Antifurt Roata Logan - Ce Folosim ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Antifurt Roata Logan - Ce Folosim ?

    M-am hotarat sa deschid un thread despre antifurt roata compatibil pentru Dacia Logan(ph1-ph2) , cum sunt in cautarea unuia care sa fie bun ca si pret/calitate; dar exclus marca MCGard(am avut neplaceri cu acest brand si sunt extrem de nemultumit de cum s-a comportat).
    De care tipuri ati avut , care au tinut cel mai mult , rezistenta la strangere cat mai mare , calitatea materialului etc.

    In prima faza sunt extrem de interesat de acest tip :


    L-am vazut la XXL in Braila la pretul de 99 de lei.

    Daca exista un alt thread pe aceasta tema , rog moderatorii sa-l mute unde trebuie. Multumesc !

    A mai folosit cineva acel tip de antifurt postat in link-ul de mai sus ?
    Last edited by prometheus; 19 October 2014, 22:46. Reason: Automerged Doublepost
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

  • #2
    Nu a folosit nimeni antifurt de roata la Logan ?
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • #3
      sal

      da, in Oradea tuning shop 45-50ron setul cu cheie, tot nu sunt cele mai profi dar merg, eu am mai gasit la 100E dar erau lungi pentru ca am si distantiere de 20mm pe fiecare parte, bafta.

      Comment


      • #4
        Cele profi gen MCGard am testat si m-am lamurit eu cat de "profi" sunt.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • #5
          eu am avut sicustar care au fost bune pana niste mesteri au rupt floarea cand au infiletat prezonul cu pistolul pneumatic
          acum am ceva similar cu ce ai postat tu dar nu-i mai las sa stranga prezoanele, prefer sa o fac eu cu o dinamometrica

          Comment


          • #6
            Am eu luate exact din xxl si sunt multumit de ele. Capacelul acela care acopera antifurtul mi se pare ca o sa-l pierd candva. In rest sunt bune fata de alte modele gen nichelate ca sa para aratoase. Le folosesc de 3 ani la schimbarea rotilor de iarna.
            Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

            Comment


            • #7
              Astea le prefer eu (au inel antifurt si capac care imita hexagonul - fabricate tot de Farad).

              Comment


              • #8
                Exact cele din primul post le-am avut, insa s-a cam deformat capul surubului (nu stiu daca din cauza mea sau a serviceului unde am mai pus rotile de iarna). Pentru faza 1 trebuie filet de 27 mm lungime, eu am cumparat de 30 mm si le-am scurtat pe strung.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • #9
                  Pana la urma am luat antifurtul postat in primul post , par destul de rigide prezoanele + cheia la prima vedere , sa vedem cum va rezista in timp.
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • #10
                    Ai grija sa le strangi cu mila.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google