daca il fortez sa bag mana dupa fir??K la revizie le-am zis degeaba k nu au facut nimic(scarbele) si imi e sa nu fac vreo prostie

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Sigisz View Post
                  De ce imi merge radioul in oras bine si inafara orasului prost de tot.?. O fi din setarea radiocasetofonului . Maidemult mergea fara probleme dar de la un anumit timp cand parasesc orasul nu mai prinde postrurile. Antena mai e la locul iei. (Radio e original de la fabrica montata de Dacia).
                  Poate ai dezactivat optiunea AF/TA si pierde semnal ......fara aceea optiune nu se mai acordeaza automat frecventa....

                  Comment


                  • #39
                    @ionut_k: Nu trebuie dat capitonajul jos, se poate umbla la el numai tragand de el sau desfacand 2 cleme.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #40
                      se mai potriveste si antena de la fiat ducato eu de aia am..e mai scurta si imi place cum da

                      Comment


                      • #41
                        MIe mi-a fost furata aseara antena(doar batul ala) si am cumparat alta noua de la un magazin de piese auto- 40 ron.

                        Comment


                        • #42
                          Salut! La mine s-a slabit piulita care fixeaza chestia aia in care e infiletat "batul" ala al antenei si la frane se roteste si ma trezesc cu antena undeva in fata parbrizului... cum fac sa ajung la piulita aia? merge sa dau doar plafoniera jos si daca da cum se face asta? Sau trebuie sa demontez tot capitonajul...

                          Comment


                          • #43
                            Intre timp am rezolvat si descriu aici cum in caz ca mai are nevoie cineva: se demonteaza plasticul transparent al plafonierei (e prins cu niste cleme), se demonteaza corpul plafonierei (se strange clema de sustinere din dreapta iar plafoniera se va lasa ramand suspedata in partea stanga unde are ca un fel de balama). In spatele plafonierei se vede piulita cu pricina. Accesul este cam dificil. Cu o cheie tubulara cu clichet se strange piulita. Trebuie urmarit inainte strangerii ca antena sa fie centrata... Cam atat.

                            Comment


                            • #44
                              interesant pret la bani astia am pus la o masina de servici antena electrica cred ca la logan o fi din titan sau platina

                              Comment


                              • #45
                                salutare tuturor.Mai acum vreo 4 zile am ramas fara antena (suportul care vine prins pe plafonul masini nu batul).Are careva idee pe unde se gaseste asa ceva si la ce pret?
                                :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google